Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az otthonülős, soha...

Tényleg az otthonülős, soha ki nem mozdulós anya lett az etalon?

Figyelt kérdés

8 hetes babámmal elég sokat csavargok! Szinte minden nap megyünk a mamikhoz, sétálunk nagyokat, ha egy barátnőmmel kávézom,akkor is viszem stb. Ő ezt imádja.

De, volt már,hogy a mami vigyázott rá pár órát, amíg mondjuk kitakarítottam, normálisan hajat mostam stb.

Sőt, abból sem csinálunk titkot a férjemmel,hogy nemsokára elmegyünk az első olyan vacsira, ahol ő nem lesz ott.

Ha ezt némely anyukának elmondom, úgy néz rám, mintha legalább is azt mondta volna,hogy verem a gyereket, mert nem ülök otthon állandóan ill. azt a hatalmas bűnt is elkövetem,hogy néha úgy van a mamiknál,hogy én nem vagyok ott!

Tényleg nem bántani akarok senkit, de valóban az ilyen anya az etalon?

Most ezt komolyan kérdezem, mert elgondolkodtam rajta,hogy a társadalom az ilyen típusú anyát tartja igazi anyának?


2012. jan. 28. 06:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hogy a társadalom mit tart etalonnak, de azt megfigyeltem, hogy itt, vagy más babás fórumokon a legtöbb anya rögtön magyarázkodásba kezd, ha azt említi, hogy azért ő néha eljár szórakozni ("csak nagyon ritkán", "már ezer éve nem voltunk sehol, most az egyszer elmegyünk", stb.).


Különben egyszer valami régebbi, nem is magyar babagondozási könyvben olvastam, hogy kb. 3 hónapos korig a babák még olyan szinten elalszanak bárhol általában, hogy az anyuka nyugodtan vigye csak magával, akár napközben, akár az esti órákban, ha el szeretnének menni valahová, mert később már nem lesz ilyen egyszerű megszervezni.

Amúgy meg szerintem nincs abból semmi gond, ha egy baba hozzászokik, hogy más is vigyáz rá, nem is értem, miért lenne ez neki ártalmas. Egy kávézóba elvinni meg szintén nem értem, miért problémás, mármint hogy ezért miért néz bárki ferde szemmel.

2012. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
Szia.Szerintem se hurrogd le azokat az anyukakat akik nem csaszkalnak ossze vissza pici babajukkal.En sem tettem.Nem volt ra igenyem h egy par hetes babaval hulye tescos-bevasarlos korutakat tegyek.Mondjuk en sose szerettem csaszkalni, kirakatokat nezelodni.En el sem tudtam volna kepzelni h egy pici gyerekkel kavezokba jarjak meg ilyenek.Plusz hozza kell tenni h en kisvarosban elek kocsi, nagyszulok es mindenfajta segitseg nelkul.De ettol fuggetlenul sem vittem volna ide ida pici babat.De azzal egyet ertek h meg kell tanulni elleni mondjuk a nagyszuloknel.Mikor 10 honapos lett a babank beiratkoztam egy tanfolyamra.Minden 2. szombaton a nagyi volt vele( persze ez is eleg macera volt 30 km reggel aztan este vussza , ferjem vitt es hozott) de nagyon jol elvolt a nagyinal.Evente 2*max 3* toltunk kulon ejszakat a gyerektol.Szt ez meg okes.De pl 1-2hetre elutazni azt nagyon tulzasnak tartom amig picik a gyerekek.
2012. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

Nekem van egy 15 éves, egy 5 éves, és két 1 éves lányom.

Nagyon sokat megyünk, bár elég macerás az ikrekkel a nagy babakocsi stb.. De ahogy nőnek egyre jobb lesz :-)

De nálunk is volt/van úgy hogy a mama átjön az ikrekhez és én, a két nagyobb gyerekünk és apa elmegyünk vásárolni, ebédelni stb.

Ez kell, és főleg a gyerekeknek hogy ne érezzék elhanyagoltnak magukat a picik miatt.

35.N

2012. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%

Én itthon ülök a gyerekeimmel, és nekem ez így tökéletes.

Ha neked ez a tökéletes élet, akkor ez így van rendjén. Nem vagyunk egyformák. Ne foglalkozz más véleményével. Engem meg azért néznek sokan hülyének, mert nincs elvágyódásom, holott én már 3 éve itthon vagyok, nem csak 8 hete mint te.

Ha neked jól esik, csavarogj. Nekem nem esne jól, de nem is tartalak emiatt furának, te ilyen vagy és kész.

2012. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
En irigyellek,hogy van kire hagynod a babat. Nekem nincs segitsegem(kulfoldon elunk). De megoldom gyerekestol ha menni akarok kiruccanni. Nem szeretunk itthon ulni.
2012. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
utolso vagyok: Mondjuk az enyem mar nem baba hanem 2,5 eves nagyfiu. Amikor ilyen pici volt mint a tied azert meg nem ruccantam ki vele olyan sokszor. Setalni termeszetesen mentunk.
2012. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az én válaszom kit bántott ennyire?
2012. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én mindig is fogadtam fel bébiszittert hogy elmehessek a gyerek nélkül valahova, nekem nem ő körülötte forog az életem. Nekem így jó. De elfogadom ha más nem így él.
2012. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Én nem pontoztam le senkit, de láttam,hogy valaki igen!

Hát igen, nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek egyforma habitusa van. Van,akinek van igénye kimozdulni van,akin nincs, vagy nem tudja kivitelezni.

Nem hurrogok én le senkit. Sőt pont az a gond,hogy azt látom,hogy azokat szólják meg, akik máshogy gondolkodnak, mint az átlag, vagy mint 50 évvel ezelőtt!

2012. jan. 28. 18:42
 20/22 anonim ***** válasza:
Hm, engem is lepontoztak, mert szeretek otthon ülni, de nincs bajom azokkal, akik elmennek szívesen. Na ezt add össze.
2012. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!