Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, már megőrjít a...

Mit tegyek, már megőrjít a gyerek utáni vágy?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és már 2 éve nagyon szeretnék gyereket. Voltam már egyszer terhes ,de pár hetesen spontán elment a baba. Már ott tartok,hogyha látom,hogy velem egyidős vagy fiatalabb lány megosztja egy közösségi oldalon ,hogy terhes vagy már a baba képét, teljesen kiakadok, bőgök. Mert a legtöbb esetben csak becsúszik. Nálunk meg nem ,hogy becsúszna de ha rajta vagyunk akkor sem jön össze. Most azt az időt élem,hogy szívem szerint nagyon szeretnék, de az agyam szerint még nem. És ezzel terhelem a páromat is aki mellettem áll, mert egyik pillanatban szeretnék a másikba ,meg eluralkodik rajtam ,hogy hova mire? Albérletben élünk, én most 4 hónapja munkanélküli. Anyagilag közép szinten vagyunk így is , sőt ha úgy adódna lenne pár dolog amiből havonta + 10-20ezret is meg tudnánk spórolni.De mégis azt érzem,hogy ez kevés.Bár nem vagyok nagyravágyó, és tudom mennyiből is fel lehet tisztességesen nevelni egy gyereket és segítséget is kapnék. (ruha stb.) Olyan nehéz. Pedig érzem,hogy gyerekkel lenne teljes az életem , és ezzel lenne teljes a kapcsolatunk is.
2012. jan. 14. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
keress pszichológust vele beszéld meg
2012. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, lehet kinevetsz, de nagyon rágörcsölsz, és emiatt sokaknak tényleg nem jön össze a baba! Próbálj meg lenyuodni, jógázz,vagy sportolj, és legyetek együtt akkor, amikor jól esik, ne muszályból! Sok sikert, én szurkolok nektek!
2012. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretnék babát, sajnos még nem jött össze. Bizakodom, bár mindig mikor megjön, nagyon elkeseredem.
2012. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
A stressz, a problémák befolyásolhatják a dolgot. Tudom milyen nehéz, én is hasonló helyzetben vagyok, mi is albérletben élünk és nincs munkám, pedig már nagyon szeretnék babát. nyáron leszek 28 éves és nem akarom már sokáig húzni. Párommal úgy döntöttünk, hogy még nyárig várunk, s ha addig nem jön össze meló, akkor jöhet a baba. Ha mindig arra várnánk, hogy mikor leszünk megfelelő anyagi helyzetben, akkor lehet, hogy soha nem tudnánk gyereket vállalni. Tudom, nehéz lesz anyagilag, de szerintem minden megoldható.
2012. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Én is így vagyok vele, de már nem tudom érdemes e várni. Legutóbb ugyan így voltunk. Lett munkám , imádtam ott dolgozni és akkor meg az volt,hogy nem akarom otthagyni a munkahelyem. Aztán megbeszéltük , várunk míg megvan a fél éves munkaviszony és utána megint próbálkozunk. De rá 1 hónappal meg is szünt a munkaviszonyom.(bár sokat nem ért ,mert csak 4 órára jelentettek be :( ) Ha most megint erre várok ,akkor megint utána minimum 3 hónap...

Igen nekem is mindig rossz ha megjön, pláne ,hogy 3 hónapja próbálkoztunk 2 hónapig és mindig késett 1-2 hetet :( Nem tudom merjek e nagyot álmodni és tényleg bevállalni lesz ami lesz, hiszen ha belegondolok, nálunk szegényebbek is bevállalták a babát.

2012. jan. 14. 21:57
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

"hova mire? Albérletben élünk, én most 4 hónapja munkanélküli. "


nagyon jól tette a Jóisten, hogy most még nem ád. Ha meg lesz a helye, majd jön a baba. Ha annyira szeretnél, igyekezz, hogy meglegyen a szobája, ágya, bankbetétje. mire ezeket megszerzed, itt lesz a gólya is. Még nem is vagy rá érett, mivel nem látod még át a felelősségét ennek. Vállalj segítő munkát valami intézményben: vöröskereszt, öregotthon

2012. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

ha mindig késett 2 hetet, akkor talán az mind korai vetélés volt

erősítsd a méh-nyálkahártyádat! Keress valami gyógyteákat!

2012. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Még fiatal vagy, szerintem várj a babával, ha tudsz. Bár tényleg hülyeség a végtelenségig várni, de én, aki 27 vagyok, tudtam várni. Igaz voltak nehéz pillanatok. Csak rajtatok áll, hogy mikor és mit szeretnétek. Addig is ajánlok figyelmedben egy cikket:

[link]

2012. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gyógyteát ajánlom.

Keress rá a bükki füvesemberre, Gyuri bácsira a neten.

Már van vmi oldala. Ott ajánlanak babaváró teát.

2012. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

ma 21:57 válaszoló

Szerintem pont az ellentétje vagyok arra amit írsz, mert ha nem lennék érett és felelősségteljes akkor már rég lenne gyerekem és nem gondolkoznék rajta ennyit. Az albérlet nem akadály mert nem akarok hitelre házat venni soha! A munkahelyhiány az ami zavaró tényező ebben az esetben. Lenne szobája ,sőt meglenne mindene.bár szerintem amit írsz a bankszámla stb az kicsit túlzás. Én is felnőttem e nélkül.

2012. jan. 14. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!