Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második szülés is császár...

Második szülés is császár volt, komplikációval. Ezért gyógyulhatok nehezebben? Bőv lent

Figyelt kérdés
az első babámat 2010 márciusábn szültem,sajnos 2x a nyakán volt a köldökzsinór,nem tudott megszületni rendesen,+belekakilt a magzatvízbe,így császároztak.most ismét terhes voltam,március 5.-re voltam kiírva,az orvosommal azt beszéltük meg,ha nem indul meg magától,ismét császároz.3.-án reggel 8kor elment a magzatvíz,sötétzöld volt,a babám belekakált,azonnal indultunk a kórházba,fél10kor már a műtőben,9.51kor kivették Orsit.Iszonyú fájdalmaim voltak,érezte,hogy gond van,később mondta az orvosom,hogy kb 15percen,meg egy tucat miatyánkon múlt z életünk,és hogy óriási szerencsénk volt,hogy elment a magzatvíz,mert a méhemen az előző császár hege nem bírta,és teljesen szétrepedt,ha minden kakis magzatvíz a hasamba ürült volna,ahelyett,hogy kifelé meg,belehalunk.így is csak pár % esélyünk volt.köözölte,hogy nagy nehezen összestoppolt,és hogy még egy babát nem tudnék kihordani,ha szeretnénk se.tegnap volt 2 hete,hogy császároztak,és bár a mozgásomon nem látszik,mert ugye egy 2 évessel,meg egy újszülttel nem hagyhatja el magát az ember,de a 2 évvel ezelőttihez képest sokkal jobban fáj a hasam,a varrataim,és rettegek,hogy egy kssebb emeléstől ne adj'isten szétnylik.nehezebben gyógyulok sokkal.uge csak beképzelem a parát,és ez természetes??
2012. márc. 18. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire tipikus a dolog, a 2. után én is kb. egy hónapig nagyon fáradt voltam és sokkal rosszabbul viseltem, mint az elsőt. Az első meg sem kottyant igazából. Lehet, az volt a baj, hogy a 6 hetet legelőször nem töltöttem nyugalomban (de ugye ezt ki teheti meg), hanem hamar fenn voltam, házimunkát végeztem és összenövések is keletkeztek. A 2. császár sokkal tovább is tartott, kb. másfél óra volt, a babát is kb. 20 perc után emelték ki, míg az első 5 perc után kint volt.

Ami lényeg, hogy ne emeld a nagyot, kérjél segítséget. Etesd, pelenkázd a földön, a kádba vagy a férjed tegye be, vagy másszon be valahogy. Max. a babát emeld fel és hanyagold a lépcsőzést is, ha megteheted.

Szerintem ritka, hogy szétnyílik műtét után a seb, de természetes, hogy érzékeny ezek után. Próbálj pihenni, amennyit csak lehet és hanyagold a házimunkát, amúgy is elég kimerítő a kicsi-pici felállás.

2012. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod,jó egészséget kívánok nektek!
2012. márc. 24. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!