Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy ne futkosson...

Mit tegyek hogy ne futkosson el tőlem a gyerek? Hiába magyarázkodok neki nincs változás!

Figyelt kérdés
Kisfiam 3-és féléves,van egy kisőcse is.Regelente igy együtt megyunk az oviba.A problémám az hogy előre szalad mire én leérek a kicsivel a 3-dikrol adigra ő már leszalad,aztán már csak azt vesszem észre a tárolo ablakábol( mivel a babakocsinkat ott tároljuk) hogy ő már kiment és már elég messze jár.Szolok utána hogy álljon meg,akkor megáll ,visszanéz és szalad-szalad tovább.Ha már vizhangzik a lakotelep a hangomtol,akkor talán megáll.Nagyon kitesz idegileg eza viselkedére és az hogy nem tudok rá hatni!! És még az apja is azt mondja hogy én kevés vagyok hozzá mert ő tőle nem szalad el csak én tőlem .Ma szégyellem de megvertem,és a bolt előtt,mert kiszaladt és nem tudtam fizetni a pénztárnál utána kellett hogy menjek mert elüthette volna egy auto,ezt minden alkalommal elmondom neki de hiába csak azt kérdezi hogy-igen? mondom igen megkell várni anyát mert elütt az auto,vagy nem fogsz kapni nyalokát-nem baj leelőztelek!! Mit csináljak? Nem vagyok jo anya?
2009. ápr. 14. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jelenti azt, hogy nem vagy jó anya. De valami következményének kell, hogy legyen. És minél hamarabb büntesd, hogy ne felejtse el miért kapta a büntit. És ha "véletlenül" jól viselkedik jutalmazni is kell, de ez ne nyalóka legyen, hanem pl matrica. Lehet egy kis füzetet nyitni, amiben a jó dolgokért matricát kap, a rosszakért meg semmit. Vagy próbáld bevonni, hogy segítsen vmiben és akkor hátha "elfelejt" elszaladni.

Azt is meg kéne beszélned vele, hogy az apjával miért viselkedik másképp, mit csinál máshogy az apja. Amúgy biztos van benne egy kis testvérféltékenység is.

Ezeket az "okosságokat" még nem tapasztalatból mondom, mert az enyém még csak 2 éves. De vannak már szabályok, amiket betart, persze figyelmeztetni kell. Pl úttesten fogja a kezem. Aztán mindig mondja, hogy nem szabad dobálni a legót és nem szabad a falra firkálni, de ezeket még csak elméletben sajátította el. Mondjuk az elszaladás nálunk is probléma, de én még utólérem. De hátra se néz amikor kiabálok.

2009. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a választ!Tulajdonképpen ez a problémánk már másféléves kora után kezdődőtt.Ha levittem a játszora akkor folyton csak szaladgált és mindig a kocsik irányába .Mostmár tudom hogy ott rontottam el hogy szaladtam utána mert ő neki ez tetszett,de mit tehettem volna?,nem állt meg sőt még jobban szaladt.És akkoriban még terhes is voltam a kicsivel szaladni is alig tudtam volt ugy hogy más ment utána ott a játszon.Sehogy nem hatottam már akkorsem rá pedig már volt amikkor felpofoztam mérgemben de az nem vezettet sehová csak a rossz érzés hogy ott volt az arcán a kezem nyomma sokáig
2009. ápr. 14. 16:16
 3/17 A kérdező kommentje:
Most a kicsi másféléves és ő ha elmegy tőllem akkor hátat forditok és integetek neki hogy akkor szia! és akkor azt se tudja hogy szaladjon utánam majd megfogja a kezemet és ugy sétállunk.De sokszor nyutja a kiskezét hogy fogjam mikkor kint vagyunk.Szoval ő más és én is tapasztaltabb lettem,ennyi
2009. ápr. 14. 16:24
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
másfél éevs gyereket úgy felpofoztál,hogy ottmaradt a kezed nyoma? hát szerintem szar anya vagy,igen..
2009. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Próbálj minden mást nélküle intézni, mikor ő oviban van! Amíg nem tanulja meg, hogy semmiképpen nem hagyhat ott, nem futkoshat, addig ezt a viselkedést nem szabad hagynod, az élete is veszélybe kerül így!!!
2009. ápr. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát én nem pofoztam volna fel egy másfél évest. Kicsit szíven ütött.Ne csináld mert nagyon agresszív lesz tőle a gyereked!!!És soha nem fog rád hallgatni!

