Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák: Normális,...

Egyedülálló anyukák: Normális, hogy nem merek elválni?

Figyelt kérdés
Szeretem a férjem, de nagyon lekezelö. Ritkán veszekszünk, de ö nagyon lekezelö ilyenkor. Ö keres jobban, ö tartja el a családot. Van egy 3 éves és egy 9 hónapos gyermekünk. Félek, hogy nem tudom öket eltartani majd. Nagyon megszenvedném lelkileg is a válást, mert nagyon szeretem a férjem, de olyan jó lenne már megmutatni neki, hogy nem minden természetes, ami kőrülőtte tőrténik. 12 év alatt 3-szor nem adott igazat nekem, és ez már fura egy kicsit. Hogyan tudnám megleckéztetni? Vagy ha már megfordult a fejemben a válás, akkor tegyem is meg az első lépést?
2012. márc. 30. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, emiatt azért nem kell rögvest elválni, sem megleckéztetni, elvégre nem vagytok már gyerekek. Inkább megbeszélni próbáljátok a problémát, nyugodt körülmények között, higgadtan, őszintén. Ha ez nem megy, akkor még mindig lehet szakember segítségét kérni. Hiszen azt mondod, hogy nagyon szereted a férjed. Akkor emiatt képes lennél rögvest elválni tőle?

Nem válni kell, és pláne nem megleckéztetni, hanem megpróbálni közösen megoldani azt, ami nem jó.

2012. márc. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vele semmit nem lehet megbeszélni. Makacs és büszke. 12 év alatt a fél kezemen meg tudoom számolni, hányszor volt igazam. Azért vannak más gondok is: Például, hogy nincs magánéletünk. Ö sokat dolgozik, amit megértek. Minden hétvégén hozza a szüleit, akiket szintén kedvelek, de soha nem vagyunk 4-esben. Hétköznap fözök, hétvégén rájuk is főzök. Ez még mindig nem baj, de kellene néha családi programot is szervezni. Ha viszem a gyerekeket játszira, akkor mindig egyedül. Soha nem jönne el vásárolni a gyerekekkel, mindig egyedül vegyem a hátamra őket. Most is 3 hete kellene egy-két apróságot megvenni, de több helyre kell menni, és megkértem jöjjön el. Semmi: hozza a szüleit, mert tenni-venni kell a kertben. Én is tisztában vagyok vele, hogy ezer dolog van, de ha azt nézzük neki minden hétvégén segít az apja. Nekem ki segít? Ilyenkor reggeli, vacsora, ebéd: és fel van túrva a ház. Ha van egy szabad napja, akkor fáradt, nem jön sehová. Merthogy a gyerekprogram munka neki, és nem kikapcsolódás.Szóval én úgy látom most őt: Gondoskodom a családom anyagi biztonságáról, és kész. Amikor visszamegyek dolgozni, akkor sem lesz ez másképp, ésé úgy érzem, mindegy ha egyedül lennék egy bérházban, és nem idegeskednék azon, hogy nem élvezi a gyerednevelés szépségeit velem. Remélem érthetö voltam (mert a nagyfiam itt piszkálja a billentyüzetet :-))
2012. márc. 31. 07:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Most el akarsz akkor válni ténylegesen,vagy csak meg szeretnéd leckéztetni???
2012. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én megértelek.a sógorom is ilyen.és tényleg nem lehet vele semmit megbeszélni,mindig neki van igaza.Szerintem nem tudod megleckéztetni és megváltozni sem fog.Ha szereted fogadd el így.Ha sokat gondolkodsz rajta és nagyon zavar úgyis válás lesz a vége.Normális hogy nem mersz válni mert két gyerekkel nagyon húzós egyedül ha nincs segítséged.
2012. márc. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez az! Nem tudom, hogy mit akarok! Gondolkodom, gondolkodom, de semmire nem jutok! Ha egyedül maradok, lakáshitelt is kell felvennem. Megélni nehezen fogok, mivel mellékállást két gyerek mellett nem tudok végzezni.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. márc. 31. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Az első gondolat és válás között évek szoktak eltelni.Nálam is így volt.Nekem csak egy gyerekem volt akkor.Lakáshitelt vettem fel.Nagyon mély szegénységben voltunk a gyerekkel,segíteni anyagilag senki nem tudott mert a szüleim nem élnek.A gyerektartás 12 ezer volt.De nem bántam meg mert tudtam hogy nem akarom leélni vele az életem.Pedig nem ivott meg ilyesmi.
2012. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Feltetted azt a kérdést, amin én is nagyon sokat agyalok.

