Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvér, édestestvér vagy...

Testvér, édestestvér vagy féltestvér a jó megnevezés?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk a párommal, milyen lesz, ha lesz közös babánk, neki ugyanis van egy kisfia. Mondtam, hogy lehetnek jó féltesók, főleg mert sokat fognak találkozni. De a párom szinte leszedte a fejem, hogy hogy merem azt mondani, hogy féltesója lesz a fiának. De ha egyszer az? Nem mondhatom, hogy édestestvére, mert azt a fiút nem én szültem.

Ha nagyobbak lesznek, igenis szeretném elmagyarázni nekik, hogy miért ilyen ez a család, mitől féltesók és hogy más családokban is van ilyen...mozaik családok.

Miért kéne abba ringatnom őket, hogy édestesók?

Kinél, hogy működik?


2012. jan. 12. 13:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Féltestvérek, de szerintem felesleges már most ezen vitatkozni, hogy mennyire lesz ez kihangsúlyozva. Miért nem lehetne a kisfiúnak azt mondani, hogy lesz egy tetvére, a picinek pedig hogy íme, van egy testvéred -majd ha nagyobbacskák lesznek, úgyis téma lesz, hogy igazándiból hivatalosan nem édestestvérek, hanem csak féltestvérek.

Butaság lenen éket verned közéjük azzal, hogy hangoztatod a féltestvérséget, hagy legyenek jó testvérek, még ha az anya más is.

Nálunk azt mondja a nagy, hogy nem is érzi a "felet", ugyanúgy szereti a kicsit :) És ez így van jól.

Persze ha féltékeny vagy a gyerekre vagy az anyjára.........

2012. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem egy kicsit olyan érzésem van, mintha már most azt szeretnéd elérni, hogy a leendő gyereked más szemmel nézzen az apja gyerekére, mint az anyja gyerekére :(


Nekem két tesóm van, az anyukánk közös, az ő apukájuk az én második apukám. Remélem érzed itt is a különbséget.


A barátnőmnek van egy féltesója: 16 év van közöttük, apa második házasságából született gyerek, akit egy évben egyszer (ha) lát a barátnőm, 6 éves volt a tesója, amikor megtudta a barátnőm, hogy ő van.

2012. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo!

Legy mar korrekt vegre es mondd mar meg a ferjednek, hogy nem szereted a fiat es nem birod elviselni, ha a kornyeken van.

Ne engedd, hogy kozos gyermeket vallaljon veled abban a tudatban, hogy minden rendben van, elfogadtad ot a "hozomanyaval" egyutt, kozben meg mar evekkel a kozos gyermekeitek megszuletese elott napi szinten (!!!) azont torod a fejed, hogy hogyan lehetne kiszoritani a "csaladodbol" a ferjed gyermeket.

Ez igy nagyon-nagyon inkorrekt viselkedes vele szemben!

Mondd el neki, ne legyel alszent, joga van ezt tudni, ha mar itt a gyakori kerdeseken heti tobb alkalommal szetkurtolod ismeretleneknek.


A tobbi valaszolonak nehany elozmeny a kerdezorol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Es ki tudja meg mennyi kerdese van hasonlo tartalommal, eddig "csak" ennyibe futottunk bele.

2012. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mikorra tervezitek a babát?

Ezen még szerintem felesleges vitatkoznotok, majd ha mindkettő legalább iskolás lesz, el lehet nekik magyarázni, de ők is rá fognak jönni. De felesleges éreztetni, hisz a férjet a már meglévő gyerekét is ugyanúgy fogja szeretni, mint a tiéteket, az lenne a normális, ha nem tennél/tennétek köztük különbséget.

Szóval legyenek testvérek, hogy milyen testvérek ráér később elmagyarázni neki/nekik.

2012. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Számomra a a jó megnevezés a testvér.Annyiból könnyebb a helyzet,hogy én anya vagyok.Volt már egy fiam,amikor újra férjhez mentem,született(eddig) egy kistestvér.Számomra(a férjem és a nagy fiam számára is!)abszolút egyértelmű és természetes,hogy ők TESTVÉREK!Az is igaz,hogy ezt nem kell külön "kihangsúlyozni",milyen testvérek is.Nekem is van egy bátyám,ám soha nem használjuk azt a kifejezést,hogy édestestvérek(holott azok vagyunk).Tesók vagyunk,és kész.Én úgy gondolom,nagyon sok múlik azon,hogyan állsz a dolgokhoz,és mit akarsz.Ám nem érdemes a gyerekeket "elvadítani" egymástól-és inkább "édestestvérként" kezelni őket-mert lesz,amikor mi szülők már nem leszünk...és akkor milyen jól jön majd egy (fél)TESTVÉR!
2012. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A 15. válaszoló vagyok,most látom a 13. válaszoló válaszát.Azt kell,hogy írjam,vedd úgy,nem is válaszoltam...bár csak az általad feltett kérdéseket-és magyarázatait-olvatam el,ám Belőled annyi is bőven elég volt!Előbb tanulj meg ELFOGADNI,SZERETNI egy gyereket!Remélem,a párod még évekig nem akar majd közös babát(mert a Te hozzáállásoddal 2 gyereket tennél tönkre)
2012. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha azok a kérdések tényleg a tieid voltak, akkor sajnálom szegény kisfiút. Főleg az a kérdés háborít fel, ami arról szól, hogy mikor lássa a fiú a babát.... Ez nagyon ocsmány. Ha édes gyereked lenne akkor se lehetne ott az elején, hogy az apa csak veled és az új szülöttel foglalkozhasson? Én mindig elszörnyedek ha ilyet olvasok, nekem ilyen pár biztos nem kéne aki nem tudja elfogadni a gyermekem, nem hogy még gyerekem is legyen tőle. Talán engem azért érintenek ilyen mélyen, mert elváltak a szüleim, és apukámnak van új felesége, de sosem éreztem magam mellőzve csak mert lett saját gyerekük. (Ha a kérdés nem a tied volt akkor bocsánat.)
2012. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a belinkelt kérdések is tőled származik-e, de teljesen mindegy, már önmagában ez az egy kérdés is magáért beszél.

Miért olyan fontos kihangsúlyozni, hogy most féltestvérek vagy édestestvérek? Nem kell abba ringatnod őket, hogy édestestvérek, egyszerűen testvérek és kész. Nyílván ők is észre fogják venni, hogy apa ugyanaz, de anya nem. Attól, hogy gyerekek, még nem hülyék, hogy mindent a szájukba kelljen rágni. Majd ha rákérdez valamelyikük, hogy akkor ez most hogy van, akkor el lehet mondani, hogy hivatalosan ők "csak" féltestvérek. De tök feleslegesnek tartom a mindennapi életben a "fél" szó használatát, és azt, hogy egyből ezzel kelljen traktálni a gyereket.

2012. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!