Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lesz valakiből jó feleség...

Hogy lesz valakiből jó feleség, jó anya és jó házasszony?

Figyelt kérdés

Nem babás kérdés,de Ti mindig olyan jó válaszokat adtok.


Sajnos én mindig piszkálom a férjemet. Van két csodás gyermekünk, boldog házasságunk, meg van mindenünk és mégis piszkálom,cseszegetem.Féltékeny vagyok (pedig nincs kire). Kezdek megőrülni. Mindennel foglalkozom,csak azzal nem amivel kellene.


2010. nov. 22. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ééérdekes kérdés,. sztem inkább magadnak kéne feltenni a kérdést. miért cseszegetem a férjemet, ha minden rendben? és meg kell rá keresned a válaszokat. nálunk amúgy az van, hogy van egy 2 éves kislányunk, nincsenek anyagi gondjaink szerencsére, én elvégzek minden házimunkát + a kislányunkkal is többnyire én csinélok mindent. a férjemnek mégsem elég jó semmi. a múltkor pl. ő délután lefeküdt aludni (szombaton), én elmentem akislányommal a játszóra, előtte meggyúrtam a pizzatésztát), majd hazamentünk, és megsütöttem a pizzát. ő fekelt 6kor ,akkro szoktunk vacsizni, evésnél meg annyi megjegyzése volt, hogy miért parmezán sjatot raktam a pizzára, miért nem trappistát? ...én ezen nagyon kiakadtam. ki lenne az, aki hagyta volna őt aludni, ő maga meg elmegy a ygerekkel, holott hétvég van, és együtt kéne tölteni, és még saját kezűleg készíti el a pizzát? sztem nem sok ilyen van. anéllkül mondom ezt hogy magamt fényezni akarnám. csak épp nagyon rosszul estett. hogy nem azt mondta, hogy drágám, milyen rendes vagy hogy így megsütöd itthon a pizzát, és még a kislányunkkal is elmentél a játszóra , miközben én itthon húztam a lóbőrt...persze, lehet nem szeretni, hogy niylen sajt van rajta, enm is ezzel van a baj. de ne ez legyen az első megjeygzés....mondtam is neki, jó, majd legközelebb veszel a boltban olyan pizzát ,amin trappista van, és megsütheted magadnak azt. és ez csak egy példa volt, bagyjából minden fronton ez megy nálunk.

szóval én igyekszem jó lenni, mindenben, főzök mosok takarítok vasalok, pakolok ezezórrel, közben a kislányommal is tartalmasan igyekszem foglalkozni, nagyon okos is, közben még szex is van nálunk, nem úgy mint sok helyen, és mégsem elég...hogy miért, ki a fene tudná nekem megmondani?......

2010. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó háziasszony akkor lesz,ha sok pénz jut a háztartásra.Egy barátomnak igaza volt,sok pénzből nem nehéz háztartást vezetni,főleg egy szép lakász,és szép ruhákat karbantartani.Jó anyának lenni jó gyerekekkel könnyű,olyanokkal,akik nem éjszakáznak.Válaszaitok alapján a a legnagyobb próbatétel az éjszaka rosszul alvó baba,és ezt a magam tapasztalata alapján is állíthatom.A "jó feleség " jósága,pedig csakis egy szintén "jó",szerető férjjel teljesülhet.
2010. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

:-)) aranyos a kérdés:-))

Sokak szerint (férfiak)a jó feleség:

a szalonban urinő, a konyhában szakácsnő, a hálószobában qrva:-)

Hát lehet hogy van benne valami!

Anyukám szerint: viselkedj ugy mint egy királynő és akkor ugy is bánnak veled.

Apukám szerint: Nem elég valakit szeretni, tudni kell vele együtt is élni.


