Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban tényleg meglepő...

A mai világban tényleg meglepő és helytelen, ha valaki 20-23évesen szül?

Figyelt kérdés
Annyi helyen hallom ezt... Hogy max. 25 évesen, de inkább 30 körül érdemes az elsőt. Nektek mi a véleményetek erről?
2011. nov. 29. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Én 23 évesen szültem idén és be is töltöttem a 24-et.

Szerintem totál 'érdemes' az anyaságra.

Ez nem kortól függ, hanem attól, hogy feltudod-e nevelni - tehát van miből - és megvan-e a hozzávaló eszed. Pl. nem rakod be a fagyasztóba szülés után, stb.. mint amiket mostanság lehet hallani.


Nem mellesleg én amúgy sem szerettem volna nyugdíjasként a lányom ballagására menni.

2011. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ez a legideálisabb kor a szülésre. 31 után már elég rizikós. Csak az a fontos,hogy meglegyenek a felneveléséhez szükséges feltételek.
2011. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Én 21 évesen szültem elsőt, most leszek 24 és várom másodikat. szerintem sokkal jobb így...persze az anyagiak is kellenek...és nekünk az első nem volt tervezett:)
2011. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Van egy általános tendencia, hogy a gyerekvállalás kitolódik, a tanulás elhúzódik stb., így ma már fiatalnak mondják a huszonéveseket, de nézzük a fordítottját, pl. mindig azt hallottam, hogy hát régen korán szültek a nők...na épp most csinálom a családfánkat, ami igencsak terebélyes, és a nálunk a legtöbb nő 25 éves kora fölött szült, nagyanyám pl. 29 évesen először, és mondjuk dédanyám 42 évesen.

Úgyhogy ide vagy oda általános tendencia, akkor szülj, ha úgy érzed, hogy akarod és megvan a kellő háttered. Nem kacsalábon forgó palotára gondolok, csak normális körülményekre.

2011. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha nagy általánosságban gondolkodunk, akkor igen, mert:


18-19 évesen érettségizik valaki, akkor

24 évesen diplomázik, utána

elhelyezkedik és dolgozik annyit, hogy jogosult legyen a gyed-re, akkor bizony már 25 körül, vagy felette van.


Vagy ha csak szakmát szerez, akkor elképzelhető, hogy ugyanez lehetséges 22-23 évesen. De 20 körül kivitelezhetetlen. Már néha egy diploma se ér semmit, ha valaki érettségivel akar egyedül elhelyezkedni, az elég nehéz.


Talán ez az ok.

2011. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Beus6 ***** válasza:
Én nemrég szültem, pont 2 hónapja. 20 éves voltam most töltöttem a 21-et:D nem érzem korainak. 3éves munkaviszonyom van és 18 éves koromig tanultam (munka mellett is). Ez sztem. érettség kérdése. A kórteremben ahol voltam 5-en voltak 25 alatt és csak 1 aki 30 pár éves volt.
2011. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5 válaszoló vagyok: Én se zárom ki az ilyen speciális helyzetek lehetőségét, mint a 6. válaszoló. De valljuk be, ez nagyon ritka.
2011. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is inkább érettséghez és főleg megfelelő anyagi háttérhez kötném, mint életkorhoz. Van,akinek ez már meg van 22 évesen, van,akinek nincs!

A mai világban viszont az anyagi körülmények általában nincsenek meg túl hamar, ezért szülnek többen 25 fölött!

2011. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökéletesen tükrözi a véleményem,ha leírom: 20 évesen szültem az elsőt(dolgoztam már akkor),25. szülinapom előtt kereken 10 nappal a 3. gyermekünket.


Anyukámnak van egy szava járása: akinek nem tetszik,ne nézzen rá! - osztom a véleményét!


Egyéb iránt mindenkinek magán ügye,hogy szeretne e valaha gyermeket,ha igen,akkor mikor- és persze nem tudhatjuk,hogy egy nő azért nem szült e még,mert nem akart,vagy mert valamilyen probléma van.


Üdv: 3 lányos

2011. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem helytelen ha megvannak a körülmények. De az biztos, hogy én 20 évesen nem szülnék. Bár a mi helyzetünk egyre rosszabb. Majd ha már dolgoztam és lesz hova. 20l
2011. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!