Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előbb házasság, aztán gyerekvá...

Előbb házasság, aztán gyerekvállalás, vagy jöjjön előbb a baba, aztán majd ráérünk?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak, mert a párom előbb babát szeretne, én viszont esküvőt. Mit tegyek? Próbáljam valahogy meggyőzni?
2009. máj. 24. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, próbáld. Ha babát szeretne, akkor már lelkiekben nem értem, mi akadálya a házasságnak. Szerintem, teljesen jogos, hogy te előtte esküvőt szeretnél. Az, hogy neked ez a sorrend, és a bizonyosság, valamint a biztonság kell, teljesen normális, még akkor is, ha manapság már ritkulóban van!!
2009. máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Próbáld meg meggyőzni mégis más ha házasságba érkezik a gyerek, lehet már konzervatívnak számítok de nekem így jobb lenne.
2009. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Tudom, hogy a véleményem manapság maradinak fog tűnni, de ha tartós, boldog házasságot szeretnétek mindketten, akkor érdemes betartani a sorrendet...


Előbb járjatok együtt egy ideig, próbáljátok megismerni egymást (igazából csak együtt lakva ismeri meg a másikat az ember)...


Ha szeretitek egymást és valóban szeretnétek közös jövőt, akkor előbb házasodjatok össze, szerezzetek egy közös lakást, rendezzétek be (közben összecsiszolódtok, mert nem könnyű ám az együttélés és a másik szokásainak az elviselése)...


Ha 2-3 év házasságban töltött év után is mindketten úgy gondoljátok, akkor jöjjön a baba!!! Hidd el, egy gyerek elég nagy próbatétele egy családnak.


Bocs, de engem eléggé megijesztene, ha a párom olyat mondana, hogy előbb legyen gyerek, aztán MAJD esküvő...

Ez azt mutatja, hogy nem szeretné lekötni magát, ő szeretne szabad maradni, te viszont nyugodtan lekötheted magad egy gyerekkel... :-[[

Ha gondol egyet : ő elmehet! Hiszen nem vagytok házasok!

Mit csinálsz akkor egyedül egy kisbabával?!


Gyereket vállalni óriási felelősség!


Összeházasodni is felelősséget jelent : a házasok már nem élhetnek úgy, mint egyedülálló korukban, kötelesek elszámolni a párjuknak, a közösen szerzett javakat egyikük sem sajátíthatja ki, stb.


Aki már erre a felelősségre sem vállalkozik, az hogyan vállalja majd a kisbaba utáni felelősségét?


Egyáltalán, van már lakásotok?!

Önálló lakás nélkül nem is lehet felelősen gyereket vállalni. (albérletbe?... szülők nyakára?...)

2009. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Első válaszolóval egyet értek.Még ha manapság nem is divat a házasság,azért szerencsére még sokunknak sokat jelent.És igen, a házasság elkötelezettség,felelősségvállalás egymásért,az életünkért a boldogságunkért a társunk boldogságáért,majdan a családunkért gyerekeinkért...stb..

Aki ezt nem akarja vállalni minek akar közös gyereket?

Sok a felelőtlen önző ember sajnos.És sok aki a másiktól elvárná,hogy Ő teljesen elkötelezze magát feléje,de viszonzást ezért ne várjon,nem kezeli egyenrangúként magával a párját.Beszéljétek ezt meg,tudom van akivel nem könnyű,mert úgy gondolja neki nem fontos a házasság.

Ezen érdemes elgondolkodni,hogy miért.De ha csak azt állítja ráér de akarja,akkor meg mindegy neki mikor vesz el.Akkor vegyen el előbb,aztán jöhet a többi.De szerintem ezek mögött a hárítások mindig bizonytalanság áll.

2009. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Nikcsi ***** válasza:
52%

Mar elnezest, de en szemely szerint kikerem magamnak, hogy azert mert nem vagyunk hazasok, nem vagyunk felelossegteljesek. Reg rossz lenne ha csak akkor lenne tartos, megbizhato, elkotelezett kapcsolatom ha hazas lennek. Ha ez nincs meg elotte, azon mar a papir sem segit.

Mi 3 eve elunk egyutt es IGEN, elobb jott a baba es most fogunk majd csak osszehazasodni. Nem erzem magam kevesebbnek azaltal hogy ez nem forditva tortent.

