Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a GYED-em alapja?...

Mi lesz a GYED-em alapja? Kérek mindenkit, hogy csak az írjon, aki ért is ehhez! Elég nagy gondban vagyok. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Hihetetlen,már nagyon mérges vagyok,majdnemhogy páros lábbal rúgtak ki az OEP-től,nem hajlandóak segíteni.13 hetes terhes vagyok,novemberben fogok szülni.Jelenleg álláskeresési segélyen vagyok,esélyem sincs,hogy munkát találjak,sehova nem vesznek fel.Úgy néz ki,hogy van egy ismerős cég,akik bejelentenek május 20-tól.Kb egy-másfél hónap után elmennék táppénzre,egészed addig amíg a TGYÁS-t megigényelhetem.A TGYÁS kitart 2010-ig,tehát a GYED-et csak 2010-ben igénylem meg,ami azt jelenti,hogy elvileg az alapja a 2009-es bérjövedelmem lesz.DE!Biztos hogy csak az az egyhavi bérjövedelem?A táppénz és a munkanélküli nem alapja a GYED-nek?Mert ez azt jelentené,hogy ha engem bejelentenek bruttó 150000 Ft-ra egy hónapig,akkor a maximum GYED-et kéne kapjam.Legalábbis az OEP-nél ilyesmit mondtak,csak a nő összevissza ködösített,hogy ő ebben nem fog nekem segíteni.Egyébként a 180 napom bőven megvan még 2008-ról.Előre is köszönöm a türelmet és a segítséget.Esetleg ha van valami tanács,hogy hogy járnék a legjobban,azt szívesen venném.Köszönöm.
2009. máj. 14. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt kérdezz rá:

[link]

Szakbarbár és Zsanna mindenben segít csak részletesen,dátumokkal,összegekkel írj le mindent!Nekem sokat segítettek!

2009. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. máj. 14. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!