Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány év korkülönbség az...

Hány év korkülönbség az ideális a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Nekem nem jók a tapasztalataim a kicsi korkülönbséggel, de biztos vannak jó testvérek is. Ugyanúgy azt hallom, és látom, hogy a nagyobb korkülönbség jobb, de nyilván itt is van kivétel. Ha nem bántok meg senkit, elsősorban kicsit szakmaibb megközelítésű válaszok érdekelnének (de nem csak szakemberektől), amiben szerepelnek pro és kontra megközelítések. Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de engem ebben a kérdésben jobban érdekelne a szakmai megközelítés.
2012. jan. 2. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nővérem 3 évvel idősebb nálam, gyerekkoromban mindig szétszedtük egymást. Ma már felnőtt fejjel persze nem. :D Öcsém 13 évvel kisebb nálam, attól független, h egyneműek vagyunk, van nézeteltérés közöttünk, talán épp a kor miatt.


Ez kb mindenkinek más, van aki jól kijön a testvérével akármennyi a korkülönbség közötte, van aki még az egynemű testvérével se jön ki.

2012. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom mit értesz szakmai válasz alatt nekem két fiam van 5 év korkülönbséggel. a pici 3 hónapos a nagy 5 és fél múlt. Ha azt szeretném, hogy olyan testvérek legyenek akik gyerekként sokat játszanak majd együtt akkor valószínű ez már nem fog összejönni, majd csak jóval idősebb korban fognak összeérni de akkor meg már lehet hogy nem lesz közös érdeklődés, persze nem törvényszerű. Ha fiú lányról lenne szó akkor ilyen szempontból talán kevésbé lényeges a korkülönbség.

Én abban reménykedem, hogy a nagy korkülönbség miatt kicsit önállóbb lesz majd mindegyik jól elkülönülő kis egyéniségek lesznek, akik ugyan számíthatnak egymásra de a különböző életszakaszok döntéseit pillanatait, nem egymást befolyásolva élik majd meg, hanem mindenki saját igénye és képessége szerint. És nem utolsó sorban úgy érzem nekem erre lesz inkább kapacitásom, hogy szép sorban tanítsam segítsem őket, koncentrálva arra ami tényleg fontos. Szülői oldalról ez már most működik, a kicsié a délelőtt, a nagy oviban van, a délután nagy része illetve az este pedig a nagyé. A nagy ennek ellenére imádja az öcsikét, és remélem mire ő is öntudatára ébred majd nem fog nagyon megváltozni a napirend mert most nagyon jó nekünk így ahogy van

2012. jan. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Szakmai szemmel 3-4 év az ideális. Ezt apám orvos testvére mondta. Az anya és a gyerek szempontját is figyelembe véve.
2012. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4 -5 év
2017. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!