Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hát nem furcsa egy helyzet?

Hát nem furcsa egy helyzet?

Figyelt kérdés
A minap nálunk voltak a gyerekek ebédre. Azt mondja a kis menyem, hogy milyen szerencséje van az egyik ismerősének,mert neki van segitsége,annak is most van egy másfél éves kisgyermeke,mint nálunk. Hozzá kell tennem,hogy a mi segítségünk abból áll,hogy a háztartást nem kell vezetnie,mert a nálunk zajlik, neki marad a baba és a vasalás. Hát ez nem segítség?
2012. febr. 26. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok véletlen elküldtem na szoval én elbeszélgetnek egy kicsit a hölgyikével hogy ugyanmàr gondolkozzon egy kicsit megszülte azt a gyereket nem a nagyinak nem a szomszèdnak gondolom hanem saját magának és a párjának. De akkor ne panaszkodjon, hogy nki kell vele lenni... ez az én véleményem.
2012. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

De örülnék én egy ilyen nagymamának! :) Nem mintha rosszban lennénk a szülőkkel, de hál' Istennek, az én szüleim még aktívak, dolgoznak, anyósomék rokkantnyugdíjasok, de sajnos, messze laknak.

Milyen jó lenne, ha néha át tudna jönni a mama unokázni, vagy csak sétálna egyet vele, és mondjuk nem kellene félbehagynom egy főzést, vagy csak nyugodtan elmenjek wc-re. Én áldom a férjemet, mert szerzett nekem egy takarítónőt, aki havonta egyszer jön és segít.

Csak az nem értékeli a segítséget, aki még nem volt egyedül! A többségünknek arany élete lenne, ha egész nap csak babázni, meg vasalni (amit ugye nem kell minden nap) kellene.

2012. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Vannak, akik nem is tudják, milyen jó dolguk van. Mi három gyereket nevelünk segítség nélkül. De a gyerekeket mi vállaltuk, és nem a szüleink! Hálás vagyok azért, ha néha - egy hónapban egyszer-kétszer elviszi őket anyukám, és én intézhetem az ügyeimet gyerekek nélkül. A kisfiam első születésnapjára én hívtam el a szüleimet és a férjem szüleit ünnepi ebédre. Nem értem, miért várja el valaki, hogy a nagyszülők átvegyék a szülői feladatokat. A gyerekvállalás felelősség - és nem a nagyszülők felelőssége. Minden gyerekkel töltött percért, apró ajándékért hálásnak kell(ene) lenni...
2012. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem a kedves nagymama leírásából csak annyi jött át, hogy a menye megjegyezte, hogy milyen szerencséje van az ismerősének. Nem is biztos, hogy bántóan mondta, nem is biztos, hogy ezzel azt akarta mondani, hogy neki nincs semmilyen segítsége.... Bár egyből az ugrott be, hogy lehet, hogy ő a "segítség" szót arra érti, hogy van, aki vigyáz a gyerkőcre, míg a szülők elintézik dolgaikat, vagy csak romantikáznak egy kicsit. Miért kell egyből támadni?

Kedves nagymama nem írta, hogy a háztartás vezetésén kívül számíthatnak e rá a fiatalok, hogy vigyáz az unokára. Mert nekem igazából ez a segítség, nem az, hogy háztartást kell e vezetni vagy sem, mert nálunk ha nem főzök, akkor nem főzök. Ha nincs elmosogatva este, akkor úgy fekszünk le. Minket ez nem zavar (persze nem élünk koszban, de nem vagyok tisztaság mániás). Ezzel csak annyit akartam, hogy kinek a pap, kinek a papné. Szóval szerintem így is fel lehet fogni a segítség szót....

2012. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Természetesen vigyázok a babára,mindig akkor és annyit,amennyire szükség van.Egyébként nem egy háztartásban élünk. Nincs fontosabb dolog,amit ne tennék félre a babáért!Nagyon vártuk és ő a SZEMÜNKFÉNYE!!!
2012. febr. 26. 22:09
 16/16 anonim ***** válasza:
anyósom segít, pedig messze lakunk. Fájós derékkal jön szegény bármikor hívjuk, vigyáz a gyerekekre, ha céges ügyeket intézek, vagy építkezés után takarítok. Sokszor ő van ki tőle, hogy állandóan bocsánatot kérek, hogy megint hívom. Azt mondja, szívesen jön, a gyerekek szeretik, a főzés megvárja. Már én sajnálom. Ez a két dolog, mikor segítenie kell: hivatalos ügyintézéskor (bár akkor a 2 évesemet magamal viszem, csak a 2 hónapos marad mamára), és építkezés után, mert gyerekekkel soha be nem fejezem a pakolást/takarítást/rendezést. Amúgy két pici gyerek mellett egyedül (férjem is többször nincs, mint van) főzök, mosok, vasalok, takarítok, sütök, fát vágok, tüzet rakok és itthonról dolgozok. Csak akkor kérek segítséget, ha fizikai képtelenség egyedül megoldani. Az általad mondott helyzet igenis fura, a is menyed szerintem kicsit lusti, vagy csak képtelen egyedül megoldani a dolgot. Vannak ilyenek, anyukám is ilyen: bizonyos élethelyzetekben elvész és nem találja meg a munka ritmusát.
2012. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!