Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rettegek már most a...

Miért rettegek már most a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva megszületik a kislányunk és már most rettegek a nagyszülők tanácsaitól. Még meg sem született a baba, de anyukám már most teával meg vízzel akarja itatni a babát. Mondtam neki, hogy egy pici anyatejes babának semmi szüksége nem lesz erre, de nem érti meg. Az én nagyanyám meg azzal idegesít, hogy nem lesz elég tejem,ezért adhatok neki nyugodtan bolti tejet mert, hogy ők is azt itták!

Őszintén szólva, ha nem lesz semmi baja a babámnak, akkor én 6hónapos kora előtt nem akarom elkezdeni a hozzátáplálást! Már előre látom magam előtt, hogy ha nem vagyok ott. akkor mindenfélével etetik meg itatják majd a babát.

Tudom, hogy bele fognak szólni az én nevelési elveimbe és már most idegesít az egész.

A hab a tortán az, hogy legalább júniusig anyukámnál lakunk, mert a mi házunk nincsen még kész, albérletet nem engedhetjük meg.

Csak bízom benne, hogy rosszul látom a dolgokat, de akkor is.....

Más is volt így ezzel, vagy csak én vagyok ilyen hülye?


2011. dec. 17. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha látják rajtad, hogy értesz a gyermeked neveléséhez, és a kis csöppség sem szenved hiányt, akkor remélhetőleg rád hagyják a táplását, ellátását! Köszönd meg nekik a tanácsokat, és cselekedj a saját belátásod szerint!
2011. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz egyszerű, pláne, ha együtt laktok! Az én Anyukám és az Anyósom is vidéken laknak, mi a fővárosban, de sokszor kiborítottak a tanácsaikkal, illetve inkább azzal, hogy megsértődtek, ha nem azt csináltam, amiit ők mondtak! De nem érdekelt. Én mentem a saját fejem után. Anyukám meggyőződése volt, hogy éheztetem a gyereket, mert nem adok neki tápszert (6 hós koráig csak szopizott), Anyósom azzal borított ki, hogy takargassam a jól felöltöztetett gyereket a 26-27 fokos lakásban, mert különben megfagy. Hát, volt néhány nehéz pillanat, de saját magadra és az ösztöneidre hallgass. A Férjem mindig azt mondja, hogy könnyű a partvonalról bekiabálni, mert a következményeket nem nekik kell viselni.

Kitartás!!!! És boldog babázást!

2011. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Le kell határozottn fektetned a szabályaidat,még az elején. Huzd meg a határokat amiket nem léphetnek át. Mondjuk én abba a kevés százalékba tartozom,akinek ez után sem igazán sikerült "önállósodnia" mert amikor megmondtam öntudatosan mizt szeretnék rám ragazstották hogy hisztis vagyok,meg még meg is sértődtek,de remélem te nem jársz igy. Pedig higgadtan,észérvekkel,tárgyilagosan kértem és közöltem mit szeretnék,de nem igazán ment.
2011. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyukám mindig elkísért bennünket a védőnőhöz és ott elmondták 6 hónapig anyatej, nincs szükség teáztatásra stb. és soha eszébe sem jutott a teáztatás. Illetve hagyd hadd vegyenek részt a babanevelésében, add oda a kiskönyveket, mond el, mit hogyan csinálsz, kérd ki a véleményét.

Mondjuk szerintem alapból ne is vegyél teát, ha már ital, akkor víz. Vegyél egy pár üveg babavizet és add oda neki, ha majd vigyáznia kell a gyerekre, tudjon mit adni neki és adjál neki kispoharat, mondván te abból itatod.

Víz anyatejes babának sem árt, de szerintem úgysem fogja itatni.


Egyébként nálam ez bevált, én szoktam venni mindent a gyerekeimnek. Nem szerettem például a Danone joghurtot, vettem neki és odavittem, ezt adjátok a babának. és ha jött, a de... Mondtam ugyan nem kell erre költenetek. Illetve ha vettem valamit, akkor úgy mutattam, ide nézzetek, mit találtam, ebben aztán nincs ez meg az....És a gyerek is imádja és ők is azt vették a gyereknek.

És van 80%-os, lopásgátlós, csokoládé a sok tortabevonó figura helyett.


Egyébként pedig kérdezz rá, mikor teáztatott téged, jó volt e az? Az én anyukám szerint ennél nagyobb hülyeséget csinálni sem lehet a babával, mint a teáztatás.

A nagymamádnak meg ne azt mond, bolti tej, jaj. Mond azt, igen neked is eszedbe jutott, de nem e volt más az a bolti tej, mint a mostaniak, biztos adná e az UHT tejet a babának?

2011. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztosan nehéz lesz, és százszor el kell ismételned, hogy te ezt így gondolod helyesnek, és mivel a te gyereked, elvárod, hogy ők is betartsák a te szabályaidat. Akár lesz belőle sértődés, akár nem, itt a te gyereked egészségéről, neveléséről van szó. Ha elég kitartó vagy, akkor egy idő után megunják.

Nekem anyósom ilyen rettentő hülye (már bocsánat), hogy a tíz napos gyereknek akart teát adni, meg tápszert, meg cumit, 3 hónaposan háztartási kekszet, fél évesen túró rudit (ez utóbbit kifejezett tiltásom ellenére, amint hátat fordítottam, szó szerint beletömte a gyerekbe).


Másfél éves a gyerek, és anyós mostanra fogadta el úgy-ahogy a nevelési és etetési elveimet, persze megjegyzéseket és szemforgatásokat minden alkalommal kapok...

2011. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én nagyom azt szokta mondani:

"Gyönyörű egészséges ez a gyerek, akárhogy is csinálom."

Remélem kiérezted, hogy szinte semmiben nem értett velem egyet.

A te gyereked!!! Te leszel az aki a legjobban tudod mire van szüksége. Tanács jöhet, bírálat nem. Szerintem legyél határozott, és próbáld elmagyarázni mit miért teszel, én az utóbbira nem vettem a fáradtságot. Úgyhogy nálam többek ki lettek utasítva, van aki (a mamám) azóta nem jöhet hozzánk.

Ha jól csinálod a dolgokat akkor máshol nem is eszik össze vissza mindent a fiad, mivel nem fog neki ízleni:) nálunk így van!

2011. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!