Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igénylések. Ezt most "hová...

Igénylések. Ezt most "hová tegyem"? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

A munkáltatóm "lelépett" míg én állományban voltam,a gyed lejárta után 2 hónappal (szeptemberben) újra babánk született. A kérvényt, nem tudták elbírálni,mivel a Tgyás igényléshez kellett volna a munkáltatói. Nekem nem sikerült megszereznem,eltelt x hónap,írtam levelet,amiben tájékoztatást kértem,hogy hivatalból tettek e lépéseket...stb.

Mivel nem jött rá válasz,így nov. 23-án feladásra került a gyes igénylés,melyre dec. első napjaiban jött egy olyan válasz,hogy amíg nem születik határozat az OEP-nél,addig ők sem hozhatnak határozatot,hiába nem kapok semmit a családin kívül - azt hiszem ezt hívják a 22-es csapdájának.

Azonnal adtam fel levelet az OEO-nek,amiben kértem a kérvényem elutasítottnak tekintését.

Ma jött levél:

-"hiánypótlásra felszólítás"

Kérik a munkaszerződést,ami a szülői házban maradt,nem tudom meg van e még, és kérik a bérjegyzék másolatait,ami fogalmam sincs mi,nem tudom hogy néz ki.

-"eljárás felfüggesztése"

Ezt lefénymásolva elegendő lesz a Mák-nak,hogy kaphassak gyes-t?


Nem tudom eldönteni,hogy a november elei "kérem tájékoztassanak",vagy a "kérem,a kérvényemet vegyék elutasítottnak,mivel...." levelemre lenne válasz?

Szerintetek?


2011. dec. 22. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Keresd meg a munkaszerződésedet otthon a szüleidnél!

A bérjegyzék pedig a fizetési papírod, amit minden hónapban a fizetés után meg kellett kapnod a munkáltatódtól!!!


Ezeket pedig szerintem személyesen vidd be és ne levelezgess, mert annak mint látod, semmi értelme!


Így ha ezt megvizsgálják, akkor nagyobb esélyed lesz arra, hogy visszamenőleg megkapd a pénzedet!

2011. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szülői ház nem a környéken van,de meg kerestetem mind a kettőt. Személyesen sem tudok bemenni az OEP-hez,mivel az is elég messze van.

Az eljárás felfüggesztéséről szóló nyomtatvánnyal addig igényelhetem a gyes-t amíg nem rendeződik a Tgyás?


Köszönöm a választ!!

2011. dec. 22. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el hogy személyesen sokkal jobb, mert viszel minden papírodat és ott helyben átnézik neked, fénymásolnak amit kell, aztán már csak a határozatot kell várnod. De postai úton mire átnézik, meg egyáltalán eljutnak a te leveledig, az több hét. megéri egy napot rászánni.
2011. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a gond,hogy rászánom e a napot,hanem az útiköltséggel. Bár a Párom dolgozik,de így,hogy a gyerekekre csak a családit kapjuk... minden hónap gyötrelem- és most nem túlzok! Sajnos vannak hiteleink,amiket fizetni kell. Amikor úgy döntöttünk,hogy jöhet a kistesó,akkor átszámoltunk mindent,és úgy számoltuk,hogy ha csak a gyes-re lennék is jogosult is tudnánk tartani azt a szintet,amit akkor tartottunk.

Bár megigényeltem amit az önkormányzatnál meg lehetett, de így is a számlák- fontos csekkek befizetése után marad havonta 16 ezrünk,amiből nem csak kenyeret,főzni valót kell venni,de a pelenkát stb. Az illetékes Egészség Pénztár Pesten van,mi pedig Szolnok megye középső részén lakunk.

2011. dec. 22. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha lelépett a munkáltatód és megszűnt a munkaviszonyod, akkor nem vagy jogosult TGYÁS-ra, mert kell munkaviszonnyal rendelkezned.
2011. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyom hivatalosan nem szűnt meg. Ha megszűnt volna,én örülnék a legjobban,és még egy pár "sors társam" akivel így kitolt a munkáltató,mivel van olyan anyuka,akinek 3 éves lett a gyermeke,és se dolgozni nem tud mellette,sem munkanélkülire menni,Ő is csak a családit kapja a gyermeke után,más bevétele nincs!
2011. dec. 27. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!