Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy erthetnem meg a lanyom?...

Hogy erthetnem meg a lanyom? Mi lehet a gondja? Hogy valtozhatott ekkorat?

Figyelt kérdés
Vegso elkeseredesemben irok ide. 3 gyermekunk van a ferjemmel, a legkisebbel es a legnagyobbal volt mindig a legtobb gondunk,legalabbis mi igy ereztuk. Oket noszogatni kellett a tanulasban, erosen oda kellett csapnia az asztalra,mikor nem akartak befejezni az iskolat, mara viszont az egyikuk nagyon jol keres, a masikuk hamarosan vegez. Mindenuk megvan,ami az anyagiakat illeti,raadasul ugy,hogy egy kis segitseggel maguk ertek el,mert mi csak az iranyt mutattuk,es segitettunk. A kozepso lanyom mindig mas volt, tobb hangszeren jatszik, tobb nyelvet beszel, sose kellett a tanulasban noszogatni,mindent maga csinalt. Nem tiltottuk oket semmitol,ha akartak volna 16 evesen mi magunk visszuk el a diszkoig,es majd onnan haza. De nem akartak, es ennek mi orultunk. Azon kivul,hogy a legkisebbet es a legnagyobbat noszogatni kellett,es volt 1-2 iskolai osszezordulas a tanarokkal,nem volt semmi gond. Viszont a kozepso lanyom meg rajtuk is tultett,tenyleg tipikus minta gyerek volt mindig. Neha mar furcsaltuk is,mert emellett sajnos tul zarzokott is volt, nem akart csak tanulni es velunk jonni kirandulni,nem erdekeltek a kortarsai. Mivel nagyon jo eredemenyekkel rendelkezett kulfoldre ment tovabbtanulni egy 6 eves szakra. Kulon alberletet biztosittunk neki szemben az egyetemmel,emellett annyi pont kapott,hogy pont kijott mindennel,tehat nem dorbezolni jart oda. Jeles eredemenyei voltak. De valahogy lelkileg egyre instabilabb volt,mar elotte is az volt,de az elmult 1-2evben meg aztan vegkepp. Orszagot valtott, atment egy masik egyetem ugyanaz szakara, es valahogy lelkileg csak rosszabb lett...Mikor hazajott mintha nem is ot lattam volna. Sajnos mindig hajlamos volt a melabus hangulatra,de valahogy ez elert egy olyan szintet, amit meg sose lattam nala. Most ott tartunk, hogy otthagyta az egyetemet, es elment egy kulfoldi ferfival egy teljesen mas orszagba, szerinte majd ott folytatja. Miert csinalja ezt? Probaltam vele beszelni,persze mindig felhoz olyan indokokat,amik realisnak tunnek,es a szakot o maga valsztotta,az orszagokkal egyutt, de olyan mintha nem is onmaga lenne... Regen 1napos turara se ment el nelkulunk,pedig mar akkor is nagykoru volt. Felre ne ertsetek nem azzal van a gondom,regen se szamolt be szinte semmirol,hiaba faggattam,de mindig ott volt. Felek,hogy mi lesz igy vele. Lehet sokan nem ertik a problemat,de nekem valahogy furcsa,hogy egy lany,akinek azelott meg baratja se volt,most egyszeruen "lelep" egy ferfival. Es ilyen radikalis valtoztatasokat hoz az eleteben. O mindig realisan gondolkodott, es elhiszem neki meg azt is,hogy folytatni akarja a szakjat, de egyszeruen megremiszt,amit csinal, mintha ide-oda szaladna valami elol. Probaltam megtudni mi az,de nem sikerult. Lehet innen semmisegnek tunik, de tenyleg valami nagyon megvaltozott benne. Mit kellene tennem? Miert csinalja ezt? Talalkozott valaki hasonloval. Fogalmam sincs,hogy segithetnek neki,csak azt erzem,hogy lelkileg nincs rendben,de sajnos nagyon nagyon nincs.
2012. jan. 5. 21:39
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Meg annyit hozzatennek,hogy bar tanulni mindig kaptak lehetoseget,barmirol is volt szo,elkenyeztetve egyikuk se lett. De furcsa mod nem is kertek draga dolgokat soha,pedig megtehettuk volna.
2012. jan. 5. 21:44
 2/22 anonim válasza:
100%

Szerintem az a baj,hogy egyedül érzi magát a világban,mivel a jellemzésed alapján nagyom ritka az ilyen fiatal sajnos.

