Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aljas dolog teherbe esni az...

Aljas dolog teherbe esni az új munkahelyen az első pár hónapban?

Figyelt kérdés

2 éve szeretnénk babát, sajnos sikertelenül. Én 1,5 éve nem dolgozom, most találtam egy munkahelyet. Kikötötték, hogy egy éven belül nem eshetek teherbe. Mi a párommal már nem vagyunk képesek egy évet várni, sem védekezni, max annyit tudok megtenni, hogy nem megyek most a meddőségibe (ahogy terveztem), hanem majd csak ősszel. Mit gondoltok erről?

(A munkahelyen nem mondtam el, hogy babát tervezünk.)


2009. máj. 27. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

A munkáltatónak nincs jogában megkérdezni a következőket: szexuális beállítottságod, családi állapotod, gyermeket mikor szeretnél, vallásod, politikai beállítottságod stb. El tudom azért képzelni, hogy pl. egy kutató vegyészmérnöknek kikötik, hogy nem eshet teherbe, mert veszélyes anyagokkal dolgozik, de szerintem ez sem egyeztethető össze a munka törvénykönyvével.


És mit tud csinálni, ha mégis teherbe esel??? Ugyanis MINDENKIRE vonatkozik a munka törvénykönyve.


"90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés]"


Meg tudom érteni, hogy most nagyon kéne neked a munka, de én úgy érzem, hogy az a munkáltató, aki már a kezdetek kezdetén így áll hozzá a családalapításhoz, az megérdemli, hogy kibaltázzanak vele. Szóval én magas ívből tojnék arra, hogy a kedves munkáltató mit szól hozzá.

2009. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor tervezitek a babát. Gondolom nem fektette le a munkáltató írásban, hogy nem lehetsz terhes 1 éven belül. Ha jön a baba, akkor szerintem téged is a legkevésbé az fog meghatni, hogy mi a munkáltató véleménye. Sok sikert!!!
2009. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha teherbe estél?? Akkor már úgysem tud mit tenni és az ilyen hozzáállással meg is érdemli...

Ja, úgy tudom, hogy ha tudomására jut, hogy meddőségi programban vesztek részt, akkor sem rúghat ki, ezt itthon találtam a gépemen, de nem tudom, honnan szedtem le:


"A felmondási tilalom alapján a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak, illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt. Ugyanígy védelem illeti meg a terhes nőt a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság ideje alatt."


Azért ha felhívod az illetékes munkaügyi központot és kérsz egy jogászt, ők tudnak ebben segíteni. Vagy ha van saját jogászod, akkor az is. Érdemes utánakérdezni, légy tisztában a jogaiddal, nehogy aláírassanak vagy elhitessenek veled valami kamu dolgot.

Csak ügyesen!

2009. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy Ő kikötötte,hogy nem eshetsz teherbe?Mi köze hozzá?Egyre vigyázz,próbaidő alatt ha sikerül,ne mond meg,csak ha véglegesítettek.Próbaidő alatt nem vagy védett.Olvasd el a Munka Törvénykönyvét!
2009. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt hogy egy éven belül nem eshetsz teherbe azt írásba foglalták és aláírtad? Mert ha netán igen akkor nem tudsz mit tenni, úgy is el fog küldeni. Bár igaz mehetsz a mügyi bíróságra, de szerintem ha te írtál ilyet alá nem tudnak mit tenni akárhogy is törvényellenes stb.

Ha nem írtál ilyet alá akkor nincs gond!

Fontos hogy a probaidőd teljen le és csak akkor közöld a dolgokat! Persze ha már minden biztos és nőgyógyász is megállapította. Innen már védve vagy! De próbaidő után csak!!!

Nagyon fontos hogy ne írj alá semmit! Olvass el mindent alaposan, kisbetűs részt, ha nem érted vidd ügyvédhez, mert lehet burkoltan van megfogalmazva! Ne a munkáltató magyarázatára adj!

Mondjuk szerintem azt te is tudod, hogy majd időben kezd el munkát keresni, mert ide nem igen fog visszavenni a kötelezőn túl! És lehet elég szemét is lesz veled! De hátha nem!

Ja de most olvasom hogy csak tervezitek!

Nem is kell elmondani, de még kollégának sem! Senkinek! Mármint hogy terveztek, meg hogy sokáig nem jött össze, semmit senkinek! A falnak is füle van!

Ha meg netán teherbe estél, hát Istenem, te nem akartad, becsúszott! Ez van! Már visszacsinálni nem lehet! Erre úgysem tud mit mondani! De fontos hogy próbaidőn túl legyél, mikor bejelented!!!

És remélem tényleg be fog csúszni, ennyi év próbálkozás után már igazán megérdemelnéd, megérdemelnétek!

Amúgy én is olvastam itt valamelyik kérdésben hogy tán ha jársz meddőségibe akkor sem rúghat ki tán. De be is lett linkelve hozzá oldal, ahol utána tudsz olvasni rendesen.

Úgyhogy kitartás!

2009. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja de amúgy ha anyagilag nem vagytok eleresztve akkor tudod mostmár rád valószínűleg az új törvény fog vonatkozni, amihez egy év minimum kell ledolgozva a gyedhez, tgyáshoz, de a régi szerint is 180 nap legalább! Úgyhogy, bár tudom kemény hogy ilyet mondok, de próbálj előbb mviszonyt szerezni! Aztán lesz tgyásod, gyeded is!

Persze ha gyes is elég nektek, mert pl a férjed jól keres, vagy van segítség akkor ne foglalkozz ezzel!

Ne haragudj nem megbántani akartalak ezzel, csak segíteni! Ami tudom nagyon nehéz ilyen nehéz helyzetben mikor már az ember két éve próbálkozik! De kérlek ne haragudj rám!

2009. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!