Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás : szerintetek jogos a...

Névadás : szerintetek jogos a sértődés ha közeli barát vagy közeli családtag szeretett nevét adjuk, ha az valóban ritka név?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos név tetszik nekünk is a férjemmel. Közeli barátunk megsértődött rajta hogy azt akarjuk adni, mert hogy ez egy igazán ritka név, és hogy "lenyúljuk" az általa talált nevet. Holott ez a név az összes többivel együtt benne van az adható nevek listájában, tehát akárki adhatja. Sajnálom mert kedvelem az illetőt közel áll hozzánk, de a nevet is szeretném nagyon, és nem értem az ő szempontját. Azt mondja hogyha pl. Anna lenne az ő lánya is és mi is Annát adunk az nem zavarná hiszen az évek óta a top 5 névben van mint leggyakrabban adott név, de hogy ő direkt ilyen különlegeset keresett és nem akarja hogy ugyanúgy szólítsuk mi is. Mi a helyes teendő ilyenkor? A férjem szerint mi is adjuk azt amit szeretnénk, ő meg majd megbékél, de én sejtem hogy nem fog.

2012. ápr. 17. 14:33
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Őszintén mondom, engem nem zavarna!! Még örülnék is hogy nekik is ez tetszik a legjobban ami az én babám neve.
2012. ápr. 17. 14:44
 12/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.
2012. ápr. 17. 14:47
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy engem is egy kicsit zavarna, hiába tudnám, hogy nem lenyúlásról van szó. De azért elég gyerekes dolog a részükről, hogy ezen képesek vérig sértődni. Szerintem adjatok olyan nevet a babátoknak, amilyet szeretnétek. Ne mások véleménye befolyásoljon. Csak megbékélnek majd...ha nem, akkor meg nem is méltók barátnak...
2012. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Megtudhatjuk,hogy mi ez a ritka név?:) Egyébként én is kerültem ilyen helyzetbe.Legjobb barátnőmmel pont egy időben lettünk terhesek.Mivel legjobb barátnő,így elmondtuk,hogy milyen nevek tetszenek nekünk.Miután kiderült,hogy mindkettőnknek kislánya lesz,kiborult a bili.Nekünk és nekik is a Panna tetszett.Ő egy héttel előbb szült.A kislánya Panna lett.Az enyém is Panna lett.Fél év kellett hozzá,hogy megbékéljünk,de csak azért,mert a gyerekeink egy bölcsibe kerültek...
2012. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy családban fura 2 ugyanolyan nevű (nem apa fia névre gondolok, hanem pl. 2 testvérnek ugyanolyan nevű gyermeke lenne), de ha ők "csak" barátok, egyértelmű, hogy lesz@rnám. Azt választok, amit akarok, nehogymár emiatt ne add azt, amit szeretnél...

Tényleg kíváncsiak vagyunk, mi lehet ez a ritka szép név... (?) :)


34 hkm (Nekünk Peti lesz, nem lopok :D )

2012. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy 2 név volt talonban. Ez a 2 fiú név van, ami mindkettőnknek tetszik, hiába van rengeteg név, nem tetszik más. Elmondtuk a párom családjában, hogy ez a 2 név tetszik, az első fiúnk az egyiket kapja, ha a második fiú lesz, akkor ő pedig a másikat. Sógoréknak 5 hónappal később született a fiúk, mint a miénk. Végig egy bizonyos nevet mondtak, hogy úgy fogják hívni, erre szülés után elmondták, hogy a mi 2. nevünket adták a fiúknak 2. keresztnévként, amit nem is használnak (és még véletlenül sem azt a nevet kapta a kisfiú, amit végig mondtak), és csak azért adták neki, mert mi mondtuk, hogy az milyen jól hangzik a vezetéknévvel, meg milyen szép a hangzása, stb... szóval itt tipikus lenyúlás van.


Az a baj, hogy én ezt a nevet már semmiféleképpen nem adhatom a 2. fiamnak, mert a vezetéknév ugyan az, és hülyén jönne ki, hogy nekik van egy X Y Z nevű fiúk, a miénk meg X Z lenne...


És igen, én nagyon megharagudtam rájuk. Mi a névválasztásnál nagyon figyeltünk erre, hogy a családban senkinek se legyen a választott/kedvenc neve. Így eleve nálunk kiestek a tesóm gyerekeinek nevei, az unokatestvérek, sógorok nevei, valamint az ő kedvenc nevük, amit majd a gyereküknek szeretnének adni... Olyat kerestünk, ami egyedi, a mi fiúnkhoz illik, ne ő legyen a családban a 2.-3. számú Józsika...

2012. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 porcukormókus ***** válasza:
100%
Hát én sem örülnék, ha valaki a közeli ismerőseink közül a lányom nevét adnák a gyereküknek. Egyfelől nem véletlenül választottunk ritka nevet neki, másfelől nálunk is fontos szempont volt, hogy a családban, baráti körben előforduló neveket nem adunk a lányunknak.
2012. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 porcukormókus ***** válasza:
Melyik névről van szó? Már nagyon kiváncsiak vagyunk! :)
2012. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Nem írnám le, mert olvassa ezt az oldalt...
2012. ápr. 17. 15:15
 20/37 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, kedves kérdező, de miért gondolod hogy az országban csak nektek kettőtöknek tetszik ez a név, csak ti gondoltatok erre?

Na, ne izélj már, megveszünk a kíváncsiságtól!

2012. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!