Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem irritál, hogy a 2...

Csak engem irritál, hogy a 2 éves kislányom eltanulja a nagyanyjától a helytelen kiejtéseket?

Figyelt kérdés

Városban lakunk, normális emberek vagyunk az anyósom pedig ki tudja miért, hát kicsit parasztosan beszél. Csak néhány példa : engemet, magamat, énnekem, lesző, esző, ehöz stb stb

A kislányom szinte folyékonyan beszél, nincs sokat a nagyival, mégis egyből ráragad, engem idegesít, de ha rászólok, mivel abban a korban van, hát még inkább mondja.

Már szóltam anyósomnak ezért, hogy beszéljen szépen a gyerekkel, mert tőle is tanul, de szinte kikérte magának, hogy rá még senki nem szólt, hogy hogy beszél.

Veletek történt már ilyesmi? Mégis mit tegyek, nem szeretném, hogy a kislányom helytelenül tanuljon meg beszélni!


2011. szept. 8. 19:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
89%
Az anyám is így beszél, én mégsem az iskolában megtanultam normálisan beszélni, főként az olvasás miatt. Az anyós nem fog tudni megváltozni, majd a gyerek tudni fogja, hogy kell beszélni nyugi.
2011. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem helytelen beszéd, hanem tájnyelvi...
2011. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
79%
Ha keveset van vele nem hinném,hogy eltanulja.Kipróbálja ezt is,mert új,de úgy is azokat a beszédformákat fogja hallani amit otthon hall.Te vagy neki a példakép.Abba fogja hagyni,de ha szekálod vele,csak még jobban felfigyel rá,és annál jobban így fog beszélni. Kitartás!! Az időseket meg már nem lehet nevelni. :)
2011. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi nem jól írtam! Azt foglya HASZNÁLNI nem hallani. Elírtam
2011. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
96%
Igen, a gyerek mindenkitől, aki a környezetében tanul. Ők ilyenek. És bizony, az, ami tiltott, még jobban tetszik :) Egyébként az "engemet, magamat, énnekem" nem helytelen, csupán régies. A többi sem helytelen, inkább tájnyelvi kiejtés. Minél jobban tiltod és hívod réá fel a gyerek figyelmét, annál jobban fog neki tetszeni. Azt kivédeni, hogy átvegyen ilyen-olyan szavakat, megakadályozni nem tudod. Főleg, ha majd közösségbe kerül! Szóval, te beszélj előtte/ hozzá helyesen, így azt fogja megszokni. Amit a szeretett nagyitól hall/ ismétel, ne is vedd észre! Meglátod, magától el fogja hagyni! Attól, mert szerinted ezek a kifejezések nem "szalonképesek", még léteznek és a magyar nyelv szabályai szerint helyesek is, ui. a tájnyelv nem helytelen.
2011. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
23%
Úúúúú öcsém is átvett ilyesmit a nagyanyjától, de leszoktattam róla, igazából halálra szekáltam és abbahagyta, de ez egy szülőtől nem helyes viselkedés, egy tesótól elmegy :D
2011. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
95%

Ha már a tájnyelv is ennyire zavar, kérdező, akkor lehet, hogy bajban leszel majd, ha a kicsid oviba megy. Ugyanis sajnos a kisgyerekek egymástól is sok mindent átvesznek, és ha lesz a csoportjában nyelvtanilag helytelenül beszélő gyerek, akkor előfordulhat, hogy azt is átveszi majd.


A fiam (3 és fél éves) hibátlan nyelvtannal beszélt sokáig. Azután bekerült a gyerekközösségbe, és azóta van a beszédében minden. "Itt vagyok!" helyett "Itt vagyom!", "leszek" helyett "leszem", és egyéb, különböző ragozási, és nyelvtani sületlenségek. Tudja, hogy nem helyes, de átvette, mert "beolvadt" a közösségbe...

2011. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
97%

NINCS helytelen magyar beszéd.

Engem-engemet -ez a hosszabb alak,és teljesen helyes.

A gyerek meg fogja tanulni az iskolában,hogy mit tart irodalminak a tanárnő.

Anyósom rengeteget olvasott,művelt nő,mégis suk-sükköl,mert így tanulta gyerekkorában 80 évvel ezelőtt.

Tehát halhassuk,láthassuk.Soha nem szólnék rá,pedig zavarja a fülem,és mégis helyes.

Ettől szép a magyar!!!

2011. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó: a suk-sükölés igenis HIBA!!! Tehát van nyelvtani hiba! Ha suk-süköt írsz pl érettségin akkor az mínusz pont ugyanígy az engemet, és amit az érettségin nem fogadnak el, maradjunk annyiban, az HELYTELEN, mivel az Akadémia nem ismeri el helyesnek. A paraszt meg paraszt de attól még nem helyes, hanem ronda.
2011. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!