Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy erthetnem meg a lanyom?...

Hogy erthetnem meg a lanyom? Mi lehet a gondja? Hogy valtozhatott ekkorat?

Figyelt kérdés
Vegso elkeseredesemben irok ide. 3 gyermekunk van a ferjemmel, a legkisebbel es a legnagyobbal volt mindig a legtobb gondunk,legalabbis mi igy ereztuk. Oket noszogatni kellett a tanulasban, erosen oda kellett csapnia az asztalra,mikor nem akartak befejezni az iskolat, mara viszont az egyikuk nagyon jol keres, a masikuk hamarosan vegez. Mindenuk megvan,ami az anyagiakat illeti,raadasul ugy,hogy egy kis segitseggel maguk ertek el,mert mi csak az iranyt mutattuk,es segitettunk. A kozepso lanyom mindig mas volt, tobb hangszeren jatszik, tobb nyelvet beszel, sose kellett a tanulasban noszogatni,mindent maga csinalt. Nem tiltottuk oket semmitol,ha akartak volna 16 evesen mi magunk visszuk el a diszkoig,es majd onnan haza. De nem akartak, es ennek mi orultunk. Azon kivul,hogy a legkisebbet es a legnagyobbat noszogatni kellett,es volt 1-2 iskolai osszezordulas a tanarokkal,nem volt semmi gond. Viszont a kozepso lanyom meg rajtuk is tultett,tenyleg tipikus minta gyerek volt mindig. Neha mar furcsaltuk is,mert emellett sajnos tul zarzokott is volt, nem akart csak tanulni es velunk jonni kirandulni,nem erdekeltek a kortarsai. Mivel nagyon jo eredemenyekkel rendelkezett kulfoldre ment tovabbtanulni egy 6 eves szakra. Kulon alberletet biztosittunk neki szemben az egyetemmel,emellett annyi pont kapott,hogy pont kijott mindennel,tehat nem dorbezolni jart oda. Jeles eredemenyei voltak. De valahogy lelkileg egyre instabilabb volt,mar elotte is az volt,de az elmult 1-2evben meg aztan vegkepp. Orszagot valtott, atment egy masik egyetem ugyanaz szakara, es valahogy lelkileg csak rosszabb lett...Mikor hazajott mintha nem is ot lattam volna. Sajnos mindig hajlamos volt a melabus hangulatra,de valahogy ez elert egy olyan szintet, amit meg sose lattam nala. Most ott tartunk, hogy otthagyta az egyetemet, es elment egy kulfoldi ferfival egy teljesen mas orszagba, szerinte majd ott folytatja. Miert csinalja ezt? Probaltam vele beszelni,persze mindig felhoz olyan indokokat,amik realisnak tunnek,es a szakot o maga valsztotta,az orszagokkal egyutt, de olyan mintha nem is onmaga lenne... Regen 1napos turara se ment el nelkulunk,pedig mar akkor is nagykoru volt. Felre ne ertsetek nem azzal van a gondom,regen se szamolt be szinte semmirol,hiaba faggattam,de mindig ott volt. Felek,hogy mi lesz igy vele. Lehet sokan nem ertik a problemat,de nekem valahogy furcsa,hogy egy lany,akinek azelott meg baratja se volt,most egyszeruen "lelep" egy ferfival. Es ilyen radikalis valtoztatasokat hoz az eleteben. O mindig realisan gondolkodott, es elhiszem neki meg azt is,hogy folytatni akarja a szakjat, de egyszeruen megremiszt,amit csinal, mintha ide-oda szaladna valami elol. Probaltam megtudni mi az,de nem sikerult. Lehet innen semmisegnek tunik, de tenyleg valami nagyon megvaltozott benne. Mit kellene tennem? Miert csinalja ezt? Talalkozott valaki hasonloval. Fogalmam sincs,hogy segithetnek neki,csak azt erzem,hogy lelkileg nincs rendben,de sajnos nagyon nagyon nincs.
2012. jan. 5. 21:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem jó a kapcsolatotok. Azt sem tudod, kihez megy a lányod, ez nekem kicsit durva. Szerintem belekeveredhetett valamibe, és nem feltétlenül bűnözésre gondolok.

