Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját készítésű ajándék...

Saját készítésű ajándék ötleteket adnátok?

Figyelt kérdés

Két ovis fiammal készíteném, valami egyszerű, ami nem is túl drága alapanyagokból van, és nagyrészét ők is tudják csinálni.

Idén nincs pénzünk ajándékokra, de azért szeretném, ha valamit kapna a család tőlünk. Segítenétek? Esetleg linkelnétek?


2011. dec. 13. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a jó, hogy rengeteg minden lehet egy ekkora csemetével csinálni.


Asztali dísz Pl. két fél diót összeragasztasz a hátával. Só-liszt gyurma lesz az oázis, ebbe lehet mindenfélét szurkálni: fenyőág, gyertya, termések


Kép:

Bármilyen előrajzolt kép pl. papagáj (ez jó színes), kivágott színes újságpapír darabokat (vagy maradék anyagot) ráragasztgatnak.

Termés-kép: mák, lencse, szezámmag, vöröslencse, szegfűszeg, lenmag: ezekből csináltok egy képet.

2011. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia!

Én valami ehetőt készítenék Pl. mézeskalács, habcsók stb.

2011. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alinaaa ***** válasza:

Én is most készítek: Só liszt gyurmából-egy doboz teteje a forma(én hosszabbat választottam). Belesodrom a gyurma tésztát, a 4 évesem belenyomja a kezét a kisebbik(6 hós) a lábát, sütőpapírra rakom kisütöm. Középre képet fogok ragasztani.

Üzletbe is kapsz olyan rámát, amibe a kicsik kézfejét nyomhatod, de ez így olcsóbb:))

Nálunk az összes nagyszülő ezt kap:)))

Nem csak az anyagiak végett, de ennek tudnak legjobban örülni:)))

A recept: [link]


Én még megbolondítom egy kerettel - de ez már kreativitás és lehetőségek kérdése: karton papír, fa.....

Sok sikert:)))

2011. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi mindenkinek keszutettunk egy-egy fenyotoboz karacsonyfat (nagyszuloknek, nagyneninek, nagybacsiknak, es a tovabbi rokonsagnak). Az otlet innen szarmazik:


[link]


Multhonapba szedtunk jo sok nagyobb fenyodobozt egy parkban levo seta alkalmaval. Bekentem a szeleit sima ragasztoval es megforgattam oket ezustos csillamporba. Aztan eltettem oket szaradni. Vettem hozza par szines kulombozo meretu es formaju pici diszt es ajandek dobozkakat. A pici diszeket hobbyboltba lehet kapni kepeslap keszites reszlegen, a kulombozo meretu ajnadek dobozkakat meg szinten hobbyboltba lehet kapni. Egyik sem volt draga es sok van belolle egy csomagba. A kort a karacsonyfa ala kartonbol vagtam ki (pohartalpat rajzoltam korbe). ezt megismeteltem egy szines papiron es osszeregasztottam a kettot. En egy boros uveg parafa dugojat vagtam 4-be egy pici lukat vajtam a kozepebe es ebbe ragasztottam bele a fenyotobozt. A dugo aljat meg hozzaragasztottam a kerek karton laphoz (pillanatragasztot hasznaltam, hgoy jo stabilan alljon). Az ajandekokat szinten oda kell ragasztani. Ahoz mar jo a sima ragaszto is.

2011. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vettem 150 ft/darab bögrét az Ikea-ban,vettem hozzá kerámiafestéket,ráírtam a bögrékre,hogy mama,papa,bekentem a gyerekek ujját is,azt is rányomtuk a bögrére,és rásütöttem a sütőben.

2011. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

de jó ötletek:-) mi is só-liszt gyrmából csináltunk a nagyszülőkek láb/kéz lenyomatot. én kiszúrtam egy helyen, így fel is tudják akasztani. majd kifestem még egyik este, mert a fiam csak 1,5 éves, ő még nyalogatná a festéket:-)

ami költségesebb egy kicsit, de jó ajándék, a gyerekekről keresel egy jó képet, és publisher programmal csinálsz egy naptárat 2012 re a mamáknak, az unokák képével. akár csinálhatsz kicsit is, és akkor mindenkinek tudsz adni egyet, és csak 1 papír kell hozzá, és mondjuk a pénztárcájukba bele tudják tenni:-)

2011. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi papírból hajtogatunk karácsonyfát mindenkinek.
2011. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon kreatívak. Tetszenek!
2011. dec. 14. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy fényképes üdvözlőlapot kapnának a nagyszülők.

Színes A4-es vastag papírt félbehajtanánk, az elejére karácsonyi dolgokat ragasztanánk (pl. zöld papírból fenyőfa kifestve), középen az egyik oldalra a gyerekek fényképét ragasztanánk, a másikra pedig írnánk pár kedves sort és persze rajzolnának rá.

Ja és borítékban feladnánk a postán, biztosan örülnének neki :)

2011. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltuk a so-liszt gyurmából a kézlenyomatokat, de sütés közben felpúposodott. Pedig olyan lassan sütöttem ahogyan a linkben írják. Mit ronthattam el?
2011. dec. 22. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!