Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elszomorodtam! Nem tudok neki...

Elszomorodtam! Nem tudok neki anyatejet adni, sem szerezni? Másik város anyatejellátójából is kaphatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hetes. Sajnos szinte egy perci sem tudtam szoptatni! A szülést követően csak 3 nap foghattam a kezembe. A tejem iszonyat kevés, sőt amióta kijöttünk egyre kevesebb, pedig mindent megpróbáltam. Fejtem, teáztam, homeoztam stb.

A furcsa,hogy be sem durran a cicim, pedig most már van,hogy egy nap csak kétszer fejek. Na mindegy, nem is ez a lényeg.

Felhívtam védőnőm,hogy szükségem lenne tejre. Sajnos a városunkban jelenleg nincs. Ha pedig lesz is olyan anyuka, egy hónap a vizsgálatok miatt,mire hozzájutok.

A megyeszékhelytől (Kecskemét) 20 km-re lakom. A kérdés,hogy ha esetleg ott van anyatej, akkor arra én is lehetek jogosult? Én akár fizetnék is érte, de nincs az ismerősi körömben sem olyan, aki tudna adni!

Olyan selejtesnek érzem magam!


2012. jan. 3. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki tápszert?
2012. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most hol van a babád?
2012. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan így voltam mint te,nem tudtam szoptatni.Tápszert adtam a kislányomnak,semmi baja nem lett tőle.1 éves koráig kapott tápszert még csak beteg se volt.

Te miért nem akarsz neki tápszert adni?Hidd el semmi baja nem lesz tőle,nem egy szőrnyű dolog.

2012. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Merre felé 20km-re? Mert nekem van egy ismerősöm, aki tejleadó, de ő csak is hivatalosan intézi.
2012. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Adj neki szerintem is tápszert, nem hiszem, hogy baja lenne tőle. Ha jogosult is lennél, már városban a tejre, nagyon macerás szállítani, mert nagyon könnyen romlik. Egyébként most mi van a babáddal? Hogy szülés után csak 3 napig foghattad?
2012. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 20 km Szeged felé, Kiskunfélegyháza. Itt sajnos nincs jelenleg olyan anya, aki hivatalos tejleadó. Ezért gondoltam,hogy Kecskeméten próbálkoznék!

A babám köszöni szépen jól van, itthon van és tápszert kap. Csak nagyon szeretnék neki adni valamennyi anyatejet. Hamarabb jött és koraszülöttnek nyilvánították (bár a dokim szerint nem volt az, de ez már mindegy), ezért nem volt velem a kezdetektől.

2012. jan. 3. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Ird ki egyértelműbben a kérdésedet Kiskunfélegyháza környéki kismamák... Ha anyatejet akarsz akkor mozgass meg minden követ, ne add fel és lesz, tej a babádnak.
2012. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy selejt, ezt verd ki a fejedből!

Ha nincs tejed, hát nincs tejed, ettől még nem dől össze a világ! Van egy egészséges gyönyörű babád, aki hidd el, tápszeren is szépen fel fog nőni.

Ne azon görcsölj most, hogy honnan szerzel anyatejet, hanem élvezd az anyaság minden egyes percét! :)

3 hónapig szoptattam, aztán kórházba kerültem és a babám teljesen átállt a tápszerre. :( Egy világ dőlt össze bennem, folyton lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem tudom már szoptatni.

De annyi csodaszép dolgot élek meg mellette, hogy elhessegettem a gondolatot is, hogy emiatt selejt lennék.

Szívem minden szeretetével kevetem neki be a tápszerét és ahogy eszik, mindig nézem a kis pufi pofiját, hogy mennyire tüneményesen tudja fogni az üveg két oldalát. :)

Mindenben meg lehet és meg is kell találni a szépséget.

Sok boldogságot a babádhoz!

2012. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Ne szomorkodj, szakemberek nem javasolják más ember tejét, mert az semmire nem jó, csak a leleked megnyugtatására, hogy lám kap anyatejet a baba.

Egyértelműen az az álláspont, minden szempontból, ha nincs saját tej, akkor tápszer. Más anya teje nem alkalmas a baba táplálására.

2012. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt azért nem hinném, hogy csak mert más anyától van a tej, nem lenne jó. Ez hülyeség.
2012. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!