Fordított világot élünk,ami azt jelenti,hogy ha nem vagy rossz,akkor kilógsz a sorból és szerintem haragszik amiért ez így van.

2012. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

az a baj hogy mivel mindig zárkozott volt igy nem lehet tudni mi játszodik le benne.... lehet külföldön történt valami amitöl ugymond elzüllött belekeverték valamibe amire már amugyis fogékony volt. mivel nem bezsél nem lehet tudni.


azért gondolom igy mert én is ez a csendesőrült voltam. anyu szerint kisebbnek mintagyerek voltam(pedig pl a rajzaimban mindig dinokat rajzoltam hegyes foggal és vérrel és mindkettöt külön kihangsulyoztam.),csak kamaszkorom volt nehéz.metált hallgatok a szobám egy kritptára hasonlitott,imádtam a véres dolgokat.(nagyon depreszios hajlamu voltam apám miatt, még kényszerböl vagdostam is a karom hogy levezessem a feszültséget.mindig meg akartam halni de sose volt bátorságom megtenni.anyunak fel se tünt hogy gond van velem lelkileg, annyira elnyomtam.

25 vagyok, és kikupálodtam. a zenét még mindig szeretem de sokkal harmonikusabb vagyok.én jol végeztem.


az a baj hogy öt még pszichologushoz se lehetne elrángatni hisz ugysem akarná. én mondjuk mindig érdeklödtem az ezotéria és a pszichologia iránt de sajna az átlagnak esze ágában sincs orvosolni a dolgot.sajnos nem tudok mit mondani erre,felnött nö és elutasito. az iylenre nagyon nem lehet hatni. föleg ha nem beszélt meg veled soha semmit.

remélem másnak van ötlete

2012. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak keresi magát, ki akarja élni magát egy kicsit. A "jókislányság" mellett talán úgy érezte, hogy sok dologból kimaradt, és be kell pótolnia.

Beszélgess vele. Bármiről, ami eszedbe jut, nem kell azonnal lelkizni.

A legfontosabb: éreztesd vele, hogy rád/rátok mindig számíthat, mindig van hová hazatérnie, és nincs egyedül a világban.

2012. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit hasonlít rám a lányod de nem teljesen. Az ilyen zárkózott, begubózott gyerekek ha kiszakadnak a megszokott biztonságos környezetből az lelki fájdalmat, felfordulást okozhat bennük. Talán az önbizalma se lehet nagy. Persze, ha ki mert menni külföldre van benne bátorság, de ha nem ment sehová csak a ti szoknyátokon ült nyilván barátai se nagyon vannak. Ez kapcsolat teremtési problémákra utal.

Az ilyen szendékre meg egyébként is jellemző hogy kitörnek belőlük az el fojtott vágyak (nem szexuális) csak annyi, hogy ki akarnak törni a saját burkaikból.

Élni akarnak, népszerűek akarnak lenni mint a többi csaj, pasit akarnak mert másnak is van, vagy csak mert odakint egyedül vannak és magányosak, kell egy társ.

Nagyon ragaszkodott hozzátok és most egyedül van. Kell egy kapaszkodó. Amitől most nem tud leszakadni inkább megy utána.

Én csak egyet tudok tanácsolni: Egyszer a férjeddel üljetek le vele komolyan beszélni, és ne hagyjátok magatokat lepattintani. Fontos, hogy éreztessétek vele, hogy szeretitek.

Egyébként ismeritek a fiút? Vele nem lehet beszélgetni, hogy vele milyen és hogy mi történt? Esetleg segíthet.

