Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy októberi...

Létezik olyan, hogy októberi születésű fiam ne legyen évvesztes? Ezt el lehet intézni valahogy?

Figyelt kérdés
Férjem mániája, hogy az évvesztesség egy ördögtől való dolog, megmagyarázni ő sem tudja miért, és úgy tervezi, hogy az októberi születésű fiunk csak 3 évet járjon oviba. Így a 6. szülinapja előtt 1 hónappal menne iskolába, aztán hogy ez a gyereknek nem biztos hogy jó, azt nem tudom megértetni vele. Szóval törvényileg lehetséges ez? És hogy próbáljam neki megmagyarázni, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha 4 évet jár oviba, sőt, inkább előnyére válik? Egyébként ő is és én is évvesztesek voltunk, soha nem okozott ez problémát...
2012. febr. 22. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérelmezheted, majd szakemberek felmérik, hogy iskolaérett-e, és ha azt mondják, igen, akkor mehet.

Ha azt mondják nem, akkor meg marad az oviban - ami amúgy szerintem is sokkal jobbat tenne egy alig 6 évesnek:)

2012. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
En nem is igazan ertem, mert szamit evvesztesnek, ha meg nem toltotte be a hatot. Vegulis nem het evesen fog iskolaba menni, hanem hat evesen. Baratnom decemberi es o is mindig azt mondta, hogy evvesztes, de nemertem, mert hat es fel evesen ment iskolaba.
2012. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia,októberi születésű fiad mindenképp évvesztes lesz!Eddig június elseje után született gyermekek számítottak évvesztesnek,ha jól tudom,akkor a törvény a következő tanévtől már újra szept. elsejét jelöli meg az évvesztesség határának,mint a mi időnkbe.A te fiad mindenképp évvesztes.Ha szeretnétek előbb iskolába küldeni,akkor a nevelési tanácsadónak ír az óvoda egy papírt,hogy a ti kérésetek alapján vizsgálják a gyermeket,hogy iskolaérett-e,általában nem szeretik előbb engedni a gyermekeket,ma iszonyat követelmény van az iskolák többségében és egy év rengeteg idő,főleg egy fiú gyermeknél (félre ne érts,nem bántani akarom,de a fiúk általában mozgékonyabbak és picit később érnek szociálisan,mint a lányok).A mi lányunk májusi születésű és annó így is visszatartottam egy évet,az iskola nem akarta tartani,így nevelési tanácsadóban intéztem el,hogy maradhasson és nem bántam meg a döntésemet.A férjem ellenezte,mindenképp hat évesen akarta adni egy nemzetiségi nyelvoktatású,iszonyat kemény suliba,én annó elvittem a nevelési vizsgálatra és ott a pszichológus elmagyarázta,hogy ehhez az iskolához,ha nem akarja tönkretenni a gyereket,akkor maradjon még egy évid óvodás.Tehát,ha férjed ragaszkodik továbbra is,akkor vidd majd el a vizsgálatra!
2012. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat,az óvoda nem akarta visszatartani,mert nagyon jó képességű gyermek volt,de szerintem inkább azért,mert kellett a hely az új gyerekeknek.
2012. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Reménykedj, hogy nem lehet elintézni, mert jól kitolnátok a gyerekkel.

Amikor mi voltunk kicsik a tesómmal, még szeptember volt a határ. Hát én évvesztes lettem, mert szept. 5-én születtem, a tesóm meg nem, mert aug. 20-án. Így Ő 6, én 7 évesen mentünk suliba. Hasonló képességűek voltunk, de a tesóm számára rémálom volt az első egy év, annyira nem tudott még hosszan odafigyelni.

A saját gyerekeimnél határozottan örültem az évvesztességnek.

2012. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen gyermekfüggő. A saját példámból tudok kiindulni, szeptember 17.-én születtem, és akkor még nem lehetett előbb iskolába küldeni a gyerekeket, így bár szociálisan és értelmileg is bőven iskolaérett voltam, 17 nap miatt unatkoztam még egy évet az óvodában. Ha most lennék gyerek, nekem az lenne az előnyösebb, ha előbb mennék iskolába. Ellenpéldának itt az öcsém. Ő 12 évvel fiatalabb, januári, és annyira éretlen volt, hogy még 7 évesen is félelmekkel engedtük iskolába. A kisebbik öcsém 5 éves (decemberi) és nála merült fel, hogy bár értelmileg iskolában lenne a helye (folyékonyan olvas stb), de még kicsit az engedelmességet tanulnia kell, így vajon mi éri meg neki jobban. Szerintem ti is mérjétek fel a gyerkőcöt, aszerint döntsetek.
2012. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Itt egy hivatalos cikk:


z évvesztes azt jelenti, hogy a gyermek június 1. és december 31. között született. Vagyis a 6. életévét nyáron vagy később tölti be. Ők abban a tanévben nem iskolakötelesek.


A „nyári” gyerekek (június 1. és augusztus 31. között születettek) beírathatók iskolába (hiszen az iskolába lépéshez szükséges kort, a 6. életévet elérték), ám ezt csak különösen jó képességű gyerekeknél szokták javasolni a szakemberek. Ehhez ugyanis szakvélemény kell, melyet a nevelési tanácsadó állít ki. Ha a vizsgálatok alapján alkalmas az iskola megkezdésére, a beiratkozásnak nincs akadálya. Ám ez ennek ellenére is alapos megfontolást igényel, a plusz egy év óvodai nevelés még az igazán jó képességű gyermeknek is csak hasznára válhat. Az iskolák 1. osztályos gyerekeinek életkora széles skálán mozog. Van, aki már majdnem 8, van, aki még csak 6 éves. Ez a két év különbség minden területen megfigyelhető. Ne erőltessük hát gyermekünket iskolába, ha évvesztes, inkább tartsuk még egy évig óvodában. Így abban biztosak lehetünk, hogy még több tudással, felkészültebben, ügyesebben várhatja az iskolát.


Tehát nem fogják engedni, ennyi a férjed meg egy vadbarom!!!!!!!!!!!

2012. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én nem akarom előbb iskolába íratni, szerintem sem árt plusz egy év az oviban, sőt! Fiam még csak most fogja kezdeni az ovit, úgyhogy még van 3 évem meggyőzni a férjemet:)
2012. febr. 22. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Maximum úgy lehet csak három év az ovi, ha előtte bölcsiben volt egy évvel többet :) Na de ilyen szempontból ez teljesen mindegy, akkor is majdnem hét évesen kezdi az iskolát.

Amúgy az én fiam is októberi, mindenképpen évvesztes lesz. Nem is lenne értelme erőltetni, hogy korábban kezdje az iskolát, abból meg semmi hátránya nem származik, hogy tovább jár oviba.

Tulajdonképpen még hat éves lesz, amikor elkezdi, csak nagyon hamar el fog érkezni a hetedik szülinapja. Nem marad le semmiről, sőt!

2012. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerintem pont az volt a bajom, higy hét évesen küldtek iskolába, mert korábbal probléma volt a figyelmemmel. Az még most se az igazi, pedig eltelt 13 év, és így 4 évig csak unatkoztam, mert már tudtam írni, vasni, számolni. Nem tanultam meg tanulni, hat évig minden erőfeszítés nélkül kitűnő voltam, most meg az egyetemen próbálom rávenni magam arra, hogy leüljEk egy unalmas könyvvel, és most kezdek rájönni, hogy a tanulás nem is olyan fájdalmas. Szóval szerintem az sejó, ha túl sokat tud a gyerek. Az meg természetes, hogy az elején még sokan nehezen figyelnek oda és elevenebbek.
2012. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!