Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen élet lehet egy olyan...

Milyen élet lehet egy olyan családban ahol több mint 5 gyerek van?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyet?
2009. máj. 24. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Az alábbi videó egy 7 gyermekes családapával készült.


[link]

2009. máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban az egyik osztálytársam ilyen sokgyermekes családban élt. Én akkor nagyon irigyeltem!


Voltam náluk iskola után több alkalommal és azon kívül, hogy zsúfolt volt a gyerekszoba (tele emeletes ágyakkal) az egész család engem elvarázsolt!!!

Minden gyerek szerette a testvéreit, segítették, gondozták egymást, a nagyobbnak természetes volt, hogy a kicsit elhozza az oviból, vagy segít neki az asztalnál enni...


Nagyon irigyeltem őket! :D


A szüleik is nagyon kedvesek voltak, mindig örültek, ha megláttak, pedig gondolom nem hiányzott nekik még 1 gyerek a lakásban a sok mellé... De ugyanúgy ebédet vagy uzsonnát kaptam tőlük, mint a saját gyerekeik!

Az is nagyon tetszett, ahogy beszéltek a gyerekeikkel (szeretettel, érdeklődve, figyelve rájuk), minden gyerekükre volt idejük...


Úgy emlékszem vallásosak voltak (azt nem tudom, hogy emiatt volt sok gyerekük?)...


Aztán felnőtt koromban megismertem egy másik sokgyerekes családot, náluk 12 gyerek volt!!! :D

Náluk biztosan a vallásuk miatt (nazarénusok) alakult így az életük, de őket is irigyeltem, mert hasonlóan boldog család volt.

Az apuka is ugyanúgy részt vett a házimunkában, mint az anyuka és a nagyobb gyerekek, rendkívül összetartó családnak ismertem meg őket.

Az apuka az építkezésünk alatt a kőművesünk volt, nagyon sokat mesélt a gyerekeiről, láthatóan imádta mindegyik gyereket! Nagyon sokat dolgozott a családjáért, és ez neki természetes volt...

De focizni is láttam a gyerekeivel, meg kerékpározni is!


Na, én ilyen nagycsaládokat ismerek.

Irigylem őket! :D

2009. máj. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk "csak" 4 gyerek van, de nekünk így jó. Úgy látom, hogy a gyerekeim nagyon szertik egymást. Ha segítség kell, mindig van egy-két segítő kéz.

Ismerek olyan családot is, ahol 6 gyerek van. Ők vallásosak. Nagyon összetartó kis család, A szülők szépen nevelik a gyerekeket.

Rajtuk kívül is van jónéhány nagycsaládos ismerősöm és úgy látom, az ilyen családokban felnőtt gyerekek is ugyanolyan kiegyensúlyíozottak, mint a kisebb családokban felnőtt társaik, annyi előnyük van, hogy megtanulták azt is, hogy nem minden esetben az ő akaratuk, kívánságuk teljesül, hanem alkalmazkodni kell a többiekhez is.

2009. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mi 3-man vagyunk testverek,es kettöt örökbefogadtunk.es nem bäntuk meg.egy kis "ovoda" :).mi gyerekek sokat jätszottunk együtt,persze veszekedes is volt,de ennek ellenere szerinem nagyon szep a nagy csaläd.en is eldöntöttem,hogy minimum 3 gyerekem lesz. :) most värom az elsö babänkat.
2009. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ne keverjük már bele ebbe is a gyüliseket! Németh Sándoron kívül is van élet.

Én is úgy gondolom h emberközpontúbb egy ilyen nagy család. De h tud egy anya mindegyik gyerekére időt szakítani?

2009. máj. 25. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül gyils.

Én ismerek egy családot, számomra ők plédakép lettek. Mindenki mindenkinek segít, mindenki mindenkit szeret, a ruhák, játékok gyerekről-gyerekre szállnak, nincsenek eleresztve anyagilag, 4 szobás házban laknak, 3 már kirepült.., de senki sem háborog, ha neki "csak" az emeletes ágy felső szintje jut...

Ez a család is vallásos, katolikusok.

2009. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

bocs: gyülis, és példakép.

Ők 7-en vannak, ezt nem írtam.

2009. máj. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet,hogy manapság Istenben való hit nélkül már egyre kevesebben vállalnak 5 vagy ennél több gyereket.

Sajnos hazánkban eléggé elterjedt,hogy még a várandó kismamákra is az a szó van hogy "terhes"

ha pedig valakinek már 3 vagy több gyereke van,akkor egyböl felmerül ,hogy miböl tartsa el az ember öket.

Ezzel szemben,pl a bibliai kultúrában a régi idökbe ,szinte minden családnál közel 10 gyerek is lehetett vagy ennél több.Abban az idöben ,valóban még gyermekáldásnak vették azt ha született egy gyerek,pedig nehezebb körülmények között éltek.Ma pedig sokan inkánn egyáltalán nem szülnek,hanem csak a karrierjüket építgetik.Nekem nagyon tetszik a nagy család.

2009. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!