A kisfiam is mostanság tanult meg járni és el akarja engedni a kezem, de akkor mindig jól megmarkolom és mondom, hogy fogd a kezem. De ezt már 1 évesen jól bele kell vésni az agyukba és akkor nem hinném, hogy probléma lenne, bár vannak rosszabb napok, de akkor se verem meg, kétszer kapott a kezére(de a nyoma nem maradt ott), de azt is csak a számítógép szétszerelése végett. Meg is lett az eredménye. Azóta se nyúl hozzá.

2009. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a válaszokat! Tudom nem lett volna szabad megpofoznom a gyereket,de ha rácsaptam a kezére akkor kinevetet,mert gondolom azt hitte hogy játszom vele,hameg a fenekére csaptam akkor azt megsem érezte. magyarázni még egy ilyen kicsinek felesleges hisz ugysem érti még,ugy szaladt mindig mint a szél hátra se nézett,hagytam volna hogy elüse egy auto?Nem .Szaladnom kellett utána ami nem volt kőnnyü 6-honapos terhesen napmint nap teljesen egyedül segitség nélkul.És igen nem értem el semmit a pofozással mert a mai napig is elszalad és nem fogad nekem szot.De higyétek el nem volt kőnnyü időszak az akkor.És egyébként elmult már másfél majdnem kettő volt,de ez nem lényeg,de a pofont nem ugy kell elképzelni hogy akkorát hogy csakna,csak a gyerek bőrén egyből meglátszott ha csak egy kicsit is megütőtte,de gondolom a ti gyereketek bőre is ilyen nem csak az ővé.De mindegy én nem mentegetőzőm,hibás vagyok de nem vagyok szar anya csak még akkor türelmetlen és tapasztalatlan voltam demint ahogy már emlittetem változtam és ezt a kicsivel valo hozzá állásomon veszem észre.De egyre csak bánt a dolog hogy lehet hogy a nagyobbikkal már nem lesz olyan jo anya és fia kapcsolat mint a kicsivel,nem tudom hogy fog alakulni az évek során de ha most nem sikerul elérnem hogy halgasson rám akkor már soha nemis fog.Bocsi ha tul hosszu voltam
2009. ápr. 15. 13:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy megváltoztál és hogy látod hogy veréssel nem értél el semmit. Csak így tovább és kitartás!

Én azt javasolnám, hogy menjetek négyesben sétálni sokat, apával gondoltam és nézd meg hogy akkor hogy viselkedik. Ha elszalad szólj rá hogy álljon meg, ne az apa, és amikor hallgat rád esetleg apa miatt, akkor dícsérd meg és apa is dícsérjen téged, meg őt, hogy milyen ügyes hogy hallgat az anyukájára. Ha meg nem áll meg, érd utól és akkor is szólj rá, magyarázd el neki leguggolva hozzá, hogy milyen nagy baj lehet ebből, addig apa vigyázzon a kicsire hátrébb, de mikor utólérnek titeket mondja el neki ő is hogy meg kell állni és anyura hallgatni mert anyu nagyon szereti őt és félti. Apukának sugallnia kell, hogy anyára felnéz, tiszteli, meg mindent amit a gyerekkel csinál, tanít stb, de mindezt úgy hogy a gyerekek felé, de határozottan. Ja és apuka nem azt mondja hogy te vagy kevés hozzá, hanem segítsen elő egy olyan helyzetet ahol anyukát megnövelheti. Remélem érted hogy értem ezt!

