Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti is éreztetek így?

Anyukák! Ti is éreztetek így?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kisfiam, ő a mindenem. Mostanában az jutott eszembe, hogy mi lesz majd, ha bölcsibe, oviba fog járni. Nem gondoltam, hogy ilyen leszek anyaként, de rettegek ettől az időtől. Félnék másra rábízni a gyerekem. Egész nap ezen fogok agyalni, aggódni? Tudom, hogy jó lesz majd, mert én is nagyon szerettem oviba járni, a bölcsiben sem volt gond velem, tudom, hogy kell ez a gyereknek, de hogyan győzzem le ezt az érzést? Túlságosan ragaszkodom hozzá? Ti hogy voltatok vele?

Előre is köszi a válaszokat. :)


2012. febr. 2. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mai napig kettos erzes oviba vinni az 5 evesem. Utalom hogy nem velem van, de ha itthon lenne egesz nap megorulnenk mind a ketten. Ott annyi program van nem is beszelve a baratokrol amit en nem tudnek kitalalni nap mint nap. Tok jo ovink van amugy. De volt bolcsis is na azt nagyon banom, most van egy 4 honapos kicsim is ot tuti nem fogom bolcsibe adni akkor meg annyira kelletunk volna egymasnak, de hat akkor muszaj volt.
2012. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy kell felfogni,hogy ez az élet rendje! Én az a fajta anyuka voltam/vagyok,aki egyik nap hazajött a kórházból az újszülöttjével,másnap már a boltot járta Vele! Így volt ez mindegyiknél! Egyszerűen az nehezemre esik,hogy az apjukkal itthon hagyjam pl a két kicsit,ha a nagyért megyek az oviba,ami egyébként itt van,mindössze egy 5 perces séta az egész... Tudom,hogy jó kezekben vannak... de akkor is!! És amikor olyan a helyzet,hogy nem vihetem magammal Őket a boltba pl,akkor is ugyan olyan nehéz Őket itthon hagyni az apjukkal!! Mondjuk azt tudni kell rólam,hogy nagyon lelkis vagyok,nagyon ragaszkodó típus- pláne a kicsi családomhoz (szerintem ez azért van,mert nekem itt csak Ők vannak,a szüleim,testvéreim nagyon messze laknak,ritkán látjuk egymást)

Az első anyák napján úgy bőgtem,mint még soha!! :-) De megnyugtató volt látni,hogy nem voltam egyedül ezzel! :-D

Nekem sokat segített,hogy amikor készítettem fel az ovira a legnagyobbat,akkor sokat meséltem az ovi jó oldaláról,így várni kezdte nagyon az ovit,és láttam Rajta,hogy mennyire várja,így én is várni kezdtem. Ott hagyni először... Nagy lány lett az én kis Hercegnőm... Kicsit meghatódtam akkor is!!

Ez az élet rendje! De ha ott hagyod az oviban majd,akkor ha az nap még nem is,de legkésőbb 1 hét múlva Te is hozzá szoksz az új helyzethez,talán akkor már dolgozni fogsz,nem érsz rá ilyenen agyalni!


Remélem tudtam hasznos válasszal szolgálni!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ősszel fog oviba menni, de már alig várom!!!

Itthon unatkozik, ha elmegyünk valahova semmi nem jó neki. Gyerektársaságot nem tudok neki összehozni minden nap, úgyhogy csak szenved itt velem egyedül. Az oviba biztos jól fogja magát érezni, ő egy ilyen társasági lény.

Aztán amikor eljön az a nap, biztos én is aggódni fogok érte, hogy nem látom fél napig, de azért biztos jó lesz neki.

2012. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy érzetem, mint te. Az én fiam ugyan nem volt bölcsis, de mikor első nap bevittem az oviba, akkor bizony kifelé jövet el is pityeredtem, mert már akkor a hiányát éreztem. Nem tudtam, hogy mi lesz vele, hogy jó kezekben van-e és fájdalmas volt ott hagyni, mert ő sem akart engem elengedni. Az én fiam szeptember óta ovis és már az elválás is sokkal egyszerűbb, ha reggel elviszem. A találkozás délután pedig hatalmas öröm. :) Imádom.

Anya vagy, ez természetes. Egy kis idő, és minden rendben lesz majd. :)

2012. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam! Tudom, hogy jó lesz neki majd az ovi, csak még nehéz belegondolni, hogy milyen lesz ha nem lesz mindig velem. :)
2012. febr. 2. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel változik nálad is. Mi most kezdjük a bölcsit nem sokára, én nem aggódom, illetve ha ő szeretni fogja, akkor nincs miért aggódnom majd nekem sem. 2-szer maradt már játszóházban is egyedül, jól érezte magát, 1-szer volt, hogy nem tudtuk otthagyni, akkor persze nem is hagytuk, mondta, hogy menjek be vele, meg ne menjek el. Szóval majd ha kommunikálni lehet vele, Te is másként fogod látni.
2012. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyereknek kell a gyerektársaság. :D


Ott tanulja meg a társas viselkedés alapszabályait!


És barátokat szerez :)

2012. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!