Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tudom, hogy kissé furcsa lesz...

Tudom, hogy kissé furcsa lesz a kérdésem, de az a helyzet, hogy azt a házit kaptuk zenéből, hogy abból a népdalból, hogy "Zőrög a kocsi, pattog a Jancsi" meg kell monjuk, hogy ki az a Jancsi?

Figyelt kérdés
Szerintem ebben most vagy valami csel van vagy nemtudom. De a kérdés akkor is az, hogy: Ki az a Jancsi?
2012. febr. 25. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet furin hangzik, de ahogy elolvastam a szöveget,nekem a Jancsi-szög jutott eszembe. Olyan rozoga a kocsi, hogy az pattog ki belőle.
2012. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A folytatás:

Haragszik a katona,mert megázik a lova.

Ebből logikusan az következik,hogy Jancsi a katona.

2012. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1vagyok, a második válaszolóval mi szerintem nem egy dalról beszélünk?
2012. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A második rosszul tudja



Zörög a kocsi, pattog a Jancsi

Talán értem jönnek.

Jaj édesanyám, szerelmes dajkám,

De hamar elvisznek.


Kocsira ládám, kocsira párnám

Magam is felülök.

Jaj édesanyám, szerelmes dajkám,

De hamar elvisznek.


A kérdésre sajnos nem tudom a választ :)

2012. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyit találtam ezzel kapcsolatban most hirtelen:

Né-pünk az ostort „Jancsi”-nak nevezi –„zörög a kocsi, pattog a Jancsi...”

Ebből kiderül,hogy ki/mi a Jancsi,de ha részletesen el kell magyarázni,hogy honnan jöttél rá,akkor abban nem tudok segíteni!

2012. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Valószínűleg a kocsis neve, aki az ostort pattogtatva hajtja a lovakat. Talán maga a vőlegény, aki elviszi a lányt a háztól.
2012. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm aki válaszolt. Az az ostoros válasz tűnik a legvalószínübbnek, én is valami ilyesmire gondoltam de sehol nem találtam azt, hogy a jancsi ostort jelent. Megkérdezhetem, hogy ez honnan lehet tudni? Egyébként tényleg arról a dalról van szó amelyikben elviszik a lányt a szekéren.
2012. febr. 26. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én írtam az ostoros választ!

bemásoltam a Goggle-ba azt a részletet,amit te ide kiírtál és kidobott valami olyan oldalt,hogy Mediterrán és keleti állatöv.Na ennek semmi köze a népdalokhoz,de alatta megláttam ezt a mondatot:[Né-pünk az ostort „Jancsi”-nak nevezi –„zörög a kocsi, pattog a Jancsi

Maga az oldal egyáltalán nem ilyesmivel foglalkozik,szóval nem tudom,hogy hogyan került oda ez a magyarázat.Utána próbáltam még néhány helyen rákeresni,de nem találtam semmi használhatót!

2012. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért nagyon köszönöm! Ez biztos jó lesz. :)
2012. febr. 29. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!