Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs munkám így TB-m sem....

Nincs munkám így TB-m sem. így hogy vállaljak gyereket? Valaki ilyen cipőben?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy nincs TB-m vagyis nekem kellene fietnem magam után,és szeretnénk egy kis tesót,de így érdemes?
2012. febr. 9. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből tartanád el?
2012. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék babát, de munkanélküli vagyok, így arra az elhatározásra jutottam, hogy keresek munkát és majd utána vállalunk gyereket. Sajnos muszáj ezt tenni az anyagiak miatt. De neked legalább van már egy gyereked, én már ennek is örülnék.
2012. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A GYES alanyi jogon jár, a GYED minimum 200 napos igazolt munkavégzés után, jövedelem-arányosan kapható, de a társadalombiztosítás nyújtotta ellátás akkor sem jár, ha valaki regisztrált munkanélküli. Körzeti orvosi ellátást igénybe lehet ugyan venni, de egy műtét, vagy szülés költségeit ki kell fizetni, amennyiben senki nem fizeti utánunk a társadalombiztosítási adót.

Az Egészségbiztosítási Pénztár munkatársa szerint a problémát kétféleképpen lehet megoldani: az első lehetőség, hogy amennyiben a munkanélküli olyasvalakivel lakik egy háztartásban (legyen az szülő, élettárs, vagy nyugdíjas nagymama) akinek van állandó jövedelme, akkor a munkanélküli az ő jogán jogosult az ellátásra. Ehhez be kell menni az Egészségbiztosítási Pénztárhoz, a Teve utca 1. szám alá, ahol az A-C épületben az 1. ügyfélszolgálati irodában ki kell tölteni és leadni egy "eltartott hozzátartozói nyilatkozatot".

2012. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A párom dolgozik....abból.
2012. febr. 9. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A másik lehetőség, amennyiben a munkanélküli nem lakik egy háztartásban olyannal, aki rendszeres jövedelemmel rendelkezik, akkor egy más típusú szerződést kell kötni az Egészségbiztosítási Pénztárral, és a mindenkori minimálbér 15 százalékának havi befizetésével válhatunk jogosultakká az egészségügyi ellátásra. Fontos a két megoldás valamelyikét minél hamarabb elintézni, ugyanis az Ifjúsági Munkaügyi Központ egyik dolgozója szerint már volt arra példa, hogy meg kellett műteni valakit, aki munkanélküli státuszban volt, de nem járt a Teve utcában ez ügyben az operáció előtt, így, bár nem rendelkezett jövedelemmel, ki kellett fizetnie a műtéti költségeket.
2012. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 9. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Fizessél magadnak külön TB-t. Nem tudom pontosan, olyan 6500Ft/ hó. Ha meglesz a baba, akkor pedig gyes- re mehetsz, akkor már nem kell külön fizetned a Tb-t, a gyes miatt jogosult leszel rá.
2012. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Aha!

És ha mondjuk ne adj Isten szét mentek? Akkor miből fogtok élni a gyerekekkel!

Addig nem kellene szülni, amíg te is helyre nem rázódsz mondjuk munkaügyileg!

2012. febr. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!