Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom tesója természetesnek...

Párom tesója természetesnek veszi, hogy használja a párom dolgait. Normális ez? Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, a tesója otthon lakik, még nem dolgozik, de havi kb. 30.000 bevétele van. Csomó dologból természetesnek veszi, h a páromét használja, mert miért venne sajátot? Ja, és úgy emlegeti, hogy a "mi ...-unk". 10-50.000 Ft-os tételekről van szó.
2010. márc. 26. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
amig a párodat nem zavarja sok közöd nincs hozzá. Kivéve akkor, ha az a cucc nemcsak a párodé, hanem a tied is, akkor szólhatsz neki.
2010. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a baj, párom húga olyan volt, mintha a gyereke lett volna, természetesnek vette, hogy mindent a párom fizet neki, teljesen kihasználta. Sok időbe és sértődésbe került, amíg megértette, hogy mi egy külön család vagyunk, neki is legyen saját élete. Ne legyél erőszakos, bármit mondasz, mindig csak kedvesen, párodra próbálj hatni, hogy ez nem jó így. Szép dolog, hogy segít a testvérének, de mindennek van határa, és ha tesz valami szívességet, azt illene viszonozni, akkor is, ha testvér. Neked van testvéred? Párod mit szólna, ha ő viselkedne így?
2010. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

A cucc a páromé, mivel általában ruhákról, cipőkről van szó, de mondjuk közös háztartásban élünk, stb. Annyi, hogy amit egyszerre vettünk magunknak (túrabakancs pl.), az övé már teljesen tropa, mert ugye 2x annyit van használva.

Van tesóm nekem is, de ő nem ilyen. Nem tudom, mit szólna.

2010. márc. 26. 09:50
 4/61 anonim ***** válasza:
Nekem van egy báttyám mi nagyon jóban vagyunk, én még nem dolgozok rendesen ( fősulis vagyok) Ő idősebb nálam és sok dolgot vesz nekem szoktam használni a kocsiját stb. De én is segitek neki amiben tudok csak hát nem anyagilag. szerintem ez igy normális elvégre csak a testvérem. Lehet 10 év múlva ő lesz megszorulva és én tudom majd őt segiteni. Meg amúgy szerintem ezaz ő dolguk. gondolom régebb óta a testvére mint te a nője szóval majd eldöntik ők milyen a viszonyuk....
2010. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Nem a nője vagyok, hanem a párja, akivel évek óta együtt van. Közös a kasszánk, így azért nekem is lehet közöm a dologhoz.

Tesója részéről nem érzem azt a nagy segítőkészséget, pl. szülinapra, névnapra egy tábla csokit vesz nekünk, tőlünk meg elvárt az 5-6000 Ft-os ajándék. Azért havi 30000 zsebpénzből többet is lehetne.

2010. márc. 26. 10:06
 6/61 anonim ***** válasza:
Nekem is van bátyjám, de soha semmit nem vártam tőle, szerintem a szülők dolga, hogy támogassák amíg tanul. Igaz, hogy régebb óta a testvére, mint a nője, de a nővel akar élni, vagy a húgával? Nem azt mondom, hogy ne tegyenek egymásnak szívességet kölcsönössen , de legyen meg mindenkinek a saját élete egymástól függetlenül.
2010. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Ha egész életemben vele maradok, akkor is régebb óta lesz a tesója, ez hülye indok. Jól teszed, hogy nem vársz el semmit, ez kedves tőled :)

Páromnak igazából a szülei is elvárják ezt, pedig nem csórók egyáltalán.

2010. márc. 26. 10:13
 8/61 anonim ***** válasza:

Költözzetek külön és senki nem fog a cuccaitokhoz nyúlni.

Nekem meg az nem természetes,hogy valaki becuccol valahová ,nem hajlandó beilleszkedni,aztán osztani akarja az észt.

Esetleg költözzetek át a te szüleidhez,ha az önelláság már ennyire nem megy.

2010. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Kedves 10:15-ös válaszoló! Mutasd meg lészíves azt a részt, amelyik tartalmazza, hogy a párom szüleinél lakunk! Külön lakásban lakunk, amit mi vettünk. Fel nem foghatom, hogy miért kell nekem támadni egy olyan dolog miatt, ami ráadásul csak a te kitalált hülyeséged.
2010. márc. 26. 10:21
 10/61 anonim ***** válasza:
Én soha sem értettem, hogy a kisebb lánytestvérek miért várnak támogatást az idősebbektől, és utána meg megy a sértődés, ha a testvér a párjával, és a saját életével kezd foglalkozni. Nálunk mikor jött a baba, párom húga át sem jött, mert úgy érezte, hogy nem szívesen látott vendég. Ekkora baj, ha nem vele foglalkozik?
2010. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!