Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás : szerintetek jogos a...

Névadás : szerintetek jogos a sértődés ha közeli barát vagy közeli családtag szeretett nevét adjuk, ha az valóban ritka név?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos név tetszik nekünk is a férjemmel. Közeli barátunk megsértődött rajta hogy azt akarjuk adni, mert hogy ez egy igazán ritka név, és hogy "lenyúljuk" az általa talált nevet. Holott ez a név az összes többivel együtt benne van az adható nevek listájában, tehát akárki adhatja. Sajnálom mert kedvelem az illetőt közel áll hozzánk, de a nevet is szeretném nagyon, és nem értem az ő szempontját. Azt mondja hogyha pl. Anna lenne az ő lánya is és mi is Annát adunk az nem zavarná hiszen az évek óta a top 5 névben van mint leggyakrabban adott név, de hogy ő direkt ilyen különlegeset keresett és nem akarja hogy ugyanúgy szólítsuk mi is. Mi a helyes teendő ilyenkor? A férjem szerint mi is adjuk azt amit szeretnénk, ő meg majd megbékél, de én sejtem hogy nem fog.

2012. ápr. 17. 14:33
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben úgy nevezném a gyerekemet, ahogy tetszik. Más is ezt adta? Na bumm. Valahol a te ismerősöd is hallotta, nem kitalálta :D

Emlékszem, amikor a barátaink között elkezdtek potyogni a babák (én sokkal később szültem) és több kisbaba is született olyan nevekkel, amik nekem is tetszettek és simán adtam is volna akár az én gyerekeimnek, akkor kicsit elfancsalodtam, mondván, "de kár, hogy ezeket nem adhatom". Aztán, amikor már 12 gyerek volt körülöttem, rájöttem, ez hülyeség, ha nekem ugyanaz tetszik nem fogom máshogy nevezni...

Az én fiamnak más neve lett végül, de nem ezért, ha lesz kistesó, bőven elképzelhető, hogy én is beválasztok olyat, ami a szűk baráti körben is van már. Sőt, én még az unokatestvérek neveit sem érzem tabunak, csak azért, mert unokatesó, de ez én vagyok persze...

Hiúsági kérdést csinálni ebből a barátod részéről ("én találtam ki", "az én gyerekemet előbb hívták így") sztem egyszerűen gyerekes. Tök mindegy milyen ritka, úgyse az egyetlen az országban. Ha meg annyira bezzegszülők, majd kiélik magukat abban, hogy bezzeg az ő gyereke előbb forgott/beszélt/tök mindegy mit csinált. :D

Egyébként anno az én nevem is ritkásnak számított és a szüleim barátai szintén ez én nevemet adták az ő gyereküknek. Egyszerűen annyit mondtak aszüleimnek, hogy gyönyörűnek találják a nevemet, én meg imádnivaló (voltam :D), ezért. A szüleim pedig örültek, kedvesnek találták és kicsit büszkék voltak. Hát, szerintem ez az érett hozzáállás.

2012. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az ikertesómmal van az hogy mindkettőnknek ugyan azok a nevek tetszenek, és én mondtam ki előbb, ezért rosszul esne ha ő is azt a nevet választaná. Nekem lesz hamarabb gyerekem és én választok először nevet, és ő mást választ majd, és fordítva is, mi ezen azért nem húznánk fel az orrunkat. A közeli baráti rokoni társaságban lévő nevek ki vannak zárva, de nem is baj mert nekem azok ugysem tetszenek :D

Hülyeség h annyira megsértődött a barátnőd szerintem, majd megbékél, ne foglalkozz vele:)

2012. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nehéz kérdés.

Nekem is vannak kedvenc neveim, már több mint 10 éve, és a barátaim tudják is, hogy mik az én kedvenceim. Mondjuk eddig mindenki azt mondta, hogy borzasztó nevek, és minek akarom ezzel verni a gyerekem, tehát remélem senki nem adja majd előttem őket.

Amennyiben mégis adnák, zavarna egy bizonyos fokig, de én emiatt nem fogok változtatni. Aki pedig utánam adja majd, mert megtetszett neki az én gyerekem alapján, dicsőséggel fog eltölteni.

Azt tudnám nektek javasolni, amennyiben ragaszkodtok a névhez, hogy keressetek neki egy kedves aranyos becézőt. Vagy vessétek bele magatokat az utónév listába, és hátha találtok egy rokon nevet, ami csak pár betűben tér el, de már lehet más a hangzása, és rögtön nem ugyan az a név.

Én kitartanék a nekem tetsző név mellett, de azért átböngészném a listát, valami még szebbért :)

2012. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Hogy a sértődés jogos-e, nem tudom, én részemről nem hiszem hogy ezen megsértődnék.

Viszont biztos, hogy nem adnék olyan nevet a gyerekemnek, ami a közeli baráti körömben, és főleg a közeli rokonságban van már. De nem azért mert "lenyúlás" hanem nekem arról a névről az az adott gyerek/személy jut eszembe, főleg ha tényleg szoros kapcsolatban vagyunk, és így akárhogy is tetszik a név, nem érezném magunkénak.


Hasonló okokból exek nevei is kizárva mind részemről, mind a férjem részéről, mert nekünk az is bizarr lenne, de persze mindenki máshogy gondolkodik.


Nem kell, hogy ritka legyen, vagy különös hangzású a név - lehet István, vagy Katalin is akár - , csak ne nagyon ismerjek olyan nevű embert közelről, mert akkor valahogy akarva akaratlanul is elkezdi az ember felruházni a másik ugyanolyan nevű tulajdonságaival, legalábbis én ilyen vagyok.


Nekem személy szerint az se tetszik, ha egy családban van "nagy Évi" meg "kis Évi", vagy apuka keresztnevét kapja a fia, de ez tényleg mindenkinek az egyéni ízlése, döntése, hogy mit tart zavarónak, és mit nem.

2012. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Azért írok, ha esetleg valaki idekeveredik még ehhez a kérdéshez máskor, hogy nem adjuk azt a nevet. Nagyon szomorú vagyok miatta de nincs kedvem emiatt "szégyenkezni" meg rosszul érezni magam főleg hogy a baba várás és névválasztás is mind olyan szép harmónikus dolgok kellene hogy legyenek mi meg tiszta feszültségben éltünk hetekig emiatt hogy nem szóltak hozzánk és híresztelték mindenfelé hogy mi le akarjuk nyúlni a nevüket.

Végül valahogy emiatt rossz szájízem lett a névvel kapcsolatban, elérték amit akartak.

Választunk mást. Amit nem érzek most hogy az ő neve lenne, de gondolom ha megszületik és itt lesz már egyáltalán nem fog érdekelni mi is a neve, meg úgyis megszokjuk.

Minden jót mindenkinek!

2012. ápr. 27. 08:39
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

Többen kérdezték, de nem írtad még:

Nekik úgy hívják a gyereküket, vagy ez a tervezett nevük a születendő gyereküknek?

2012. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
de már megírtam...már úgy hívják a gyereket.
2012. ápr. 27. 17:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!