Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja néhány ember,...

Miért gondolja néhány ember, hogy egy gyerek felneveléséhez elég csupán a szeretet és törődés az anyagiak meg másodlagos dolgok?

Figyelt kérdés

Én megértem azt aki gyerekvállalás után kerül nehéz anyagi helyzetbe, mi sem élünk nagy lábon, nagyon be kell osztani a pénzünket. De azt végképp nem értem, hogy nehéz anyagi helyzetben miért kell gyereket vállalni, pláne, ha az ember nem a negyvenes éveiben jár.

Nem szeretnék senkit megbántani,biztosan járnak néhányan ilyen cipőben csak kicsit felháborodok olyan tv interjúkon, stb..., amikor anyuka sir, hogy nincs mit enni hónap végén.


2009. jún. 9. 16:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok.Még azt hozzátenném,hogy a babánknak mindene megvan,teli van játékkal,igaz,hogy még szopik,de eszik már mást is,és minden nap van friss gyümölcs,fözök neki minden nap frisset,teli van játékkal,mindene megvan,és pár forintot még igy is tudunk átvinni köv.hónapra.hopppppá
2009. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, a gyerek nem egy tárgy, ami JÁR, nem a szülő szórakoztatására van, nem arra, hogy a szülő szükségletét kielégítse. A gyereknek JÁR az, hogy meglegyen mindene, nem a szülőnek, hogy gyereke legyen.

Amúgy nincs bajom azzal, amit írtál, csak ezzel a szemlélettel, hogy a gyerek az JÁR a szülőnek. Hát rohadtul nem így van.

2009. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
18%
Kedves utolsó.Megfogalmazom másként,mert ahogy látom egyeseknek nehezére eskik eröltetni a gondolkodást,hogy a másik vajon mit hogyan ért,mivel nem ugy értettem,hogy a gyerek JÁR,hanem ugy,hogy egy kisgyerek adja a szülönek a legnagyobb boldogságot,és NEM CSAK AZOK ÉLVEZHETIK AZ ANYASÁGOT,AKIKNEK MILLIOIK VANNAK FODRÁSZRA,MEG MÜKÖRMÖSRE,MEG A FENEKÜK SZÖRTELENITÉSÉRE.Igy érthetöbb voltam?A gyerek nem JÁR,ebben igazad van.A gyerek a legcsodálatosabb dolog,ami egy emberrel történhet,és hál'Istennek nem olyan vilában élünk,hogy sorba állitják a nöket,hogy te szegény vagy,halj meg gyerek nélkül,te meg gazdag,te szülhet,igaz 90%,hogy le fogod szarni,mert csak kirakati bábu lesz.Még szerencse,hogy nem csak a milliomosok szülhetnek,mert mindenhol csak elkényeztetett,bunko,nagyképü gyerekek futkároznának.és az ilyen szülökmiatt van az,hogy sok kisgyerek sirva megy haza az oviból,meg a suliból,mert az ilyen agyament szülöktöl eltanulják a gyerekeik is,és ki is nézik azokat a kicsiket,akik nem a legujabb dior ruhákban homokoznak,és én inkább sajnálnám ezekez a gyerekeket,akik a saját szüleik miatt lesznek értelmileg padlón,mint azokat,akiknem nem milliomosok a szülei.ENNYI.kinek inge magára veszi,kinek meg egy hangyányi esze van elgondolkodik
2009. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%

Úr Isten!!!!!

Nem halljátok magatokat???

Akkor jobb megölni egy "picit", minthogy - ha már így alakult az élet - akkor megtenni mindent és felnevelni???

Jajj, amúgy én vagyok a válaszoló amott, akit emlegettél, hogy majd megmagyarázom.

Nos nem tudom, hogy kinek milyen lehetett a gyermekkora, de onnan mindenki visz magával. Ki, miből - amennyit kapott. Azaz van aki "pénzt", van aki "a szeretetben és tenniakarásban nincs hiányt" kapja és persze olyanok is vannak, akik az adósságokat, vagy épp a pszichiátriai gondozásba vételt.

Azt az anyát nem ítélitek el, aki alkoholista párját nem hagyja el és a pici sínyli meg az egészet??? Na és mért nem hagyja ott(?), mert fél hogy az ilyen szülők, mint ti megszóljátok őket, mert a gyereknek nincsenek/nem lesznek meg a giccses és abszolút nem szükséges dolgok. Miattatok szenvednek a szegényebb családok és a ti gyerekeitek lesznek olyanok, akik majd lenézik a mieinket, mert nincs meg "mindene". Nem szégyenlitek magatokat? Nem néztek magatokba, amikor ítélkeztek szegényebb sorsra jutott embertársaitok felett?