Kb egyformák a férjeink. Meló, meló, minden más csak ne TE, te vagy az utolsó úgy érzed? El vagy nyomva. Téged a kutya sem hallgat meg? Olyan mintha mondanál neki valamit mintha meg sem hallaná. Sokszor már az is látszik rajta, hogy marhára nincs most kedve a gyerekkel foglalkozni, húzza a lábát, és az órrát. Miért nincs ez? Miért nincs az? Miért nem csináltad meg??? STB!!!

Mi 10 éve vagyunk együtt, és tűz és víz a régi, és az "új" férjem. Teljesen megváltozott. Már annyiszor rákérdeztem, hogy én most egy szellemmel élek együtt, keresem a régit, akit megismertem.

Megbeszélni??? Lehetetlen. Vagy az a vége hogy meg sem szólal, nem reagál semmit arra amit mondok, és más nap ugyanúgy ébred mintha mise történt volna. Vagy pedig azzal jön, hogy már megint miért Ő a hibás???

Hát....nem mindenkivel lehet ezt normálisan megbeszélni.

Én egyszer már ott tartottam dühömben, hogy elkezdtem csomagolni nagytáskába, kérdezte hova megyek???? Megmondtam, elhúzok, viszem a gyereket. Én megpróbáltam mindent (elnézni),vártam,vártam hogy a megígért dolgokat betartja, de semmi. Nincs szükségem problémára stb...bla bla..... Na akkor megilyedt.

Nem is tudnánk hova menni, meg miből menni.....:( Ki vagyok "szolgáltatva". Na azért nem ilyen gáz a helyzet, de marhára xar, hogy Ő ossza a pénzt,Ő a családfenntartó és én meg kitartottnak érzem magam, akinek ezért mindent meg kell tenni cserébe..........


A válással még várj. Persze nem akarod, de az a baj lehetetlen helyzetben érzed magad. Akarod is meg nem is. Jó is, de mégse..... nem vagy boldog a kapcsoaltban, és változtatásra van szükséged....valamit pedig ki kell találni. Beszélgetés? Csak kettesben?

2012. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egyedülálló vagyok, de már az elejétől egyedül vállaltam be a gyereket, mikor tudtam, hogy terhes vagyok és megtartom, rögtön elhagytam a páromat. Felelőtlen, tróger alak, nem akarok, hogy egy ilyen ember mellett nőjön fel a kisfiam.

De a te helyzetet más. Én a gyerekek érdekeit nézném. Ha jó apa és velük jól bánik, szeretik őt a gyerekek és viszont, akkor nem kérdés, hogy lenyelném a békát. Addig legalábbis biztos, amíg nem rendeződnének az anyagi gondjaim, hogy egyedül is képes legyek őket eltartani.

Szerintem ne taszítsd nélkülözésbe a gyermekeidet a saját sértettséged miatt. Nem akkora a probléma ahogy itt leírtad, hogy ezt tedd.

2012. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egész nap agyaltam, gondolkodtam, és nem vagyok még biztos a dolgomban. Jelenleg csak a szükségeseket beszélem meg vele. Ha kérdez válaszolok. Megpróbálom ezt egy darabig tartani, és nem hagyom, hogy megenyhüljön a szívem, mert akkor folytatódik a mókuskerék. Megpróbálom nem éreztetni a gyerekekkel a feszültséget, igazatok van. Közben persze stabilizálom egy kicsit az anyagi helyzetem. Mivel ő még nem emlegetett válást, van idöm kigondolni, hogy hogyan tovább, ha dobbantanom kell.

Nem is ismerlek benneteket, de jól esnek a válaszaitok. Annyira csalódott vagyok, hiszen én is csak egy szép családot akartam, és nem sikerült...

Üdv. mindenkinek

2012. márc. 31. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elmúlt két hónapban változtak a dolgok? Vagy még mindig keresed a megoldást?

Én is hasonló helyzetben vagyok, két picivel, kb. 1 éve minden nap azon gondolkodom, hogy nem normális dolog, hogy 30 éves sem vagyok, de minden este sírva alszom el (és a férjem észre sem veszi) és hogy lehet úgy elválni, hogy a kicsik ne járjanak rosszul, de kapjanak egy boldogabb anyukát... Nem merek lépni, mert nincs hova menni velük, de nem szeretnék életem végéig így élni...

Mi az ami elég bátorságot adhat ilyenkor? Vagy tényleg ennyire a pénztől függ minden, és muszáj maradni??

2012. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!