Van aki szerint a titok nyitja hogy minden nap elmondja szeretlek:-)

Nem lehet hogy csak rossz passzban vagy? Ha tudotok menjetek el egy hétvégére vagy lepd meg hogy kibérelsz egy motelszobát stb. Változatosság:-)

2010. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én dettó ugyanez vagyok,féltékeny és piszkálós:(

Magnéziumot szedek a feszültség oldásra és próbálom magam kontrollálni,például mielőtt beszólnék valamit inkább 5-ig számolok,van hogy beválik van hogy nem,de a férjemnek elmondtam,hogy sajnos ilyen a természetem, ő meg próbálja megérteni:)

2010. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva van.Most egy éves a kisfiunk és már 34. hétben járok a másodikkal,közben építkeztünk(még most is tart).Jó persze a kinti építkezésben én nem vettem aktívan részt(nem is engedték volna)de itthon főztem,próbáltam rendet tartani ami egy egy éves gyerkőc mellett igen nehéz mivel meglátta hogy hoppá anya azt oda tette és már ment is rámolni,tehát a háztartást vezettem plusz az emberekre való főzés és a gyerek igen csak kimerített hozzá teszem hogy már egy ideje fáj a hátam,keményedek.De a férjemnek semmi nem tetszett.Ahogy betette a lábát a házba mindjárt azt leste mibe köthet bele.Pl. a múltkor már annyira keményedtem és fájt a hátam estére hogy nem volt erőm fölporszívózni és már is megjegyezte hogy azért fölszívhattad volna a koszt.És ez így ment egy darabig,ha nem a porszívózás akkor más volt a baja.Minden amit csak el tudtok képzelni.Végül már nem bírtam idegekkel és szépen elmagyaráztam neki hogy nagy (kemény)hassal,fájó háttal egy egy éves baba mellett nagyon nehéz és higgye el ha nem lennék terhes semmi gond nem lenne.És még mondta is hogy ő ezt be is látja.Szóval a lényeg hogy kiderült alapjában véve meg van elégedve mindennel és mégis cseszegetett.Fúú meg tudnék még mesélni de nem akarom már még hosszabbra nyújtani.Azt is tudom hogy meló mellett építkezni neki is kemény dolog,de végül megbeszéltük és már nem piszkál.Úgyhogy szerintem keresd meg önmagadban hogy mi is a bajod,mert ez nagyon rossz a másik félnek ha állandóan piszkálják.Tuti hogy van valami belülről ami bánt és azért csinálod ezt.De mi az?Ezt minél hamarabb próbáld vagy magadban vagy a pároddal letisztázni mert a végtelenségig senki sem bírja hogy mindenben próbál megfelelni és még sem jó.

Kívánom hogy oldódjon meg a problémád!!

Ja és most én is pizzát sütök az emberkéknek,épp most dagad a tészta :-))))

2010. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szex nincs, mert sokat dolgozik. Ez azt jelenti, hogy napi 24 órából 14-16 órát dolgozik. Szex havi 1, ha szerencsém van. Itthon dolgozik, informatikus és azért így jó, hogy itthon van. Szeret engem, ki is mutatja, kíván is, ezt is kimutatja, de annyira sok a munka, hogy hihetetlen, mondjuk ez szerencse is valahol, különben nem lenne meg mindenünk.

Ebben a házasságban a köcsög én vagyok :D

Főzök, mosok, mindent megcsinálok, a gyerekekkel is foglalkozok, de hiányzik a romantika, az összebújás és a sok szex. :D

Persze látom rajta és tudom, hogy miattunk dolgozik. De akkor is. Azt mondja, azért csinálom, mert unatkozok. Kezdek rájönni, hogy igaza van. És komolyan, olyanokat teszek, mint egy idegbajos :)

De csak Vele. Pl. Bemegyek a dolgozószobába és alapból már bunkón szólok. Nem tudom magam kontrollálni. A gyerekekkel nem vagyok ilyen. És mindig mosolygok rájuk. Apára is. Tuti bennem van a hiba.

