Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan gondolkozhatnék helyese...

Hogyan gondolkozhatnék helyesen, örülhetnék a gyerekeimnek és az életemnek? Nincs vkinek birtokában vmi követendő technika, terápia ilyesmi?

Figyelt kérdés
Nincs pénzem pszichológusra felénk ez heti 6-7 ezer ft lenne, ingyenes lehetőség pedig nincsen. Úgy érzem megzavarodok, megbolondulok, nem örülök a gyerekeknek, kétségbeejt az a tudat hogy mostantól az egész életem csak róluk fog szólni, irigylem akinek nincs gyereke, vagy csak egy van, türelmetlenebb és idegesebb is vagyok velük mint ahogy azt megérdemelnék, elégedetlen vagyok az egész életemmel úgy érzem örökre elszúrtam. Közben meg iszonyú bűntudat gyötör hogy hogyan gondolkozhatok így róluk amikor szegények nem tehetnek semmiről. 3 gyerekem van az utolsót egyáltalán nem terveztük védekezés mellett lett, de nem volt szívünk elvetetni, gondoltam majd belerázódok a 3 gyerekes életformába de megbántam vagyis nem szerettem meg ezt a helyzetet. Mi a fene van velem? Olyan jó lenne segítséget kérni de nem tudom megengedni anyagilag most főleg nem amikor a hitelek miatt épphogy fent maradunk a víz felszínén.
2012. jan. 23. 13:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Leírnád priviben hol laksz hátha közel lakunk egymáshoz én is kis faluban lakom :)
2012. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Megértem, amit írsz, én is átéltem, sőt még egy kicsit most is benne vagyok.

Bár nekem csak 2 gyerekem van, de a másodiknál belőlem is előjöttek ezek a dolgok. 1 gyerekkel olyan könnyű volt még minden, tudtam rá is figyelni, magamra is, a páromra is, meg a háztartásra is stb. Könnyebb volt "lepasszolni", 1 gyerekre szívesebben vigyáz bárki is, mint 2-re. Jártam vele ezer helyre, még edzeni is, mert volt gyerekmegőrző.

A másodiknál meg már az volt, hogy iszonyú volt velük bárhová is elmenni, mert egyszerre kellett 2 felé figyelnem, ami őrjítő! Meg aztán akkor kezdődött a CHF mizéria, a törlesztőnk egyre csak emelkedett, így sajnos le kellett mondanom az elmászkálásokról, az edzésről, stb. A szinte folyamatos itthon "üléstől" meg hamarosan kezdtem rabnak érezni magam, ahol a gyerekeim a fegyőrök... :) Közben meg gyötört a lelkiismeret-furdalás, hogy hogy lehetek ilyen gonosz, hiszen ők semmiről sem tehetnek...

Nekem az segített nagyon, amikor egy véletlen folytán újból felvettük a kapcsolatot a középiskolai legjobb barátnőmmel. Vele és a húgommal meg tudom beszélni minden lelki nyűgömet, bár egyiküknek sincs még gyereke, de már az is óriási segítség nekem, hogy ki tudom beszélni magamból a gondokat és tudom, hogy megértenek, nem csak bólogatnak, vagy éppen lebecsmérlik a problémát, mint ahogy a párom szokta...

Ja és pár nap múlva kezdek a munkahelyemen, ez is nagyon jót tesz majd, remélem.

Mennyi idős amúgy a pici? Te nem tudsz még visszamenni dolgozni legalább részmunkaidőbe?

Ja és nekem is írhatsz privit nyugodtan. Tudom milyen magányosnak lenni, miközben nincs egy csöndes perc sem egész nap... :)

2012. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!! Kedves utolsó PONT így érzek és pont ez a helyzetünk hogy egyrészről tudom hogy ki kéne valahol törnöm vagy kapcsolódnom és irigylem aki ezt megteheti...másrészről erre nincs lehetőségem!! 3 gyerekre a bébiszitter kapásból 1300 óránként 1 óra alatt pedig még a városig jutok el kb. és még nem csináltam semmit...egyszerűen nincs ennyi pénz magamra...a férjem hogy fent maradjunk anyagilag valahogy plusz munkákat vállal hétvégén nincs itthon hétköznap este igen, de ennyi.