2012. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
nem teljesen hasonló az esetünk, de én nyolcosztályosba jártam, 2 ember kivételével majdnem mindenki színjeles volt, 1-2 ember pasizott/csajozott, a többi mind tanult mint a güzü, készülés egyetemre h bejussunk, sportok, nyelvtanulás, nyelvvizsga. Aztán érettségi után kinyílt a nagyvilág, elmentünk más városokba és volt aki alkoholista lett, volt, aki úgy váltogatta a pasijait mint a bugyiját, más tetováltatott, stbstbstb. Elég volt a jókislányskatulyából, kerestük önmagunkat a korlátainkat, belekeveredtünk hülyeségekbe, olyan dolgokat akartunk csinálni amit addig nem.A lányod is belefáradhatott a rengeteg tanulásba, a bizonyítási kényszerbe (lehet h csak magának akart nem nektek, de az is épp elég teher), lehet h most váltani akar, vagy csak kicsit ÉLNI. Azt gondolom, ha eddig nem tőletek kért segítséget és nem veletek beszélte meg a belő dolgait, most sem hozzátok fog fordulni, de mint szülő szerintem is le kellene ülni és helyzetbe hozni, nem letámadni, csak elmondani, h kislányom jó helyen vagy így most? tudunk valamiben segíteni? Én nagyon jóban vagyok anyummal,de a lelki dolgok megbeszélése valahogy soha nem ment vele, neki sem velem,de A TUDAT KELL h számíthatok rá, ha bajban lennék és h legvégső menedéknek ott van. És ez megvan. Ha cseszegetne, pedzegetne, nem nyílnék meg neki, de ha csak felkínálná, én hozzá fordulnék. Nem tudom érted-e mit motyogok:-)
2012. jan. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Biztosan nem dorogzik, mert azt latnank. Bunozesre annyira nincs hajlama, hogy kicsikent meg tolunk kerdezgette mindent idoben befizettunk e, persze mindig igy volt,de mar kicsikent is feltunt,hogy mindenben kenyszeres,pontos,olyan mintha felnott lenne,de meg abban is ritka, de mar az ovonenik is felhivtak erre anno a figyelmem. A ferfirol annyit tudok, hogy tanar, az,hogy ot tanitotta e az orvosin vagy mashonnan szedte ossze,nem tudom,de valoszinusitem az elsot a szavaibol. Hozza akar menni felesegul, vagyis pontositok: Hozza megy. Ezt kijelentette,nem volt szemtelen,es tudom,hogy egesz eleteben mindig kimert volt mindenkivel,talan velem egy kicsit kevesbe,olelgetes,puszik stb. De annyira meglepo,hogy ennyire erzeketlen ilyen dolgokban is. Azt mondta az egyetemet ott folytatja. Tenyleg nem ezekkel van a gondom,felnott no,ha igy latja jo,am legyen. De nem ertem ezt az ide-oda "repkedest" ez ra sose volt jellemzo. Azt mondta 2 baratja volt kint,mindket mas nemzetisegu, a 2. a tanar. Fogalmam nincs honnan szedtek oket ossze, mert egyikuk se odavalosi, ahova jart, sokkal tavolabbi orszagban elnek(nem muzulmanok szerencsere).
2012. jan. 6. 09:16
 8/22 A kérdező kommentje:
A ferfit nem ismerjuk. A jegyei tenyleg jok voltak, ott is szinjeles volt,tehat valoszinuleg ott is egesznap tanulhatott.
2012. jan. 6. 09:17
 9/22 anonim válasza:

Egyébként tényleg nem értem mi a problémád?

Mi nem illik bele a képbe?

Arról volt szó a jellemzésedben,hogy mindig mindenben példás viselkedést mutatott..

Most talált egy férfit,aki éppenséggel nem ebben az egészségtelen magyar környezetben él és vele szeretné összekötni az életét nem pedig valami helyi taplóval.

És???

Az illene bele persze a magyar élet szappanoperájába,hogy összejön valami szutyok alkoholistával megunja az életét Ő is inni kezd,lerak három gyereket,belepusztul a hitelekbe majd ide írogat,hogy hogy ölje már meg magát mert szar az élet?

Nem.

Ő inkább az Életet választja...Most mi is a gondod?

2012. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
3x felveteliz ugyannyira az egyetemre,mert mindig tovabball, annak ellenere,hogy mindig megfontolt volt,raadasul 3 kulonbozo orszagba. Na,ez nem illik bele! Raadasul latni rajta,hogy lelkileg csak egyre rosszabb allapotban van.
2012. jan. 6. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!