Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás : szerintetek jogos a...

Névadás : szerintetek jogos a sértődés ha közeli barát vagy közeli családtag szeretett nevét adjuk, ha az valóban ritka név?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos név tetszik nekünk is a férjemmel. Közeli barátunk megsértődött rajta hogy azt akarjuk adni, mert hogy ez egy igazán ritka név, és hogy "lenyúljuk" az általa talált nevet. Holott ez a név az összes többivel együtt benne van az adható nevek listájában, tehát akárki adhatja. Sajnálom mert kedvelem az illetőt közel áll hozzánk, de a nevet is szeretném nagyon, és nem értem az ő szempontját. Azt mondja hogyha pl. Anna lenne az ő lánya is és mi is Annát adunk az nem zavarná hiszen az évek óta a top 5 névben van mint leggyakrabban adott név, de hogy ő direkt ilyen különlegeset keresett és nem akarja hogy ugyanúgy szólítsuk mi is. Mi a helyes teendő ilyenkor? A férjem szerint mi is adjuk azt amit szeretnénk, ő meg majd megbékél, de én sejtem hogy nem fog.

2012. ápr. 17. 14:33
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Bocsi de tényleg nem írom le. nem gondolom hogy csak és kizárólag nekünk kettőnknek tetszik... Nem is ez volt a lényege a kérdésemnek hogy milyen vagy tetszik e másnak az a név vagy hogy mit adjunk helyette...csak maga a szituáció, hogy más is ennyire megsértődne e az ilyen helyzeten. köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 17. 15:20
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy anonim oldal..Szerintem teljes nyugodtsággal írhatnád meg azt a ritka nevet....!:)
2012. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha olvassa az oldalt, ennyiből már úgyis rájött, hogy róla van szó. Tehát már nyugodtan elárulhatod azt a nevet.


Nekem is rosszul esne a helyébe, még akkor is, ha még nem lenne gyerekem, csak tudna róla mindenki hogy ezt a nevet adom a leendő gyerekemnek. Tudom hogy nem ő találta ki, és neked jogod is van bármilyen nevet adni, de ez olyan gyerekes szituáció. Kb olyan ez, minthogy két nagymama direkt ugyanazt a játékot veszi meg az unokának, mert mindkettő úgy gondolja, hogy ő akar örömet szerezni az unokának, hogy ő legyen a legjobb nagyi. Végül is mindkettőnek joga van hozzá, mert a boltban kapható, és bármelyikük megveheti. (mint ahogy a név is benne van a névjegyzékben)

2012. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
96%
Én biztosan vérig sértődnék, ha egy közeli ismerős ugyanazt a nevet adná a gyermekének amit mi adtunk, vagy szeretnénk adni.
2012. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem írod le, nehogy ellopjuk? :D
2012. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Hát engem PONT nem érdekel ha "ellopja" valaki mivel mint írtam én nem tekintem ezt ilyen aljas alávaló cselekedetnek, mivel ott van a naptárban ez a név is a többihez hasonlóan...és attól mert ezt így megkérdeztem még egyáltalán nem egyértelmű hogy ki kérdezte... hasonló helyzetről itt is volt már kérdés szóval ezt akárki kérdezhetné.
2012. ápr. 17. 16:01
 27/37 anonim ***** válasza:
43%
Sosem értettem mi ez a ritka név mánia. Lassan már betűzés nélkül senki nevét nem lehet megérteni annyiféle őrültséget hallani már! Egy "István" vagy " János" már annyira snassz, hogy nem választja senki, mert sok van belőle? Ennyire nem nagy tragédia, ha egy nevet többen is használnak. Mit kell ezen ennyire fennakadni?
2012. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
89%
Kisfiamnak kitaláltam egy nevet, ami a hangzása miatt nagyon tetszik, és a név jelentése is ráillik a kisfiamra. Nem sokra rá, az egyik közeli ismerősünk kisfia megszületett, ugyanezt a nevet kapta. Kis idő elteltével az egyik közeli rokonom is ugyanezt a nevet adta a kisfiának. Persze szülés előtt ők is teljesen más nevet mondtak... Nekem személy szerint tele a hócipőm a sok ötlettelen szülővel. Pedig az én nevem sem nem ritka, sem nem különleges, csak nálunk jelentéssel is bír. Igaz, a környéken nem is volt más ilyen nevű kisfiú. És nagyon utálatos lesz nyáron, mikor minden kisgyerek az udvaron van, mert szinte egymás szomszédai vagyunk.....
2012. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem a név ritkaságáról van szó, nekem akkor sem tetszene, ha egy viszonylag átlagos névről lenne szó, én alapból nem adnék olyan nevet ami egy hozzám közelálló gyerekének van, még ha tetszik, akkor sem. Nekem olyan érzésem lenne, hogy őt majmolom, vagy fordítva, engem majmolnak.
2012. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak is egyenlőre ritka neve van,de mi ezt tartottuk a legszebb névnek a világon,nálunk is egy távoli ismerős kislányát hívták így,ezt a nevet előtte nem is hallottam.Kérdésedre válaszolva én is örülnék,ha más is ezt a nevét adná a gyermekének,hiszen ez azt jelenti,hogy nem csak én vagyok "hibbant",hanem tényleg tetszetős névről van szó.Azzal sem értek egyet,hogy megharagudnak,mert ők ritka nevet akartak adni és most így ismerettségi körben már két ilyen nevű is lenne,én a nevet nem azért választom,hogy a gyerekem különlegesebb legyen tőle,hanem mert tetszik és azt gondolom,hogy ez a név őt illeti meg.Viszont és ez nagyon fontos,ha közeli családomban,akár unokatestvéri szinten is ezt a nevet szeretné valaki adni a gyermekének,akkor én másikat választanék,mert akkor tényleg olyan,mint ha "ellopnám" a nevet.Egyébként tőlük hallottátok először,vagy már régebb óta tudod,hogy így hívnád a gyermekedet,mert nagyon nem mindegy ez sem.
2012. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!