Persze ez a logikus sorrend, hogy elobb eskuvo es csak aztan gyermek, de nalunk ido hianyaban ez forditva tortenik. :) Kulfoldon elunk es egy lagzi megszervezese az nem ket het, innen meg plane, ugyhogy ez kesobbre marad. :)

Kerdesedre valaszolva: kerd meg parod hogy elobb hazasodjatok ossze, mert szerintem nem az van hogy o meg fuggetlen akar maradni, mint ahogy elottem kifejtettek, hanem o ugy gondolja hogy megtalalta elete parjat es ezen az eskuvo nem valtoztat, csak felteszi az i-re a pontot. Ha viszont szepen elmmagyarazod neki hogy ez neked szemely szerint fontos, szerintem nem fog ellenkezni.

Sok sikert!

2009. máj. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

00:56!


Akinek nem inge, az ne vegye magára! :D

Azért ugye azt te is látod, hogy a többség sajnos úgy gondolja, hogy minden megfontolás nélkül gyereket vállal, aztán a pasi az első nehézségnél (sír éjjel a gyerek, mert csikar a hasa) lelép.


Évekig élnek együtt (nem külföldön!), de nem házasodnak össze, jön 1-2-3 gyerek, aztán majd csak lesz valami.


Össze lehet ám óriási lagzi nélkül is házasodni, miért kellene félévig készülődni, amúgy meg ha a terhesség 9 hónapjába sem fér bele, akkor mit lehet mondani?!


Én úgy gondolom, hogy a GYEREK legyen az i-re a pont, nem a házasság!

Manapság a fogamzásgátlók korában azért nem kellene meglepetésszerűen beköszöntenie a babának, szépen meg lehetne az ésszerű sorrendet tartani, ha valaki akarná.

2009. máj. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Nikcsi ***** válasza:
37%

Kedves utolso!


En elfogadom a te allaspontodat, te igy gondolod, igy latod helyesnek persze. DE!

1. nem felevig szerveznek egy lakodalmat, csak szeretnem ha ott lehetne mindenki aki nekem szamit

2. nem becsuszott babank van, hanem tervezett, pusztan sorrend csere van

3. parom pontosan tisztaban volt vele hogy mit vallalunk, egy rossz szavam nem lehet, imadja a fiat es gondoskodik rola/rolunk

Nem veszek en magamra semmit, mert en tudom hogy milyen az eletem es a parkapcsolatom. :) :) :)

2009. máj. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok!

Szerintem ezen kár össze szólalkozni mert minenki más és más!Mindenkinek más elképzelése,felfogása van az életről!Éppen ezért jó,hogy nem vagyunk egyformák!Persze jó az ha először házasság és utána baba de szerintem aki igazán babát szeretne az nem a papírral fog foglalkozni!

Nekem 2 olyan ismerősöm van akik együtt élnek és nem rég jött a baba és nincsennek összeházasodva de ettől függetlenűl imádják a gyereküket és a párjukat!De ott van pl a nővérem is aki megszűlte a gyönyörű unokahúgomat és csak utána házasodtak össze!

Szerintem semmi elítélni való nincs abban ha először jön a baba és csak utána írják alá a papírt!

Azt azért ne felejtsük el,hogy nem egy papír köti össze az embereket!

Nálunk már megvolt az esküvő de a baba még nem jött de én azt sem bántam volna ha ez fordítva jött volna össze!

Kedves kérdező én azt tanácsolnám,hogy űljetek le a pároddal és mond el neki,hogy ezt te így szeretnéd esküvő majd baba!Aztán ki tudja míg szervezed a lagzit lehet megfogan szerelmetek gyümölcse!:-)

2009. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Le lehet pontozni, meg meg lehet sértődni, de nekem is az a véleményem, hogy előbb a házasság, aztán a baba.

Mert mi a házasság? Két ember az egész társadalom számára egyértelműen kimondja, hogy összetartoznak. Ha a pasi számára ez kínos, akkor baj van. Pláne, ha tudja, hogy a nőnek fontos. Igen, ez csak egy papír. Akkor meg miért nem lehet aláírni?

2009. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Grófházy ***** válasza:
90%

mondd el a párodnak,hogy neked fontos az esküvő,mert neked ez így kerek a történet.

Közben lehet már gyúrni a babócára.Így már biztosan másként gondolná..

Ennek Ő is örülne biztosan.SOk szerencsét

2009. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!