Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy neveljem 13 éves lányomat...

Hogy neveljem 13 éves lányomat, hogy barátnők legyünk?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem Őket! Van egy 11 éves öccse és 6 éves huga is.
2012. jan. 12. 13:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! De szerintem nem jól tettem fel a kérdést! Nem barátnőt keresek!!!! Egy váláson vagyok túl,ami nem ép jól ment és még most is vannak problémák. Ezek a dolgok a gyerekeket is megviselte,főleg a nagy lányomat! És erre gondoltam,hogy lehetne újra régi a kapcsolatunk,mert most szinte mindennel daccol! Vannak jobb napok,beszélgetünk is ,de valahogy úgyérzem nem felhötlen közünk az anya-lánya kapcsolat! Remélem így jobban érthető a kérdésem.
2012. jan. 12. 14:02
 12/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 13 hónapos, s nagyon fiatal anyuka vagyok(21 éves), de épp este gondolkoztam valamin.

Eleve úgy fogom nevelni, hogy ne hazudjon nekem soha. De ha egyszer elkapom a gyerekemet hazugságon, nem fogom leordítani a fejét, mert akkor legközelebb ha komoly baj lesz, majd nem meri elmondani, mert fél a szidástól...

Megbeszélem vele, hogy akármi van, legyen az iskola, vagy család, egészség, vagy akár fiú ügy, ne féljen, ne szégyelljen előttem semmit!

Nagyon fontos lesz számomra, hogy mindent elmondjon, őszintén, ne féljen őszinte lenni!

Ez már majdnem olyan, mintha barátnők lennénk... :)

Beszélgess vele sokat, s ne csak mindennapi dolgokról, hanem pl komolyabb témákról. Adj neki valami jó könyvet olvasni, s beszélgessetek róla. Olyan könyvt, ami mondjuk fordulatot hozott az életedben, meg aztán beszélj neki a multadról, álmaidról, ilyesmik. S persze kérdezd tőle, hogy ő miként vélekedik dolgokról. Menjetek vásárolni, biciklizni, görkorizni, töltsetek sok időt együtt.

De ne felejts el az anyja lenni!


Azt hiszem nekem könnyebb dolgom lesz egy kamaszodó lázadó leánnyal, mint most egy babával :))

2012. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

:) Én is ezt gondoltam akkor,Én is fiatal anyuka vagyok! Csak tényleg igaz az,hogy változnak az idők és változunk mi is!!!

Köszi a hozzászólast.

2012. jan. 12. 14:45
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat nem ilyen korban fog kialakulni, hanem elejétől fogva. Most nehéz korban van, szinte minden kamasz dacos, és ez nem neked szól. Ilyenkor szeretnek többet magukban lenni, titkolózni, és tényleg nem tartozik minden a szülőkre. A kortársakkal való viszony ilyenkor jobban előtérbe helyeződik. Ha túl lesz ezen a korszakon, majd helyreáll minden, de addig is maradj érdeklődő, meg amilyen voltál. Viszont ne kövesd el azt a hibát, hogy a saját felnőtt gondjaidat pl. válás neki meséled el. Van egy szféra, ahová a gyereknek nem kell betekintést nyernie.
2012. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem igen is jó, ha egy anya és lánya barátnők, én ugy érzem, hogy anya a legjobb barátnőm, mégis tisztelem, imádom, sose lázadtam ellene, pont azért, mert megértette, hogy mit akarok, miért, és együtt eldöntöttük, hogy jó lenne-e. Mindent elmondhatok neki és nem félek, a következményektől, mert tudom, hogy ő meghallgat és elfogadja. Szerintem ha elmondd neked valamit, ne legyél rá mérges, kérdezd meg, hogy miért csinálta stb stb. Persze, ha nem tetszik, akkor mondd meg neki, de érvelj, ne viselkedj vele úgy, mintha gyerek lenne, mint aki nem tudja megérteni a "felnőtt" nyelvet.. Remélem segítettem. 17L
2012. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 torii válasza:
juj ezzel az én anyám is ki idegel nem akarok a "barátnője" lenni mertha meg ugy beszélek vele ahogy a barátnőmel akkor meg neveletlenek tartotok minket? a barátnők is veszekednek én tudom mert 6 éve van egy barátnőm de vele mindent megosztunk olyat is amit a családnak egyááltalán nem akarok el mondani meg nem nem egy 30 ével idősebb barátnő kéne neki hanem korabeli 13/L
2013. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!