Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Derpina...

Mi a véleményetek a Derpina vagy Delphina névről? Adnátok a gyereketeknek? Azért akarok idegen nevet adni a gyerekemnek, hogy külföldön megértsék, mert majd külföldre fogunk menni.

Figyelt kérdés

Köszi:)

36 km


2012. febr. 11. 08:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát Delphina inkább. Lehet, hogy nem lesztek Magyarországon, de nekem akkor is az jutna eszembe ha szólnék a gyerekemnek, hogy DerPINA... Amúgy sem szép ez a név szerintem.
2012. febr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom miért kelt bennem mindig olyan visszatetszést amikor valaki eleve így kezdi hogy KI FOGUNK MENNI külföldre és ott is maradunk haza se jövünk...és mi van a rokonsággal, a gyökerekkel stb.?? Lehet ez csak nekem fontos...azt elhiszem hogy itt nem jó a helyzet és inkább ki kell menni (de nem a legszívesebben) de amikor valaki ennyire sarkosan kijelenti hogy mondjuk utálja ezt az országot stb. az nekem kicsit olyan mintha az apjáról vagy anyjáról nyilatkozna így..

Egyébként meg minek kérdezed itt meg ezt a dolgot, úgyse fogtok itt élni akkor nem tökmindegy, mit írunk mi nagytöbbségében magyar emberek?? Kérdezd meg annak az országnak az oldalán ahova költözöl...

lehet lepontozni.

2012. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A Delphina nevet úgy kell ejteni,hogy Delfina????? Ez esetben szerintem szép,a másikat tényleg neeeeee!De a Dafnét is javasolta valaki (nem tudom helyesen leírni) szerintem az is szép,ahogy a Tiara is.Tényleg egy rózsaszín habos-babos hercegkisasszony jut róla eszembe :)
2012. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%

Senki nem mondta, hogy Mo-on lakok, de ott kellett anyakönyveztetnem. Tapasztalatból beszélek. Hidd el ha megtudnám én is a te gyerekedet nevéd sírvafakadhatnék...

De egy nem normális degenerált primitív kis idióta nem is érdekel...


Kérdező! Add azt a nevet ami hozzád közelebb áll! Mi évente 1x jó ha körbepusziljuk a távolabbi rokonokat... A közelebbiek pedig már kint élnek velünk. Nyilván meg van az oka, hogy külföldön fogjátok nevelni. Megmondom őszintén, hogy mindaddig amíg itt 8x annyi a fizunk, jobb az egésszégügyi ellátás és a taníttatás is magasabb szintű...mindaddig nem fog szívenszúrni egy hatalmas hazafi szent beszéde:D. És igen...én nem mondom, hogy magyar származású vagyok, mert volt már belőle nem egy negatív tapasztalatom. Volt arra példa, hogy emiatt nem vettek fel. Pedig olyan diplomám van amit nagyon kevesen végeznek és az országban szinte kaparnak utánunk. A legtöbb itteni ismerősünk nem is tudja, hogy magyar származásúak vagyunk. Pedig az állampolgárságim még most van folyamatban...(ezért kellett mo-on szülnöm, mert itt nem anyakönyvezik pusztán azért mert itt születik) Arról nem is beszélve, hogy férjemet egy focimeccs után majdnem megverték emiatt egy bárban, mert magyarul hallották beszélni velem telefonon...Az én lányom nem is gyakorolja. Az összes közelebbi családtagunk több nyelven beszél velünk együtt és legtöbben néhány városnyira laknak csak.

2012. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%

"Kedves" 68%-os!

Ha így gondolkodsz, akkor jobb is hogy elmentetek ebből az országból! Undorító, hogy szégyenlitek a származásotokat!

2012. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha ezért nem vesznek fel és ezért ér negatív megjegyzés vagy még rosszabb...hát akkor nem fogom az ablakban lóbálni a magyar zászlót... Ráadásúl abból a 12 évből nem sokra emlékszek már ami oda kötne.Ennél több időt éltem már itt. Anyukámékat még valahol jobban érdekli az ország sorsa így csak tőlük hallunk akaratlanul is 1-1 újjabb poént róla. De ők se bánták meg egy percig sem. Mit kezdtek volna orvosként a szüleim és a férjem most? (Párom kevesebb ideje van kint még egy nyaralós rokonlátogatós alkalommal ismertem meg és egy percig sem habozott, hogy utánam jöjjön-e x éve. Nemrég pedig az apukája és testvére is kiköltözött mert ügyvédként hónapról hónapra éltek)
2012. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Most már ki szidja kinek az anyját? Minek csináltok kabarét a kérdésemből?
2012. febr. 11. 11:12
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2012. febr. 11. 11:12
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "pina" bármilyen formában gáz egy névben, akármelyik sarkában élnék a világnak, nem tudnék elvonatkoztatni tőle :D.

A Delphina szép. Még ha nagyon magyarul gondolkodom, akkor is, mert a delfinek jutnak eszembe róla (meg gondolom másnak is) és hozzájuk mindig szép meg jó dolgokat társítunk. Nem utolsó sorban a hangzása is lágyabb :).

2012. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%

9.21-el maximálisan egyetértek! meg van még utána egy-kettő, csak nem jegyeztem meg, mikor írtatok, de szerintem úgyis tudjátok. :-))

Amúgy a nemzetiségtudatról annyit: van olyan ovis társa a lányomnak, ahol a szülők az USA-ból jöttek. Bár itt élnek, vélhetőleg itt is maradnak, eszük ágában sem volt olyan nevet adni a gyereküknek, ami nem a saját gyökereikből származik. Itt élnek, de soha nem is akarják elfelejteni, honnan jöttek. Akkor aki magyar, annak miért kell más idegen kultúrát majmolnia?

2012. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!