Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, már megőrjít a...

Mit tegyek, már megőrjít a gyerek utáni vágy?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és már 2 éve nagyon szeretnék gyereket. Voltam már egyszer terhes ,de pár hetesen spontán elment a baba. Már ott tartok,hogyha látom,hogy velem egyidős vagy fiatalabb lány megosztja egy közösségi oldalon ,hogy terhes vagy már a baba képét, teljesen kiakadok, bőgök. Mert a legtöbb esetben csak becsúszik. Nálunk meg nem ,hogy becsúszna de ha rajta vagyunk akkor sem jön össze. Most azt az időt élem,hogy szívem szerint nagyon szeretnék, de az agyam szerint még nem. És ezzel terhelem a páromat is aki mellettem áll, mert egyik pillanatban szeretnék a másikba ,meg eluralkodik rajtam ,hogy hova mire? Albérletben élünk, én most 4 hónapja munkanélküli. Anyagilag közép szinten vagyunk így is , sőt ha úgy adódna lenne pár dolog amiből havonta + 10-20ezret is meg tudnánk spórolni.De mégis azt érzem,hogy ez kevés.Bár nem vagyok nagyravágyó, és tudom mennyiből is fel lehet tisztességesen nevelni egy gyereket és segítséget is kapnék. (ruha stb.) Olyan nehéz. Pedig érzem,hogy gyerekkel lenne teljes az életem , és ezzel lenne teljes a kapcsolatunk is.
2012. jan. 14. 21:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a kérdés. Én végül is arra ennék kíváncsi, hogy van e valaki vagy volt e hasonló helyzetbe és az ő fejében mik jártak és végül mi lett.
2012. jan. 14. 22:28
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem hisze ,hogy mind kétszer korai vetélés lett volna,mert negatív volt a teszt. A doki azt mondta lehet nincs peteérésem :( mivel így már 40 napra tolódott a ciklusom. Most írt fel Clostyt , de nem mertem bevenni mert olvastam,hogy előtte vizsgálatokat kellene csinálni, ő meg semmi ilyen nem csinált. Most múlt el a havim, úgyhogy lassan megyek vissza és utána árok. Anno első hónapban összejött, most nem akar :(
2012. jan. 14. 22:36
 13/21 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam , hogy 2 hónapig szedtem terhesvitamint azóta meg csak multivitamint, folsavat meg magnéziumot.De utánajárok ennek a teának. Köszönöm
2012. jan. 14. 22:38
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit a doki ad gyógyszert, azt szedd be nyugodtan!! Ha azt mondta ez segít, akkor bízz benne, ő a szakember!! Az meg azért röhej, hogy van aki azt írta, hogy 24 évesen korai meg éretlen vagy anyának... ez nem igaz, most vagy a legoptimálisabb korban a terhességhez, szüléshez. Mivel nagyon vágysz is rá, így lelkileg is készen állsz. Kövesd az orvos tanácsait, de ne görcsölj rá, élvezetből szexeljetek, ne kötelességből! Sok sikert :)
2012. jan. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

lemaradt kedves 22:05 válaszoló

"nagyon jól tette a Jóisten, hogy most még nem ád"

Ez amúgy nagyon durva volt, tessék írni a 18 éven aluliaknak, a kisebbségnek, és azoknak akik a semmire vállalják be a 3-4 gyereket vagy többet stb.

Nem ismersz nem tudsz semmit csak egy kis részletet amit leírtam és ezek után ezt írod nekem ? A véleményem inkább megtartom...

2012. jan. 15. 03:35
 16/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm. Tudom ő az orvos, de másnak ez előtt minimum Uh-t néznek és vérvételt, mert becisztásodást okozhat és ettől meddő is lehetek.Nem szeretnék rizikóztatni , inkább átbeszélem vele és várok még egy hónapot! Jó lenne már saját gyerek és nem csak mások gyermekére vigyázom. Babyszitternek jó vagyok ,keresztanyának is , remélem mint anya úgy is megállom a helyem.És minél előbb eljön ez az idő.
2012. jan. 15. 03:42
 17/21 anonim ***** válasza:

# 6/16"vagyok. Ne haragudj, nem akartalak megbántani, nem éreztem hogy sértő.

Csak te írtad, hoyg nincsenek meg a feltételek.

És én úgy vettem észre, hoyg minden akkor következett be az életemben, amikor alegjobb volt, bár előtte nem úgy hittem, de mégis. MInden akkor jött el, amikor alegjobb volt. Ezért írtam , de rosszul fogalmaztam. Azt kellett volna írnom, hogy készülj, készüljetek a pároddal, készítsétek a helyet, és akkor fogj aküldeni a Jóatya agólyát, amikor az a legjobb lesz. Majd emlékezz utólag, igazat fogsz adni nekem. Te csak higgy és készülj! É súgy fog alaklni, ahogy a legjeobb!

2012. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én 25 évesen voltam ebben a helyzetben. Anyagilag és minden szempontból rendben voltunk, akartuk a babát. Nem sikerült több hónapon keresztül sem. A dokinál kaptam a csapást, hogy nincs peteérésem, PCOS a baj oka. Kaptam Clostyt, úgy sem sikerült.

Ekkor már eltelt jó másfél év is. A barátnőim sorban babát vártak.

Feladtam az egészet. Mással kezdtem foglalkozni. Még tarthatott a Closty hatása, mert aztán sikerült végül is és 27 éves elmúltam, mikor az első babánk megszületett.

Akartunk testvért, de szintén nem görcsöltem a témára, dokihoz sem mentem ez ügyben. Fél évig szedtem egy gyógyszert, ami helyrehozta a hormonokat, segített a petefészek rendes működésében. Ezt szedtem júliusig. Novemberben egyszer csak azt vettem észre, hogy nem jön meg. Most 14 hetes vagyok.


Szóval én sem hittem, de tényleg nem szabad rágörcsölni, mert az nem hoz eredményt. Nálam ez már kétszer bebizonyosodott.

Drukkolok neked.

2012. jan. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

# 6/16 Így már nincs bántás :) igen így már nem érzem bántónak amit írsz. Értem mire gondolsz, de nem szeretnék ennyire belemenni,mert már voltam így. Írtam ,hogy elment pár hetesen. Így addig inkább nem szeretnék semmit se intézni amíg minimum a rizikós 12 hét le nem telik.


Addig is beszélünk,tervezzük mi ,hogy lenne a legjobb. Nincs hiányunk semmiben és nem szülőknél lakunk, csak még nem voltam ilyen helyzetben és nem tudom ,hogy anyagilag tényleg minden rendben lenne e. Ezért írtam a munkahelyet, mert persze jó lenne ha havi 40ezer(gyes+csp) helyett 70-90ezret kapnék. És ugye a gazdaság se épp ideáis, de volt a mamáim időszakába rosszabb is. Mi is megtehetjük ha nem bírjuk,hogy anyóshoz költözünk egy időre, amit nagyon szeretne mert egyedül lakik. Kicsit eltértem a témától :)

2012. jan. 15. 18:48
 20/21 A kérdező kommentje:
# 18/19 Köszönöm szépen a drukkot! Próbálok nem rá görcsölni, csak mikor elfelejteném a témát akkor valakinél babahírt hallok és előjön minden. Neked a Closty előtt milyen vizsgálatokat csinált a doki?
2012. jan. 15. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!