Hugom nincs sajna:) De amúgy így van ahogy írod hogy ha gátlások nélkül legalább beszélhetnék valakivel anélkül hogy azt érezném közben hogy hülyének néz vagy megy és elmeséli xy-nak...

Mert vannak nekem ismerőseim meg akikkel így néha találkozunk a gyerekek miatt itt a faluban de egyiküknek se mesélnék semmit magamról mert csak pletykáláshoz értenek...

2012. jan. 23. 14:49
 14/20 A kérdező kommentje:
Ja dolgozás. A munkám szakmám olyan hogy nincs részmunkaidő. Más munkába lehet hogy van 4-6 órás meló (árufeltöltés vagy pénztárosság) de gyeden vagyok most és a 4 órás munkával plusz gyessel plusz a fizetős bölcsivel (mert itt nincs állami bölcsi csak fizetős magán) meg a bérlet stb. kifizetésével rosszabbul járunk anyagilag mint így a gyedemmel. És egyébként is 7 hónapos a legkisebb szóval nem adnám még bölcsibe.
2012. jan. 23. 14:51
 15/20 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon sajnálom! :(

Ebben az esetben csakis kitartást és sok-sok türelmet tudok neked kívánni, legfőképpen saját magadhoz!

Ja, az jutott még eszembe, hogy esetleg nincs valami hobbid? Nézz körül, hogy a környéketeken nincs-e valami tanfolyam, hobbiszakkör, vagy akár egy klub, ilyesmi, mert ebbe az egyhangú életbe, ahol nincs semmi kikapcsolódási lehetőség, tényleg bele lehet őrülni! Ne várd meg, hogy már túl késő legyen!

A nagyobbak mennyi idősek? Ovisok, sulisok? Járnak valami sportra? Nekem az is sokat számít, hogy a nagyobbik fiam heti 1x jár ovis tornára és olyankor szoktunk kicsit beszélgetni az anyukákkal.

Vagy esetleg indíts te valami klub féleséget.

Mondom ezt én, akitől abszolút távol állnak az ilyen dolgok :)

De van egy barátnőm, ő is egy kis faluban lakik és ő babás aerobic órákat tart :)

2012. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

6-8 vagyok.


Hát így nem egyszerű a szitu, de azért próbálhatsz fogódzókat keresni.

Nem tudom, a nagyobbak mekkorák, de lehet együtt, velük is "szokatlan dolgokat" csinálni, ami kizökkent a hétköznapok egyhangúságából. Én pl. szoktam velük sütni. Ilyenkor beveszem a "lesz@rom" tablettát, mert tudom, hogy irtó mocskos lesz tőle a lakás (érdemes takarítás előttre időzíteni), és akkor ők szórják a lisztet-cukrot, meg amit lehet, és nagyon élvezik. Az ő mosolyuk nekem is örömöt okoz, no meg a süti. VAgy elmehettek egy kisebb kirándulásra.

Férjeddel is lehet kikapcsolódni otthon is, nem kell messzire vagy drága helyekre menni. Mi pl. szoktunk este társasjátékozni. Gyerekesnek tűnik, de felszabadít. Meg DVD-t nézni. Ha egy érdekes filmet néztek, lehet róla beszélgetni.

Sok-sok apró dolog is tud újra fénysugarat hozni. És ne felejtsd, hogy már csak 2 hónap, és jön a tavasz! (Mert hogy márciusban még lehet téli idő, mert eddig nem nagyon volt). És az mindig segít!


Aztán én szeretem ezt az oldalt:

[link]


Nekem segít, ötleteket találni otthoni játékhoz a gyerekekkel, főleg amikor be vagyunk szorítva a lakásba, hogy ne unjuk el magunkat. Keresgélj a "játékok" menüpont alatt, hátha Te is találsz valamit, amivel a gyerekekkel való időt újra színessé tehetitek!

2012. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi gyerekek ( nagyobbak) is kicsik még. Bárhova elmenni velük egy szenvedés egymást viszik bele a hülyeségbe a kicsi majmolja a nagyobbat a nagy uszítja a kicsit percenként összevesznek rohannak 3 égtáj felé kb. akkor szorongok hogy úristen vmi bajuk lesz, bevásárolni alig tudok/tudunk velük azaz tudunk csak ordítanak sokszor hisztiznek főleg a középső ő most múlt 2.

