Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti nem féltek attól,...

Anyukák! Ti nem féltek attól, hogy majd a gyermeketek párja nem fog titeket szeretni? Hogy rossz anyósok lesztek?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasom itt, hogy utálják az anyóst, és legszívesebben minden kapcsolatot megszakítanának vele, vagy állandóan hülyeségeket mond, stb. Ti nem féltek, hogy majd rátok is így tekint a menyetek/vejetek? Persze tudom, még korai ezen gondolkodni...
2012. ápr. 17. 12:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bevallom, ez a kérdés bennem is sokszor felvetődik. Az anyósom sajnos finoma szólva is elviselhetetlen. Néha ha utálkozom rajta, eszembe jut, hogy vajon milyen viszonyban leszek a fiam feleségével. (Vagy épp a lányom férjével.) Mert gondolom nekem is nehéz lesz az, hogy a gyerekemet egy másik nő "elragadja" tőlem. Már megfogadtam, hogy igyekezni fogok, hogy kialakítsak egy saját életet, saját hobbikat. És persze a legfontosabb, hogy minden megtegyek azért, hogy a párommal boldogok maradjunk. Ha ezek sikerülnek, akkor biztos nem az lesz az egyetlen szórakozásom, hogy belemásszak a felnőtt gyerekeim életébe. Ha ez megvan, akkor talán nem lesz gond, hiszen a környezetemben az anyós-meny ellentéteknek ez az alapja: az anyós életének lételeme hogy még mindig uralja a fia életét és persze a meny ilyenkor "zavar".
2012. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egy "üres lapot fonak átnyújtani" nekünk-mármint a leendő vej és meny.Erre egy anyós vagy jót vagy rosszat "fest".Az én anyósom leöntötte a lapot fekete festékkel.:DDD.
2012. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én félni nem félek, de természetesen gondoltam már rá. Mivel előttem rossz a példa, mert az én anyósom olyan amilyen, és nem a "jófajtából" való. És ezt azért merem kijelenti, mert nem csak anyósnak rossz hanem embernek is. Tehát a példa itt van előttem, hogy milyen NE legyek. Egyébkétn anyámra ütöttem, nagyon jó fej vagyok, laza, ő is ilyen volt az összes pasim imádta, a legjobb anyós fajta volt, míg élt. Szinte biztosra veszem, hogy én ugyanilyen leszek. És törekedni fogok rá, hogy ilyen legyek, mert ő a jó példa.
2012. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én szüleim sajnos nem jó példák, biztosan nem olyan akarok lenni majd a gyermekem párjával, mint amilyenek ők az enyémmel. Amit nem értek, mert velük mindig nagyon kedvesen bánt az ő anyósuk. (Nagypapát nem ismertem egyik részről sem.) A párom szülei nagyon aranyosak, ők az első perctől szeretettel fogadtak. Remélem én is jó anyós leszek majd egyszer, de ez persze a menyen/vőn is áll minden kapcsolatban.
2012. ápr. 20. 10:09
 15/16 porcukormókus ***** válasza:
Ettől féljen inkább a jövőbeli vejem/menyem! ;)
2012. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jaj, de, eszembe jutott már :) Főleg, mióta erre az oldalra járok (igaz, van annak már jó néhány éve), és itt olyan sok nőtől olvasom azt, hogy mennyire rosszban vannak az anyósukkal, és persze nyilván az ő szemszögükből az anyós a kiállhatatlan, összeférhetetlen, házsártos, stb. Jó, nem mondom, biztos van benne igazság, csak ugye a másik fél véleménye is érdekes lenne.

Erről mondjuk nem sok személyes tapasztalatom van, nekem nincs anyósom, illetve hogy pontosan fogalmazzak, a volt párom sosem mutatta be az édesanyját, mert nem akar vele szóba állni, de mindegy, ez egy hosszú sztori, a lényeg az, hogy nekem sosem volt vele dolgom.


Hát minden esetre kíváncsi vagyok, én milyen anyós leszek, elvégre fiús anya vagyok (ahogy látom, általában a nők panaszkodnak a legtöbbet az anyósra, nem a férfiak), ráadásul egyedül nevelem a fiam - bár azért remélem ez nem marad örökké így. De azért szerintem én elég laza szülő vagyok, eddig a természetemre sem volt panasz, velem általában mindig mindenki jóban szokott lenni :) Más kérdés, hogy vannak bizonyos elveim, ami miatt nem biztos, hogy a jövőben szimpatikus leszek a kiszemelt leányzónak, de úgy gondolom, jó kommunikációval sok mindent el lehet intézni sértődés nélkül.

2012. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!