Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választottál a...

Mi alapján választottál a gyermekednek nevet?

Figyelt kérdés

Szempont volt pl a családban van-e?

Vagy a becézése hogy milyen?

Vagy az évben hogy tavasszal született akkor összel vagy ne egy időben legyen a névnapjával?


2011. dec. 31. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
amit szerettem volna az már volt a családban, így másik lett választva ami ind kettőnknek tetszett, de semmi egyéb összefüggést nem néztünk
2011. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem akartunk olyat ami a családban előfordul.


"Nem becézhető" nevet akartunk.


Figyelembe vettünk,hogy legyen névnapja és születésnapja is,ne egyszerre legyen egy hónapon belűl.

2011. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen szempont volt, hogy ne egyszerre legyen a szülinapjával. Nekünk rövid a vezetéknév, és szerettem volna, egy kicsit "hosszabb" dallamosabb nevet választani. Végül is apuka szeretett bele a nevébe. :)Nem szerettünk volna 2 keresztnevet, mert nekünk nem tetszik, és szerettem volna ritka nevet választani. Valamint fontos volt, hogy aranyosan becézhető legyen. A végeredmény Belián lett. Ritka név, de ,már a kórházban a szülésznő rokonát így hívták. Sokaknak tettszett, tudom sokaknak nem. A létező legfontosabb szempont, hogy a két szülőnek nagyon-de nagyon tetszen. Belikének becézgetjük, és mióta megszületett nekünk a világ közepe :-)
2011. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elsősorban hangázás alapján. Több szempontot nem is kellett figyelembe vennem, mert az így kiválasztott névvel minden más is stimmelt. Nem volt ilyen nevű gyerek a családban (amúgy is jelenleg ő az egyetlen gyerek, nincs unokatesó sem), és a névnap is stimmelt, mert októberben van a szülinapja, a névnapja meg márciusban.
2011. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy név, amit gyerekkorom óta szerettem volna a gyerekemnek adni. Aztán már terhesen egyik napról a másikra kezdett egy név a fülemben motoszkálni, aztán a becézése is megtetszett, majd mikor apával beszéltünk róla, az elsőt teljesen elutasította, hogy az neki nem tetszik, de az újabb nagyon. Közben persze néztem azt is, hogy mikor van névnap, hogy a szülinapjával ne keveredjen, de mivel több hónapban is tartják, így töklétes volt. Így lett a kisfiúnk Bendegúz - Bendike, akinek már nem is tudnék találóbb nevet elképzelni! :) Noha míg vártuk az érkezését úgy gondoltuk, hogy elég ritka név, születése óta egy csomó Bendegúz született, még az ismerettségi körünkben is. Ez van...
2011. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjem és én nagyon nehezen jutottunk közös nevezőre.

Neki teljesen más nevek tetszettek, mint nekem, ezért nagyon nehéz volt választani. Mivel nekem apukám mindig is nagyon fontos volt, vele bármit meg tudtam beszélni, támogattuk egymást, vele játszottam kicsiként is rengeteget, így figyelembe vettem őt is. Mikor a bátyámmal anyukám terhes lett, akkor apukám a Bálint nevet szerette volna adni neki. De végül a legjobb barátjukról kapta a nevét. :) Ezért a férjemnek megmondtam, hogy legyen Bálint és tetszett neki. :) Aztán a férjem nézegette a neveket és meglátta, hogy Noel. És nekem is nagyon megtetszett. Így lett a fiúnk Bálint Noel. :) Persze az is szempont volt, hogy a családban ne legyen már ilyen. :) És ezeket a neveket mi nem fogjuk becézni, mert szerintünk ezek így tökéletesek. :)

2011. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze az is szempont volt, hogy a családban ne legyen ilyen. * (Javítottam) :)
2011. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs babám, de már most tudom a neveket. :) Csak a hangzásra tetszik, és a mostani párom vezetéknevéhez is illik.

Ha lány: Hanna Orsolya

Ha fiú: Gábor Péter (párom neve a második)

Mondjuk még jóval odébb van a baba. :)

2011. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam extraritka nevet, mert nem akartam kitolni a gyerekkel. 3 szótagú nevet kerestem, sajnos a férjemnek nem tetszett az ami nekem, én Ágostont szerettem volna, de végül Benedek lett. A család kicsi és gyerekek sincsenek benne, így ez nem volt gond nekünk.
2011. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ne legyen a csaladban, lehessen becezni (en szemely szerint nem ertem, mi ez a mizeria, hogy nem szabad becezni a neveket), viszont a kisfiunk, aki Sebestyen lett hosszas valaogatas soran, megjarta, mert mindossze egyetlen nevnapja van es az epp a szulinapja utani 2. nap. A kislanyunk Eszter, az o neve is egyedi a csaladban, es mar vagy 7 eve eldontottuk, hogy igy fogjak hivni
2011. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!