Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szegény kismamák, anyukák,...

Szegény kismamák, anyukák, családok, kik csak kinlodnak az anyagi helyzetük miatt?

Figyelt kérdés

Olyanra lennék kiváncsi akik a hónap végén már azt sem tudják kitől kérjenek kölcsön...,étel csak hónap végéig,elmaradt számlák...

Mi igy vagyunk,egyedül arra figyelek,hogy a 4 hónapos pinduromnak meglegyen mindene,szerencsére még szoptatom igy tápszere nem kell költenem,és remélem sokáig tudom még!

Ne irjanak ide olyan anyukák akik pénzesek,és irnák hogy bezzeg netre tellik...

Erre 2500 ft fizetek ha ez sem lenne és egésznap azon kellene filoznom,hogy mi lesz igy velünk szerintem begolyóznék!


2009. jún. 8. 13:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Hol éltek? Miért alakult így a helyzetetek? Örülnék ha leírnád!
2009. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Iazából mi ippenhogy kijövünk hónap végére. Bár míg a babám csak szopott az első 4 hónapban kicsit könnyebb volt. A kajája az egy horror, 8 hónapos kora óta tápszert kap reggel este, mert leválasztotta magát. Szóval a kajái, a pelusa, törlőkendő, mosópor na meg ami kimaradt elég húzós árban vannak. Minen hónapban több minuszba kerülök sajna, de hát most ez van sajna, a párom épp keres vmi jobban fizető munkát, de ebben az országban még diplomával se egyszerű. Majd lesz valahogy. Ja és közben még albérletben élünk ami plusz 40 ezer feles kiadaás:(
2009. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez a panaszfal? :) Na jó, akkor leírom én is, hogy mi hogy vagyunk.

Bár szerintem páran már megismernek a válaszom alapján, szerintem leírtam már ide néhányszor, hogyan vagyunk.

Két éves lesz a kisfiam ősszel, születése óta egyedül nevelem. A GYED-em 43 ezer, plusz hozzá a családi. Ennyit kapok, meg egy nagyon kevés támogatást a szüleimtől (nem vagyok elégedetlen, ők sem gazdagok, hálás vagyok ennyiért is). Mostmár hónapok óta egyáltalán nem volt pluszban a bankszámlám, és minden hónap végén egyre nagyobb mínuszban vagyok. Maximum 115 ezerig tudok lemenni, múlt hónap végén 90 ezernél tartottam már, nem tudom, mi lesz ha még tovább nő. Dolgozni egyenlőre nem tudok visszamenni, mert a bölcsiben csak szeptembertől lesz hely. A nyarat még ki kell húzni valahogy. Most próbálom kijárni, hogy kapjak végre megelőlegezett gyerektartást, de ahogy mondani szokták, Isten malmai lassan őrölnek. Még csak most lett jogerős az ítélet, még behajtást kell kérnem (ami nem lesz sikeres), utána fél évet kell várnom még, hogy kapjam a megelőlegezett pénzt.

Néha nagyon kétségbe tudok esni, most szerencsére jobb passzban vagyok. De amúgy nagyon fáj a szívem, amikor olyan szülőket látok, akik méregdrága babakocsival járnak, mindenhová autóval viszik a gyereküket, minden jópofa ruhát meg tudnak venni a gyereknek, annyi játékkal jönnek a játszótérre, amennyi nálunk az egész lakásban nincs (na jó, az akad egy jópár, de azért értitek gondolom), mert szeretném, ha én is megadhatnám ezeket a fiamnak, de nem tudom. Sokszor akármi kellemetlenség ér, az jut eszembe, hogy ez is azért van, mert szegény vagyok.