A testvéreinek sem beszél semmiről?

Egyébként a leírásod alapján a jelleme kicsit autisztikusnak tűnik, bár nem vagyok szakember. Mindenesetre biztosan konzultálnék egy orvossal erről a helyedben.

2012. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Testvereivel sincs bizalmi kapcsolata, baratnoje se volt soha, ha lett volna,arrol tudtam volna,mert mindig itt volt szemelott. Ha csak azzal a ferfival nincs bizalmi kapcsolata..remelem legalabb vele,senki massal nincs a csaladbol ez biztos. Nekem is durva,sose volt rossz kapcsolatunk,ugy ertem nem veszekedtunk,nem voltak konfliktusaink, o ilyen volt mar picinek is, olyan "hideg", probaltam magamhoz edesgetni,es ment is,mert ragaszkodo volt,de nyiltabb nem lett. Mindig kimert.
2012. jan. 6. 10:21
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyebkent mire gondoltok mikor azt irjatok "valamibe belekeveredett"? A jelleme nem nagyon lett mas,csak talan a felnott eletben ezek jobban kiutkoznek,egyedul ez az ide-oda vandorolok,ez nem volt ra jellemzo,meg mintha csak meg hidegebb lenne,ha ezt lehet fokozni.
2012. jan. 6. 10:22
 14/22 A kérdező kommentje:
Kulsejevel se volt soha gond,mindig szep kislany volt,nem csak szerintem,ezert is furcsa,hogy nem akart fiuzni stb anno. Meg nem voltak baratai,pedig biztos nem volt olyasmi,mint a gyerekeknel,hogy pl. a kulseje miatt csufoljak. Nem tudom,talan anno elszurtam valamit,pedig mar akkoris probaltam ezt megoldani,voltam vele pszichologusnal is.
2012. jan. 6. 10:24
 15/22 anonim válasza:
Akkor kialakult benne egy ragaszkodás a férfi iránt,de valójában érzi,hogy nem Ő kell neki...
2012. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
továbbra is tartom, h keresi magát, ameddig nincs gyereke, addig nincs gond, max hozzámegy, ha nem jön össze elválik, hazajön, vagy más országba megy, ha nem jön össze ez az egyetem, csinál mást, ha nem jó emellett az ember mellett, keres mást. Igazából csak az lenne baj, ha mondjuk arab a fickó, szül neki egy gyereket és a lányodat elengedi, a gyereket nem. De tennivalód nincs. Fogadd el a helyzetet és tudasd vele h ha valami másképp alakul mint tervezte, hozzátok bármikor hazamehet. Elfogadtad h külföldön él, fogadd el a párválasztási, egyetemválasztási döntését, egyik sem egy visszacsinálhatatlan dolog.És bízz benne, h boldogul. Semmi értelme itthon ülnöd és aggódnod (megértem, mert én is anya vagyok, de tenni úgysem tudunk semmit). Ha bajban lenne, biztatnálak, h mozgass meg minden fűszálat h megmentsd, de egyelőre ilyenről nem tudsz/tudunk, így marad a támogatás és a bizalom erősítése. Ha meg nem végzi most el az egyetemet, akkor is lehet jó ember jó állással és pár év múlva újrakezdheti. Ne legyen drogos, ne kényszerítse senki prostitúcióra, minden más éppen csak egy élethelyzet az életében.
2012. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Most beszeltem a kisebb lanyommal. Megtudtam,hogy a ferfi 33 eves,orvos,tanar,valoban tanitotta a lanyomat, norveg nemzetisegu. A lanyom 23,tehat ezt mar nem fogja kinoni,es nem igazan depresszionak neveznem ezt,valaki irta,hogy tinikent sotet ruhakban jarkalt,meg vagdosta magat,rockot hallgatott, a lanyom nem volt ilyen. Viszont nala mar az oviban kezdodtek ezek, es maig is tartanak. Igen, igyekszem majd ezt tudatositani vele,csak most hozzamegy valakihez,akirol azt se tudom ki,es tudom,hogy nem szemtelenkedni akar,ez a legelmagyarazhatatlanabb,csak o ilyen "hideg", neki csak az fontos,amit o gondol es azt csinalja is kerdezes nelkul.
2012. jan. 6. 10:36
 18/22 anonim ***** válasza:

igazábol én tudom a megoldást de kétlem hogy belemenne. ha már kicsinek is iylen volt akkor valoszinü kicsiként hozta magával ezt a dolgot ami kihat az életére. nem tudom hiszel e természetgyogyászban, velem az volt abaj hogy mindig zárkozott voltam amiota élek és anyu s etudott mondani semmi traumát.aszonta igy születtem.(amugy én vagyok a rocker válaszolo) és mint emlitettem hogyí mindig is érdekeltek az ezoterikus és alternativ gyogyászos dolgok ,igy most felnött fejjel mentem el kineziologushoz és nagyon rendbe rakott. de ahoz a lányod akarata is kéne .mivel itt energia általi felszabaditás van ezért kell hogy akard. ha görcsösen ellenkezik valaki azzal falat képez és ott semmit nem ér az energia.

a lényeg hogy kiderült magzatkorombant történt valami,valoszinüleg az ultrahangozás nem tetszett és ugy döntöttem bezárkozom( tudom hihetetlenülk hangzik de kollegám is elmondta hogy mikor öt ultrahangozták(mármint a babáját) akkor a monitoron látták ahogy a fejéhez kap és szorongatja hogy védekezzen.

de erröl állitolag vannak már tudományos izék is hogy nem szeretik a babák. nyilván nem lesz mindenki olyan mint én.minden gyerek más.


a másik esetem, 10 éve van belsö stresszem,ami miatt emésztési zavarom volt.hasmenés illetve rekedés váltogatása.nincs rá gyogymod csak tüneti kezelés. szintén kezeltettem kineziologusommal, rá egy hétre semmi baja nem volt a hasamnak,és azota se pedig eltelt vagy fél év már.aki hiszi hiszi aki nem nem, de én biztos vagyok benne hogy segitene rajta ha akarná....csak az a kérdés ö érzi e hogy nem okés,érzi e hogy ez nem jo neki és szeretne e rajta változtatni. én is azt hittem ez a normális. hogy zárkozott vagyok.én se emlékeztem vissza traumára gyerekkorombol. és kiderült ez nem normális. de mivel igy éltem le az eddigi életem honnan is tudhatnám hogy mi az igazi énem?vagyis már tudom:)

2012. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Koszonom,hogy probaltok segiteni. Igazabol, sose vettem rajta eszre, hogy szerelmes es most se. A kisebbik lanyomon eszrevettem, lehet nem lehet mindenki megerezni. Csak nekem meg elkepzelni is fura,hogy szerelmes,tartok tole,hogy a ferfihoz is "csak" ragaszkodik,persze ezt nem tudhatom. Anno a pszichologus is mondta,hogy autisztikus a lanyom, minden probelmat megold egyedul, tehat nincs hatalmas gondja az emberekkel, de mint egy feladathoz ugy kozelit felejuk, amit meg kell csinalni,es mindent igy fog fel, valoszinuleg ezert nincsenek is baratai, de attol feltem,hogy ez a parkapcsolatban miert lenne mas? En csak segiteni szeretnek neki,nem iranyitani. Es most hozzamegy valakihez,akit 1 eve ismer,akinek nyilvan tobb elettapasztalata van,es aki orvoskent nyilvan felismerte,hogy a lanyom nem teljesen egeszseges az emberi kapcsolatok teren. Szerintem valahol a lanyom is erzi ezt, annal is inkabb,mert mindenre fogekony,es az orvoslast se veletlen valasztotta hivatasanak. De valahogy nem tudom ot kizokkenteni, valahogy ra kellene birnom,hogy ismet keressen fel egy szakembert,ha en nem tudok rajta segiteni,legalabb mas.
2012. jan. 6. 11:01
 20/22 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy valoszinuleg a ferfi felismerte,hogy bar a termeszete miatt nehezen iranyithato a lanyom,de amiket irtam a ragaszkodasa miatt meg teljesen vedtelen sokszor.
2012. jan. 6. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!