Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek! 3. gyerek...

Többgyerekesek! 3. gyerek előtt vagy utána jöttetek ki jobban anyagilag?

Figyelt kérdés
Sokszor felmerül bennem, h megéri-e 3 vagy még több gyereket vállalni. Nagyon szeretnénk nagy családot a férjemmel, de minden felől csak azt hallom, h nem merik bevállalni az 1-2-nél több gyereket, mert nincs rá pénzük. Én viszont úgy gondolom, h 3 gyerektől már olyan támogatásokat adnak, h megéri bevállalni. Nektek mikor volt jobb? 3.gyerek előtt vagy után?

2012. febr. 20. 14:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Biztos jól megtámogatják a gyerekeid házvásárlási projektjét...Kb 10 éves korukig könnyebb.Utána meg tépelődhetsz,hogy boldogulnak az életben. Megszakadna a szívem,ha látnám a gyerekemet beleszakadni egy 30 éves hitelbe,stb...
2012. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves utólsó, akkor te azon szerencsések közé tartozol ezek szerint, akiknek mindent a feneke alá toltak a szülők. Nagyon jó, ha egy szülő megteheti, de szerintem nem ettől lesz valakinek jó vagy rossz élete.

Én a magam részéről nem kaptam házat tőlük, meg a tesóm se, viszont mindig sajnáltam, hogy nincs több testvérem! Egy van, őt mindenekfelett imádom, örülök, hogy van nekem és mindig arra vágytam, bár többen lennénk! Ugyanis nem az anyagiaktól lesz szép élete valakinek, hanem az érzelmi kötődésektől.

2012. ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem toltak mindent a fenekem alá,de igen is,sokat segítettek. Speciel magamnak fizetem az autóhitelt és a rezsit és nevelem a gyerekemet. Azt az egyet,akit nyugodt szívvel tudok majd útjára bocsátani. Asszem nem én vagyok az anyagias,aki a pénz miatt húzna rá 19-re egy lapot. Kb így tudom jellemezni ama a nagycsaládokat. Egy szerencsejáték.A szüleimmel pedig teljesen egészséges és tisztességes a kapcsolatom.
2012. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocs az offért,de megkérdeznélek gabika,hogy van gyermeked?
2012. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kettő van, meg egy pocakban (júniusra várom). És egyáltalán nem azért vállaltuk őket, mert most akkor majd abból meggazdagszunk - akinek több gyereke van, az pontosan tudja, mivel jár... Tény és való, hogy nekünk most az adókedvezmény jól jött, de az is igaz, hogy pontosan tudjuk, amilyen könnyen ezt most adták, olyan könnyen holnap meg is szűnhet. De tisztességgel el tudjuk tartani őket adókedvezmény nélkül is - persze kérdés, ki mit nevez tisztességesnek, hiszen nem nagy az esély rá, hogy mondjuk lakáshoz segítjük őket, viszont nagy a valószínűsége, hogy ha fősulira mennek, dolgozniuk is kell majd mellette. Ettől még nem fogom felkötni magam - én is, a férjem is dolgoztunk, nem lett tőle semmi bajunk, van diplománk (több is) szóval nem fogok elájulni, ha a gyerekemnek is az a sors jut, mint nekünk, mert egyáltalán nem volt rettenetes. Sőt, kifejezetten szép évekre emlékszünk vissza mindketten.
2012. ápr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
az biztos hogy egy gyerekkel könnyebb mint hárommal de szerintem aki bevállalja a három gyereket nem az állam nagy támogatása miatt mert azzal nem sokra megyünk három gyerek mellett,
2012. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

" Biztos jól megtámogatják a gyerekeid

házvásárlási projektjét.."


Miert, egy gyerekre tamogatnak ilyet? Majd összeszedi magának ahogy mi is, szüleink is.

Én is mindig irigyeltem akinek több testvere volt, nekem csak egy volt. De még minket is irigyelt az egyke gyerek!!! Én inkább egyet se szeretnék ha kettő vagy több nem lehet. Tényleg élénken bennem van mennyire szomorkodott ismerős gyerek gyerekkoromban hogy neki nincs testvére! (amugy ott sajnos ez az egy is nagyon nehezen lett meg egészségugyi okok miatt, nem anyagi ok volt, mert akkor tuti lett volna testvere is)

2015. jún. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!