Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első nap az első munkahelyen?...

Első nap az első munkahelyen? Ki hogy élte meg? Milyen tanácsokat tudtok adni?

Figyelt kérdés
Adminisztrációs munkakörben kezdek hétfőn.
2011. szept. 2. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első néhány napban rohadtul unatkoztam, szinte semmi dolgom nem volt, örültem, ha legalább valami párperces munkát adtak. Mással elfoglalni magam (netezni, olvasgatni) még nem mertem, a többieket sem akartam csevegéssel zavarni a munkában, időnként megkérdeztem, tudok-e valamiben segíteni, persze nem tudtam, így aztán néztem ki egész nap a fejemből, és ezerszer jobban lefáradtam, mint most, hogy folyamatosan van már mit csinálnom.

Szóval ne lepődj meg, ha az első napokban teljesen haszontalannak érzed magad, ez normális.

2011. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ufff, én nagyon utálom az első napot, sőt az első hetet is. Senkit nem ismerek, és akkor dobálóznak az emberek, hogy kérdezd meg a Bélát, meg majd az Ödön megy a Kovácshoz és hoz tőle x-et (itt általában valami olyan alkatrészt mondanak, amiről gőzöm sincs, hogy mi az) stb. Szóval én rosszul élem meg az egészet. Próbálj kedves és érdeklődő lenni, ha valamit nem értesz, kérdezz, és esetleg jegyzetelj is. Sok sikert!
2011. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem légy természetes,kérdezz sokat,jegyzetelj egy külön füzetbe,a kollégáidnak mutattkozz be,kérdezz rá a feltetesednél hogy esetleg van-e valamilyen akta amit át kellne nézzned. Légy érdeklődő.
2011. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelytől is függ. Nekem az első napom nagyon kemény volt, egy kolléga csak a betanítással foglalkozott. Megkaptam a felhasználót a géphez, ímélt, kulcsot, stb. Megmutatták az irodát, mi hogy működik, mik lesznek a feladataim és azokat hogy kell csinálni (hogy működik a kávéfőző szintű dolgokat is). Bemutattak a kollégáknak, persze senkit nem tudtam megjegyezni. Aztán jött a java, megtanítottak iktatni, aztán a pénzügyes dolgokat, és kb. el is ment a nap.

Tanács: kérdezz és jegyzetelj! Jó, ha mindent igyekszel jól csinálni, viszont egy dolgot csak egyszer kérdezz meg! Otthon nézd át a jegyzeteid, készülj fel, mintha iskolai felelésre készülnél :) Jó mnunkát!

2011. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!