Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy másoknak...

Mi az oka, hogy másoknak GYED-alatt született kis tesónál a GYÁS összege magasabb? Míg nekem azt mondták inkább hagyjam meg GYED-et mert sokkal kevesebb lenne a GYÁS összege. De miért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

MIndenképpen magasabb a tgyás összege, mert kevesebb belőle a levonás.

Egy esetben lehet alacsonyabb a tgyás a második babára, mint az első után kapott gyed, ha menet közben csökkent a fizetésed. Ha nem, akkor a tgyás biztosan magasabb.

Ki mondta neked, hogy a gyed magasabb?

2012. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma hívtak fel az OEP-től,hogy a GYED.-em 3400/nap és a TGYÁ pedig 2200/nap lenne,ezért kérjem inkább továbbra is az első után a GYED-et.Csak nem értem mitől lehet kevesebb,mert itt is mindig azt olvastam a legjobb ha GYED alatt születik a kis tesó.:-(
2012. ápr. 4. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, miért lenne kevesebb.


A béred változott? Mert ha nincsen 180 bérezett napod, akkor a szerződés szerinti béred az alapja a tgyásnak. És ha 2200/nap a tgyás, akkor az azt jelenti, hogy a szerződés szerinti béred 95 ezer körüli összeg.


Vagy a másik tippem, hogy elcseszték az oep-ben - sajnos ez sem ritka.

2012. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla,hogy változott volna.Viszont mikor dolgoztam az előző terhességem előtt akkor volt túlóra is a fizumba.Gondolom akkor úgy jött ki a magasabb összeg? Most viszont csak a szerződésbeliből számolnak.Jól gondolom?Köszi szépen az eddigi válaszaidat.:-)
2012. ápr. 5. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, most nem számolnak bele semmi pluszt.


A szerződés szerinti béred így jóval alacsonyabb lesz?

2012. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen,így már értem.Köszi
2012. ápr. 6. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!