Pontosan arról írtam én is, mint az előttem szóló 20 éves anyuka...ha Ti "mindent megadó szülők" elgondolkoznátok egy kicsit, akkor rájöhetnétek, hogy a mai világban inkább támogatásra és biztatásra lenne szüksége az embereknek, mert bárki kerülhet nehéz helyzetbe! Igen...lehet az is, hogy könnyebb lenne törlesztőt fizetni és nem albérletet, de annyi kölcsönt mire és hogyan vegyen fel az ember??? Tőke nélkül nem lehet boldogulni hitellel/hitelből sem! Főleg, hogy 20 ezrekkel is nőhet a törlesztés/ hó.

Örüljetek inkább, hogy lesznek olyan gyerekek is, akik majd a mi "nyugdíjunkért" (ha megéljük) fognak dolgozni, és nem riadnak vissza attól, hogy dolgozzanak a megélhetésért! Ha egy szegényebb társadalmi rétegben élő ember se vállalna gyermeket, akkor kik lennének azok, akiktől majd mi várhatunk segítséget?

Az pedig szintén nagy igazság, hogy a szegényebb családban növekvő picik jobban megbecsülnek majd az életben mindent elérnek, mert nekik nem az ölükbe fog pottyanni!!!

Én 12 éves korom óta dolgoztam különböző diákmunkákat, és nem nyaralásra költöttem a pénzt, és nahát élek, felnőttem, megbecsülök bármilyen munkahelyet, nem vagyok nagyravágyó, nem vagyok beképzelt, nem vagyok depressziós...stb. Anyukám egyedül nevelt fel engem és a testvérem és örülök, hogy nem voltunk gazdagok, SŐT nem is tudnék egy gazdagabb férfivel együtt élni, mert ő soha nem látná át, hogy a picinek nem az ajándékokra és a "mindenre" van leginkább szüksége, hanem RÁNK, a szerető szüleire!

Aki most nehéz anyagi helyzetben van, soha nem lesz "kő gazdag", nade felelőtlenség lenne - ennyi erővel - bárkinek is gyermeket vállalni, mert lehet még háború is lesz! Erre nem gondoltatok??? Akkor pedig nem tőlünk, hanem tőletek vesznek majd el mindent...és akkor majd magyarázkodhatsz az elkényeztetett gyermekednek, hogy mért nem kap meg "mindent" egy csettintésre. Tudom ez sarkalatos példa volt, de lehet így könnyebb megérteni minket!

Újra leírom, nem hinném, hogy egyik ember az anyagiak miatt elítélhetné a másikat! Persze itt is vannak kiugró példák, amikor már a 6. gyermeket várják és a házuk rájuk omlik, dolgozni meg nem akarnak/tudnak! Ők is másabbak, mint azok akik 1-2 gyerkőcöt vállalnak.

Kitartás nehéz helyzetben lévő családok és ha úgy esik jól panaszkodjatok, mert van hozzá jogotok! Ti legalább nem azért panaszkodtok, mert nem tudtok elmenni a szülőire, mert pont akkor vagytok beírva a műkörmöshöz.

Na szép napot mindenkinek.

Üdv.: egy jobb jövőben és az emberekben bizakodó kismama

2009. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

14:32-es, én vagyok a legelső hozzászóló. Végigolvasva minden hozzászólást, mindenki véleményében látok nagyon sok igazságot, de amit te írtál, azt tökéletesen átérzem, egyet értek veled mindenben.


Summa summárum: Akár van valakinek pénze, akár nincs, ha jó ember és nagyon szeretné a gyermekét és minden tőle telhetőt megtenne érte, akkor minden ilyen embernek kívánom, hogy lehessen boldog szülő!

2009. jún. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát 2009 óta nem igazán javult a gazdasági helyzet..olvasva soraitokat, ahogy az előttem író én is sok mindenkivel egyetértek.


Nekem kiskoromban mindenem megvolt, pedig hárman vagyunk tesók. Márkás ruhák, rengeteg játék, köszönhetően Édesapámnak, aki éjjel nappal dolgozott. De mégis megtanított minket Anyum arra, hogy ne követelőzzünk, ne legyünk elkényeztetve. Nem az a baj, hogy valaki úgy akar gyermeket vállalni, hogy mindent megakar neki adni, hanem az a probléma, hogy a gyerekek nem becsülik azt amijük van.

2012. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!