Valamint kéne olyat is, ha meg tudod oldani, hogy apuka vagy vki vigyáz a kicsire és te csak a naggyal elmész valahova. Sétálni, állatkertbe, játszótérre, de úgy kéne hogy csak ti ketten és hogy együtt játszatok. Akkor rájön hogy nagyon szereted, őt, és nem a kistesóját! Ez neki nagyon fontos!!!

Jutalmazni én is azt javaslom ne nyalókával, hanem matrica, gyümölcs, apróság.

Valahogy néha próbáld meg úgy alakítani a dolgokat hogy ő jó legyen, úgy jöjjön ki és akkor nagyon dícsérd meg és mond el neki hogy amikor szólsz neki hogy ne szaladjon el, akkor is ha így hallgat rád, akkor nagyon meg fogod dícsérni és hogy milyen büszke leszel rál.

Valamint jó ötlet hogy adsz neki valami feladatot a kicsivel kapcsolatban, pl cumisüveget, vagy játékát vigye ő mert nem fér a kocsira és te szeretnéd ha ő vigyázna a kistesója játékára, mert tudod hogy ő milyen ügyes és hogy tudod hogy nála biztonságban van, mert tudod mennyire szereti a kistesóját és vigyáz rá. Valami ilyesmi.

Vagy zárd be az ajtót és nem megy addig sehova senki míg nem álltok készen az ajtó előtt. Ha más megoldás nincs.

Akkor még! Játszatok olyat, neki fiú lévén biztos van autója, hogy kiszaladt egy kis játék az utcára és elütötte az autó, vagy majdnem elütötte és hogy kórházba került hogy fájt neki, pedig az anyukája figyelmeztette hogy ne szaladjon el. Vmi ilyesmi!

De én úgy gondolom, hogy nagyon fontos lenne neki hogy ti néha kettesben is legyetek. Vagy legalább is érezze hogy ő mennyire fontos neked. Mikor kisebb alszik, játsz vele, csak vele, mesélj neki, nevess vele, huncutkodj kicsit vele.

Kívánok sok sok türelmet és kitartást!!!!!

Majd írj ha valamire jutottál!!!

2009. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak köszönöm hogy helyettem ezeket mind-mind leírta!!Nagyon szuper vagy!!!
2009. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vágd egyszer nyakon, már bocs! nem vagyok híve a nyaklevesnek, de ha már így elengedted, valahogy észhez kell téríteni.


Mutasd meg, meddig mehet, hol várjon meg! Tulajdonképpen miért nem szaladhat előre? Valami baj volt már? Miért akarod, hogy megálljon?

Nem beszélhetnétek meg egy pontot, ameddig elszaladhat, és ott megvár?


Mondd neki, hogy futóverseny: fusson a fáig meg vissza, s te számolsz. S jó hamar megteszi, s örül.


Ha nem megbízható, akkor ne engedd le előre! Fognia kell a kocsit, vagy cipeljen egy jó nehéz táskát le a lépcsőn! Amit alig bír! lenn dicsérd meg, és fognia kell a kocsit vagy a kezedet egész úton!

Mondd meg, hogy nem engeded el, mert nem fogad szót! S valóban, legalább két hétig egy méterre se engedd út közben! Külön menjetek el futkározni a játszira!


Ha nem fogad szót, kösd a kicsit kendőbe, s fogd a nagy kezét az oviig, végig. Ha nem megy, hagyd a kicsit járókában, vagy a szomszédnál, és fuss(biciklizz) le vele az oviba, és huss haza! 10 perc

Ne bizonytalankodj az anyaságodról, mert nem fog szót fogadni! jó vagy rossz, te vagy az anyja, azt csinálja, amit mondassz! Nehogy már a nyúl vigye a puskát! Inkább verd meg nyilvánosan, minthogy elüsse az autó!

2009. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!