Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi cukrot teszel teádba,...

Mennyi cukrot teszel teádba, amiből kisgyereked is iszik?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert kisfiam (16 hónapos) nagyon rá van kattanva a teánkra, nem szoktam neki sokat adni, most viszont nem bánom, ha iszik, mert így tudom neki beadni a C vitamin cseppet.Ételbe annyira nem szeretem beletenni,mert lehet nem eszi meg.

Szóval mi 1-1,2 literes kannába főzzük, ebbe 2-3 csapott ek cukrot teszünk.Ebből kb 2 dl-t iszik meg egy nap.

Ez soknak számít?


2012. febr. 24. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem számít soknak. Én is ennyit teszek a teába,de nem vitamin cseppet,hanem citromot. Az valóban vitamin,nem mesterséges készítmény.
2012. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én kb ugyanennyi vízbe 2 ek cukrot rakok.Ő 21 hónapos.Rengeteg teát iszik.Legalább 1 l-t.Ne aggódj.Jobb,hogy meleg folyadékot iszik.Én is abba adom neki a C vitamint.E.
2012. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én kábé ugyanennyibe 1 evőkanál mézet teszek, én se innám meg 3 evőkanál cukorral, gyereknek meg biztos nem adnám.
2012. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.Mi is teszünk bele citromot, vitamint csak ő kap bele most, betegség miatt.

Amúgy én annyira nem vagyok cukor ellenes, szerintem mértékkel ez is kell.Nem eszünk édességeket, max itthon készített sütit, joghurtból is csak natúrt, a krémtúrót is én csinálom neki cukor nélkül.

De azért lehet majd mézzel is kipróbáljuk,köszi:)

2012. febr. 24. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:
A lányom a mi teánkat issza, és én egy kis citromot, meg 2 kanál xilitet teszek bele, kb. akkora kannába, mint a tied. Neki mindig azt használtam, mert a méz kiütötte, cukrot meg nem akartam beletenni.
2012. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Én vagy 4 kanál cukrot teszek bele. Mindig is nagyon édesen ittam, a fogaim még 30 évesen is szépek és vékony is vagyok. A gyerekemnek is ilyen sok cukorral adom, ő egyébkén üdítőt egyáltalán nem iszik, édességet nem eszik egy csomó allergia miatt, ez az egy édes dolog van az életében. Had igya akkor már finoman.

Egyébként sokszor teszek mézet cukor helyett, de abból is jó sokat :-)

2012. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia:)

A cukor mennyisége nem aggasztó,inkább a tein(koffein) tartalma a teának,ha sima fekete teából főzöd!

Az rosszabb,feldobhatja a gyerkőcöt alaposan:)

2012. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó előtti vagyok 54%-ra lepontozott, mert válaszoltam egy kérdésre, hogy mennyi cukrot teszek a teába...na mindegy.

Utolsónak igaza van, sosem feketeteát veszek, hanem gyümölcsteát(nem feketetea alapút).

2012. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti, én felpontoztalak, senkit sem pontozok le, azért mert leírja a véleményét, hiszen erre vagyok kíváncsi:)De sajnos túl sok olyan anyuka van itt, akiknek kiakad a biztosíték már csak a cukor hallatán is...

Amúgy nem iszunk fekete teát,csak gyümölcs teát, és abból is olyat igyekszem venni, amiben nincsenek aromák, hanem tényleg gyümölcsök:)

2012. febr. 24. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Másfél-két liter teába 4 ek. Cukor és citromlé. Másfél évesem kb 6-8 dl-t iszik naponta. Meleg étkezéseknél és uzsinál (tejszelet vagy dörm vagy puding..) vizet kap.
2012. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!