Pedig nem estem fejre :D


A magnézium segít? Mert akkor szedem :D

Szeretjük egymás, tényleg boldog vagyok, de nem tudok rájönni arra, hogy hogyan tudnék leállni a piszkálódással. Mert nem érdemli meg. Csodás apa és férj. Az hogy nincs szex, az annyira nem is baj, mert tudom az okát. Sehova nem jár el, vagy ha megy, akkor mi is. Ő ilyen tipikus "mindene a család férj". Szóval? Megőrültem? :)



Az egyik válaszoló azt írja, legyek királynő. De szerintem ez is a bajom. Mindent megtehetek és ezért is lehet ez :).

2010. nov. 22. 14:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindent megcsinálok és mégis rossz vagyok. Sokszor úgy beszél velem mint a kutyával, pedig nem hiszem, hogy megérdemelném. Most is, hogy beteg a kisfiunk ( 6hónapos), inkább a szüleinél van, minthogy itt lenne velünk.:(
2010. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

az én férjem szerint az a jó feleség, aki figyel a férjére: meghallgatja a problémáit, még ha nem is mindíg tud mindíg érdemben hozzászólni, figyel az apróságokra (pl. ha valamit nem szeret enni, nem csinálsz neki csakazért is), ilyesmi. Most csak ez a 2 jutott eszembe. A férjem szerint én nagyon egoista vagyok, néha nagyon oda kell figyeljek magamra, és így is sokszor megbántom a férjemet az örökös elégedetlenségemmel. Ez nagyon fáj nekem, lelkiismeretfurdalásom van miatta. Olyankor eszembe jut néhány dolog, ahogy sírt, ahogy nevetett régen, ahogyan összebújtunk, és eszembe jut, hogy őt szeretem a legjobban a világon. (persze a babámon kívül)

Jó anyának elég csak úgy lenni szerintem, ha meg tudod mosolyogtatni a babádat. Ha mosolyog, azt jelenti, hogy elégedett, jókedvű.

Az igazi háziasszony pedig az, aki kevésből is el tudja látni a házat. Sok pénzből jó háziasszonynak lenni nem nehéz. Kevés pénzből jó háziasszonynak lenni... na az a munka.

2010. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy ahhoz, hogy jó feleség legyen valaki, kell egy jó férj is - szerintem :-)És ha kettőtök között jó a viszony, akkor tudsz igazán jó anya is lenni. Mert példát mutatsz. Ha a gyerek azt látja, hogy a szülei közt harmonikus a viszony, ilyen kapcsolatokra fog ő is törekedni. Persze fontos, hogy a gyerekeket is lefoglald értelmes és szórakoztató játékokkal, stb., de szerintem első az hogy mit lát - hogy beszéltek egymással, milyen a hangnem, mindent megéreznek.

A háziasszonykodás, nekem annyira nem megy, szerintem arra valamennyire születni kell, van eltanulni. Szerencsére nincs belőle nálunk konfliktus, férjem is imád főzni és ha kell porszívózik, vagy sikál akármit. Nem kéri számon, ha nincs megcsinálva valami, és épp ezért van kedvem megcsinálni, mert nem várja el... remélem érthető :-)

Sajnálom azokat, akiknek a férje nem ilyen... kitartás!

Kedves kérdező, neked meg még annyit mondanék, hogy próbálj úgy gondolni a férjedre, hiszen azt mondod, mennyire szeretitek egymást és egyébként minden rendben, hogy mekkora kincs ő nektek. Látod, máshol milyen férjek vannak. Becsüld meg!

2010. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

visszatérve a kommentedre, nekem is volt ilyen problémám, mint neked. de én tudom az okát. Büszke és beképzelt voltam magamra mindíg. Aztán jött ő, és megláttam, hogy mellette milyen esendő vagyok. Talán kisebbségi komplexusom van, főleg, mert tudom, hogy igaza van, ha leszól valamiért. Igazából azért szítom a tüzet, hogy nehogy már az övé legyen az utolsó szó, még ha tudván tudom is, hogy igaza van. Ez van. De mindezek ellenére imádom őt, ő meg megpróbál engem elviselni:)

Ja, az enyém is informatikus:)

2010. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!