A nagyobb jár oviba de sokat beteg meg amúgy is nyáron jún.1től itthon volt és most is így lesz a szünetekben is és más egyéb alkalmakkor is amikor csak lehet "küldik" haza mert sok a gyerek és akinek itthon van a szülő az egy jó indok arra hogy hazaküldjék.

Ami persze érthető hiszen aki dolgozik annak nem küldhetik haza a gyerekét.

Sehova nem járok velük szívesen. Ha hazaérünk úgy érzem átment rajtam egy úthenger, nekem ez nem kikapcsolódás hogy egyfolytában a rosszalkodásukat fogom vissza.

Baba klubb nincs próbálták mások de mindig kihalt a dolog de oda se mennék a 3 gyerekkel mert egy szót nem tudok beszélni tőlük SENKIVEL az utcán se nagyon mert mindkettő beleszól belebeszél hozzámszól ha nem reagálok egy pillanatra akkor máris elrohangálnak, olyat csinálnak amit nem szabad a kisebb sírni kezd és stb.

Biztos azért ilyenek mert én is ideges vagyok folyton de nem bírok ebből kitörni amíg ezt érzem hogy az idegeim rojtosak kb....

2012. jan. 23. 15:15
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha viszont ennyire kicsik, akkor még van délutáni alvásuk!

Határozd el, hogy a délutáni alvás ideje a TIÉD! Ez alatt nem csinálsz semmilyen házimunkát, mert azt akkor is meg lehet csinálni, ha fent vannak, sőt lehet velük együtt is (bár az is tud idegtépő lenni :o)

Olvass egy regényt, vagy kézimunkázz, vagy keress valamit, amiben örömödet leled, tényleg, ez nagyon fontos! Ha ebben kitartasz, akkor meglátod, két hét után már is jobban érzed majd magad! Ha nem a gyerekek körül forog minden gondolatod, meg a teendők körül, akkor máris könnyebb!

2012. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
ááá katasztrófa a délutáni alvásuk, olyan hogy mindhárom aludjon NINCS. 7 hónap alatt ez 3szor fordult elő. a legnagyobbam pedig MÁR nem alszik.valamelyik mindig igényli a jelenlétemet ha magukban játszanak az meg egy katasztrófa akkor 2 perc alatt szétkapják a házat, kiöntenek széthordanak tönkretesznek ezt azt (mindent). De ez csak egy dolog de közben idegölő hallgatni ahogy "ölik" egymást kiabálnak, veszekednek stb. Dehát nem lepődök meg mert én is sokszor kiabálok velük. Tudom minek vállaltam ilyenkor jön ez a kérdés. De már magam sem tudom. Nem beszélve arról hogy ez a kérdés már a mostani helyzeten nem segít hiszen visszafelé nem lehet haladni és visszacsinálni se. Na de nem panaszkodok tovább biztos sok minden az én hibám és máshogy kellett volna (kellene) nevelni szoktatni őket, de bennem is van egy csomó elvárás magammal szemben pl. hogy nem hagyom sírni őket vagy a legkisebbet pl. így évek óta kialvatlan vagyok gondolom ez se segít a dolgokon.
2012. jan. 23. 15:37
 20/20 anonim ***** válasza:

Oh.

Még egy hülye ötletem van:

Nem tudom, mekkora a házatok, de mi lenne, ha feladnál egy hirdetést, hogy koszt-lakhatásért egy befogadnátok egy egyetemista lányt, aki segít a gyerekekkel, napi x időt, amit beoszthatnátok úgy is, hogy mondjuk egyik nap 4-5 órát, cserébe másik nap nem, vagy akárhogy. Te felszabadulhatnál egy kicsit, neki meg nem kell albérletet fizetnie.

Persze nem tudom mennyire falu, meg hogy hol van, de ha van a közelben elérhető helyen egyetem vagy főiskola, akkor ott érdemes meghirdetni, sok fiatal kapva-kap egy ilyen lehetőségen.

Persze jól meg kell nézni, kit engedsz a házatokba, de hátha.

2012. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!