Na mindegy, most kipanaszkodtam magam, jólesett :)

2009. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Kezdjem az elején?22 éves vagyok,6 éve meghalt apukám csak anyukám és 3 gyerek-felnött hatalmas családi ház rajta 9 millio jelzálog,ekkor kezdödött a szegénység,2 éve megismekedtem jelenlegi párommal aki szintén nem gazdag családba született,3 hónapja muszály volt a családi házból eljönnünk mert kikapcsolták a fütést,és ugye az picibabának nem éppen a legjobb,jelenleg vagy megveszik azt a házat vagy árverezik,ami egyrészt a sajátom is : ( Most albérletben vagyunk 40 ezer ft plusz rezsi,és a rengeteg hitel,máshogy nemtudtunk volna még ennyire sem meglenni,persze a hiteleket nem fizetjük...miböl? ezen is aggodunk,hogy mi lesz,jönnek lefoglalják a picinek a kiságyát vagy mi?!Utálom,hogy minden a pénz,ne igy keljek már minden reggel föl,hogy felteszem a kérdést "Mi lesz"?A pénz a világ elrontoja!És ennek a sok rossznak a gyerekem issza meg a levét...ez az amit sosem fogok hagyni!röviden nálunk ez a helyzet
2009. jún. 8. 13:24
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Hát nem tudom mennyit tudok neked segíteni, de igazából nekünk sem könnyű.

51000.- a gyedem, 12.2000.- családi. Ez a fix pénzünk havonta.

A párom az építőiparban dolgozik. Tehát munka nincs. Ha van munka, akkor is csak napi 5000Ft-ot fizet (ez elmegy szinte benzinre.)

Igazából én is sokszor kiborulok, mert tele vagyok adóssággal.

38.000.- lakástörlesztő

17.000.- személyi kölcsön

havonta a pelus, popsitörlő, egyebek a gyereknek

ennivaló, ruhára szinte nem is költök.


Viszont kb. 3 hónapja kitaláltam a spórolási módszerem. Minden nap megyek boltba kenyérért és a napi kis dolgokért. Elrakom az aprót. Így hónap végén van kb. 4000-5000.-Ft, amihez nyúlhatok.

Én is kértem már kölcsön anyutól, ismerőstől.

Ja és tápszerre is költök (havi 2500.-Ft)

Nagyon-nagyon nehéz.


A nagymamám házitésztát gyárt, így tészta van, tojás van, liszt van ingyen. Ennyivel könnyebb nekem is kaja ügyben.

Ha van kis pénzünk veszek egy zsák krumplit.

Hát gondolhatod hogy nincs 3 fogásos kaja minden nap. De igyekszem változatosan főzni.

Szerintem ez még csak rosszabb lesz. De majd alakul valahogy.


A tisztítószereket negyedévente veszem. Nagy mosópor (8kg) 2 liter öblítő koncentrátum, mosógatószer, szappan Ez eggyütt olyan 4500.-Ft.


Ja és számlákkal is levagyok maradva. Gáz, villany, víz. kb. 32.000.-

Majd valahogy fizetem. Még nem tudom hogy hogy.:-)


Fel a fejjel. Én arra szoktam gondolni, hogy vannak nálam rosszabb helyzetben lévők.


Egy 6 hónapos baba anyukája

2009. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, nem vagy kíváncsi elítélő szavakra, de ne annak vedd, csak kérdezek: Pár hónap kapcsolat után miért vállaltatok gyereket? Eleve nehéz anyagi helyzetben miért vállaltatok gyereket? 21 évesen semmiről nem voltál még lekésve. Becsúszott? Tényleg nagyon nehéz világot élünk, de egy kicsi felelősséget mégis kell vállalni a helyzetünkért. A családi házat miért nem adtátok már el? Valószínű jobb árat kapnátok, mintha árverezik, anyukádék vennének egy kisebbet, te meg legalább egy kis tőkéhez jutnál... Mit tesztek hogy kimásszatok a gödörből?
2009. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A válaszaim,kisbabát azért válaltunk mert már régota szerettem volna,és tudtam,hogy semmivel sem lesz jobb pár év mulva ezért nem anyagi kérdésként kezeltük a gyerek válalást,neki mindig meglesz mindene erre törekedünk a párommal,a házat nem tudtuk eladni,túl "nagy" kiscsaládosoknak alapból nem kell a nagyoknak meg már van lakásuk,jelenleg fél éve nincs fizetve a lakástörlesztö,még adott haladékott a bank,jelenleg van rá vevö de még nem 100 %,hogy megis veszi,én lemondtam a magamrészéről a házról.hogy miért?mert nem én voltam az aki ennyi éven át megtartotta csak azért hogy a gyerekeinek legyen hol élniük,de sajnos anyukám is munkanélküli lett,két mihaszna nővérem van aki sosem értete meg hogy anyukámnak nehéz fentartani a házat,ugyhogy nem fizetek nagyon semmit belle,miért nem rakta őket akkor ki? Mert a gyerekei,és túl jó anya ahoz hogy ezt megtette volna!amig ott éltünk addig a párommal segitetünk anyukámnak amennyire csak tudtunk!

