Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb választás/megoldás?

Melyik a jobb választás/megoldás?

Figyelt kérdés
Melyik megoldás a jobb? Ha a számítógép megy mondjuk egész nap,vagy naponta 2-3 be és kikapcsolom.. Nem árt a gépnek ha egész nap megy? Vagy az,ha többször van on-off...??
2011. dec. 29. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem többet árt ha ki-be kapcsolod, de az is számít, hogy mennyit használod egész nap aktívan, mert ezért napi 10 óra üresjárat is felesleges. A gépnek igazán az árt, hogy felpörög és melegszik akár 60-80 fokig is és utána vissza 20 fokra. Ez a hőingadozás naponta többször évente 4-500-szor na ez tud a gépnek ártani. Ha mondjuk egy-egy órát üresen megy a gép, akkor nem érdemes kikapcsolni... Szerintem.
2011. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De... azt mondod hőingadozás. A videó kártya pl játék közben felmelegszik 60c°-ra. Ha kilépek játékból szinte azonnal,pár másodperc és vissza hül 35-40c°-ra. Ez nem normális dolog? Vagy nem jól értelmezem amit mondtál??

2011. dec. 29. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

De ilyen is van. Kikapcsolt állapotban a gép alkatrészei szobahőmérsékletűek. Ha bekapcsolod, akkor felmegy 40-80 fokig is, amint kikapcsolod megint 20 fok. Ezt meg lehet bonyolítani azzal, hogy az intelligens gépek, szabályozzák a venti sebességét is terheléstől függően, tehát ki sem kell ahhoz kapcsolni, hogy meglegyen a hőingadozás és emellett - ahogy írtad - bizonyos számításigényesebb programok - általában játékok - megint időnként tisztességesen megemelik a hőmérsékletet.

Én még is azt vallom, hogy ha óránként kell a gép illetve tudod előre, hogy kb ilyen időközönként odaülsz, akkor 30-60 percre nem érdemes a gépet kikapcsolni...

2011. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi!
2011. dec. 30. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!