Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem sajnáljátok kidobni...

Ti nem sajnáljátok kidobni azt a sok üveget ami a bébi étel után marad? Van ötletetek hogy mire lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
Én a tápszeres dobozait (fém tárolóban van, nem zacskóban) összegyűjtöttem és dekupázs technikával kicsinosítottam, így használom mindenféle tárolásra - mosódió, mosószóda, színes ceruza, stb. De a kis üvegekkel nem tudom mit kezdjek, így azok mennek a szelektívbe. Mégis fáj a szívem értük hogy ennyi szemetet termelek. Pedig nem sűrűn kap bébi ételt. Valakinek van valami ötlete?
2012. febr. 26. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én füszereket tároltam benne
2012. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lekvárt, dzsemet, ketchupot tettünk el benne.
2012. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lekvárnak jó, ha szoktál csinálni. Anyukám paprikakrémet csinált az van benne. Nekünk nem sok üvegünk volt, mert Kisfiam nem eszi, ette meg az üveges bébiételt.
2012. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezeknek már mind van üvegük, vagy amúgy is üvegbe veszem, dzsemet nem szoktam elrakni. Szóval ezek kilőve, persze jó ötletek, csak én nem tudom őket használni.
2012. febr. 26. 14:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bébiételes üvegben lehet tárolni gombokat, tűket, apának csavarokat, szögeket, sőt lehet belőle hógömböket is készíteni, karácsonyra:) [link]
2012. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi bevittük az óvodába,ahol szárazvirágot tettek bele,anyaggal lekötötték ,és anyáknapi ajándék lett belőle.
2012. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi lámpásokat készítünk belőle, nyáron kerti partiknak elmaradhatatlan kelléke. :))

Szalvétatechnikával beborítjuk az üvegeket, drótból akasztót teszünk rá és mehet bele a gyertya! Hangulatos világítás, és jó elfoglaltság a nagyobb tesónak! :)


De lehet belőle hógömböt készíteni, itt le van írva pontosan

[link]

2012. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fűszereknek,dzsemek tárolására jó,de ha kidekorálod,ugyan úgy tudsz benne ceruzát,apróbb dolgokat tárolni,mint a tápszeres dobozokban!

A bébi italos üvegeket is kidekorálva vázának nagyszerűen lehet használni! (spárgát körbetekerve ragasztunk rá,a talpától a nyakáig,a spárgára pedig magokkal,apróbb dolgokkal,rizzsel valamilyen mintát teszel rá. Kicsit talán népművészetes dolognak tűnik,de nagyon klasszak! Egyszer Nővéremtől kaptam egy ilyet!:-) ) Vagy ha nem akarsz ezzel kínlódni,akkor üvegfestékkel,matricával lehet díszíteni,pl fogkefe tartó,fogkrém tartó is lehet belőle! Vagy mosószer adagoló! Esetleg aprópénz tartó,egy fajta perselyt lehet belőle így csinálni a gyermeknek :-) Gombokat tárolni benne,vagy pl. rajzszögeket lehet benne tárolni,így nem kell félni,hogy kiszakad a doboz,nem szóródik ki belőle a sok rajzszög :-)


Nálunk pl nagy hasznát vettem,amikor a Párom messze talált munkát,és nem kellett egy egész doboz fültisztító pálcát elvinnie,nekünk sem kellett másik dobozzal venni,hanem a felét simán bele tudtam tenni Neki egy bébis üvegbe! :-)


Remélem tudtam hasznos ötletekkel szolgálni!! :-D


Üdv:3 lányos

2012. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nyaranta leturmixolva teszek el benne a fagyóba gyümölcsöket - őszibarack, sárgabarack, meggy - nagyon jól megőrzi az aromáját, a bébiételes üveg bátran fagyasztható és legalább valódi gyümölcsöt kapnak télen is, csak kiengedem és már kanalazhatják. Még én is rájárok néha, annyira finom. :-)
2012. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Párom szögeket tart benne, én csecse-becséket (sokat kreatívkodok, így vannak gyöngyeim, láncaim, figuráim stb). De az unokaöcsémnek is adtunk, hogy vigye be technikaórára vagy valami más órára. Azt hiszem ők ültettek benne babot, meg készítettek belőle virágtartót, meg hasonlókat. Szóval suliba is beviheted, hátha kell nekik.

Egyik ismerősöm meg elvitte egy szakemberhez (nem jut eszembe a neve - designer vagy nem tudom), és ott összetörték, majd újra csináltak belőle azt hiszem üvegasztalt - aminek valóban törött üveg volt a lapja (csak hát persze biztonságosan volt megcsinálva, de nem tudom jól leírni).

2012. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!