Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs megállás, szüljön az...

Nincs megállás, szüljön az ember ennyi erővel egész életében?

Figyelt kérdés

Pl itt vagyok én. 25 éves vagyok, 2 gyerekem van, nem szeretnénk többet. Ez a terv. Inkább anyagilag, mint érzelmileg hoztunk ilyen döntést. De mindenki azzal jön, de ha becsúszik megtartjátok ugye?" hát erre nem tudok válaszolni. Ennyi erővel a harmadik után is mondhatnám, hogy persze ha becsúszik nincs szívem elvetetni, de még az 5. után is? Vagy hogyan? Amúgy spirálom van, mert más megoldás nem jöhet szóba, de így is ott maradhat egy pici embrió...

Azok válaszát várom, akik rávágnák arra, hogy kettőt terveztem, hogy "na nem biztos az, úgyis megtartanátok ha jönne nem?" Szóval miért mondanátok ezt? Ti megtartanátok az összes babát, aki jönni akar?


2011. dec. 6. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem tartanám meg. Főleg a mai bizonytalan világban. Bármikor elveszthetjük a munkánkat,vagy olyan drágaság lesz,ami nagyon nehézzé tesz a gyereknevelést.

Minél nagyobb a gyerek,annál többe kerül.

2011. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jön nálam a hát persze, hogy megtartanánk szöveg. Aztán majd mi döntünk.
2011. dec. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha nincs egészségügyi akadálya és kilátástalan a helyzetem, nem vetetném el a gyerekem. Ez szerintem nem ugyanaz, mint egész életemben szülni, hiszen védekezés mellett elég kicsi az esélye egynek is, pláne többnek.

De miért spirál? Elég kockázatos, sok lehet a szövődménye és egy kicsit kegyetlen is szerintem...

2011. dec. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Védekezni kell, hogy ne legyél terhes, akkor nem csúszik be, és nem kell ezen gondolkodni, illetve megmented magad egy abortusztól, és egy babát a haláltól.
2011. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Én nem tartanám meg. De én is úgy gondolom, ha RENDESEN védekezik az ember, akkor a dolognak igen minimális esélye van.
2011. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki huszonévesen kijelenti, hogy csak 1, vagy 2 gyereket akar, és ezt már véglegesen eldöntötte, akkor szoktam időnként azt mondani, hogy van, hogy változik az ember véleménye.Hogy miért? A saját példámon. Tipikus 1 gyerekesnek indultam, végül 5 csemetém született. A 3. kivételével mindegyiket terveztük. Valójában Őt is, csak kicsit későbbre. Változtak a körülményeim, változott a gondolkodásom. Nem ment egyik pillanatról a másikra, mindig sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan tovább.

Ettől függetlenül nem gondolom azt, ha valakinek komoly a döntése, és tényleg nem akarja tovább bővíteni a családot, akkor muszáj lenne megtartania. Ezt mindenkinek magának kell éreznie.

Én most jutottam el arra a pontra, hogy nem tudnék több gyereket vállalni. A szívemben még lenne hely, de a lehetőségeim végére értem. Amúgy minket nagycsaládosokat még gyakrabban találnak meg olyan kérdésekkel, hogy mikor jön a következő, mert azt hiszik, bizonyos létszám fölött már mindegy. Hát nem az...

2011. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Megtartanám, azért nem fogom megölni, mert becsúszik. Pláne saját gyerekemet nem.

Egyébként lassan 20 éve élek szexuális életet, és egyszer sem csúszott be, nem hinném, hogy közel a negyvenhez elkezdenének halomra becsúszni a gyerekek.

2011. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elméletben igen, gyakorlatban nem tudom. Nem hinném, hogy egymás után 5, de akár csak 3 is becsúszna. Az első becsúszott után valószínűleg még megbízhatóbb fogamzásgátlási módszert választanék. (mos óvszert használunk. Lehet, hogy akkor óvszer+tablettára váltanék. Utóbbinál már nagyon elenyésző esélyt látok a teherbeesésre) Saját esetemre vetítve nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán fennálljon ez a vázolt szituáció. Te helyzeted nem ismerem. De dicsérendő, hogy előre gondolkodsz. Ugyanakkor nem szabadna ennyire görcsösen kezelned ezt
2011. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi tudatosan vállaltunk 4 gyereket. A 4. után elköttettem magam, mert biztos, hogy nem tartanánk meg több gyerkőcöt. Tudom, te még fiatal vagy, talán túl drasztikusnak gondolnád a dolgot (én 34 voltam), de nekünk nagyon jó döntésnek bizonyult.
2011. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szia! Végigolvasva mindent több gondolat is kavarog a fejemben:

1. Ha megfelelően védekezel, minimális az esély a teherbeesésre, és nem halomra leszel terhes.

2. Nem vagyok ugyan abortuszellenes, de úgy érzem, hogy ha már X gyerekre azt mondtam, hogy annyi legyen (legyen az 2 vagy 3 vagy akármennyi), az X+1. gyerekre hogyan mondjam azt, hogy ő nem kell? Ő is az én vérem, ha anyagi lehetőségeim vannak (még ha minimális is), van stabil párkapcsolatom, munkám, jövedelmünk, én nem lennék képes.

3. Most fogom szülni a 2.at. Igazából 3 gyermeket terveztünk, de most pihenünk egy kicsit, mert 2 éven belül jött 2 gyerek, nekem is szükségem van a pihenésre. A dokim már megkérdezte párszor, hogy kössön-e el vagy sem (császár lesz). Bármennyire is utálom a kifejezést, igazából anniyra vágyom a gondtalan szex örömére, főleg most, hogy tenyészkancának érzem magam, hogy a 3. után valszeg elköttetem magam. Azzal azért elég minimális volna a teherbeesés lehetősége, az együttlét pedig gondtalan lenne. 3 gyerek után 30akárhány évesen ez már nem rossz döntés. Ha annyira félsz az újabb teherbeeséstől, miért nem élsz te is ezzel a lehetőséggel?

2011. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!