Ezeket a dolgokat csak az tudja megérteni aki átélt hasonló dolgokat!

2009. jún. 8. 14:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két gyerkőcöm van,és szerencsére nincsenek ilyen anyagi gondjaink.Mert a párom elég jól keres,na nem százezreket de elég jól kijövünk,igaz van nekünk is lakáshitelünk.De amikor kislány voltam,akkor megtanultam,hogy mi az a nélkülözés.Anyu egyedül maradt 6 gyerekkel,egy panel lekásban amin volt Otp hitel.A kisebb tesóinkra mi vigyáztunk(nagyobbak) amíg anyu a főállásából ment a másikba.Sőt harmadik állása is volt néha hétvégén éjjel egy taxi-központban volt diszpécser.Nem tudom,hogy hogyan csinálta de túléltük valahogy!Mindannyian felnőttünk,igaz hogy a hitelt évekig nem nagyon tudta fizetni,de amikor már nagyobbak lettünk elmentünk suli mellett dolgozni.Én 15 évesen egy kisfiúra vigyáztam,a pénzt anyunak adtam.Így a hitel sok-sok év után ki lett fizetve.

Emlékszem hányszor fájt a szívem valamiért ami másnak volt,de mi örültünk ha étel volt az asztalon.Egyik nap paprikáskrumpli másnap a maradékból krumplileves vagy krumplistészta!Ezt csak azért írtam le,mert én tudom hogy van kiút a szegénységből,és mindenkit csak bíztatni tudok hogy biztosan lesz ennél jobb is!Most nehéz,de az összetartás a szeretet nagyon fontos!

Szerencsére mindannyian teljes értékű felnőttek lettünk!Sőőt,szerintem sokkal jobb emberekké váltunk mint némelyik gazdag "volt oszálytárs"!

2009. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
En nem magyarorszagon elek de: kulfoldon dolgoztam, osszeismerkedtem a gyerek apjaval, mindektten akartuk a babat, eggyutt eltunk, en hazajottem szulni, o is jott, nagyon boldogok voltunk. De egyszer csak megfordult a vilag es a gyerekem apja vissza ment kulfoldre, penzt nem kuldott, masik nohoz koltozott..sosem ertem meg miert. Szoval en jelenleg egyedul a fel eves babammal, szuloknel lakom, meg 15ezer forintbol sem!! elek. Ennyi ugyanis itt a gyerekpenz. Ebbol veszem a pelenkat es tapszert a gyereknek.Az utobbit is magyarorszagbol hozatom mivel ott sokkal olcsobb mint itt! A mult honapban meg 20-15 ezer forintot csak egeszsegugyre koltottem mivel orvosrol orvosra jartam epeko, petefeszek gyullads, tablettak..stb. Nekem meg annyi szerencsem van hogy van egy kis felre tett penzem, meg egy darabig elnyuzom, igy nem kell kolcson kerni. csak leirtam hogy sokan vagyunk rossz helyzetben. En arra is gondoltam milyen jo lenne osszekoltozni egy ugyanilyen sorsu anyaval,egyedulalloval, es felvaltva dolgozhatnank, mikozben a masik vigyaz a gyerekekre. Szerintem jo otlet.
2009. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Le lehet pontozni,de ilyen kilátásokkal miért kell 22 évesen babát vállalni?Nem fogadom el,h azt írod,később se lenne jobb.DE!Mivel nagyon fiatal vagy,nem tudhatod,mi vár még rád.Sajnálom,ami veletek történik,de leginkább a picit,mivel ő nem tehet arról,h ilyen anyagias a világ,viszont őt fogják hátrányok érni...mert,ha menet közben kerül vki ilyen helyzetbe,az oké.Nekem is van 2 két gyerekem,nem vagyok gazdag,de végig gondoltam,h mit tudok biztosítani nekik...és örök igazság,kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond.Ha a tápszerre is nehezen jut majd,mi lesz,ha majd taníttatni kell?Mert a világ ilyen.
2009. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!