Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Evés zavarral mit lehet...

Evés zavarral mit lehet kezdeni ha babát akarunk? Szerintetek is sovány vagyok és hiznom kéne 5-10kg-ot?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja h hízzak, de én jól érzem igy magam. Nem szoktam reggelizni, sokszor az ebéd is kimarad. Tudom ez nem jó főleg ha az ember babát tervez, szerintetek mit tegyek? Magamtól nem megy az evés, nincs más megoldás csak az orvos?? Ő mit fog csinálni? Nem akarok hízni, hájasnak látom magam igy is:( De ne mezért nem eszek, hiába erőltetem nem megy le, ha meg lemegy egy falat jön is vissza:(

160cm, 47kg

Segítsetek! Köszi!


2012. ápr. 20. 22:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mindennek ellenére egészséges vagyok, fizikailag is minden oké, véreredmények is jók, nőgyógyászatilag is minden oké.
2012. ápr. 20. 22:15
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én 160 cm vagyok, és általában 50 kg. Mindenki azt mondja, hogy szép formás vagyok, van cicim, izmos, feszes a fenekem, de én sokat edzem :)

Most kiderült, hogy pajzsmirigy bajom van :( Így sajnos híztam egy picit, amitől eléggé le vagyok törve. Most 55kg vagyok, de én is inkább visszafogynék a jó kis 50-es súlyomra :) Mi is babát tervezünk, nem hiszem, hogy ez lenne az akadálya, ha táplálkozol normálisan. Sok gyümölcs, zöldség, hús, olajos magvak. Nem is baj, ha szénhidrátot nem eszel :)

2012. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de ha már így megkérdezed, akkor igen, szerintem is sovány vagy. Én 158 cm magas vagyok és 58 kg, pont normális - pici hasam van, mindig is volt. Amikor lefogytam 53kg-ra mindenki szörnyülködött hogy túl vékony vagyok.

Ha babát szeretnél, mindenképpen napi három étkezésre rá kell állni, különben nem fog tudni fejlődni a baba. Szerintem pszichológussal kéne beszélned erről, esetleg dietetikussal.

2012. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi:) A pszichológus hogy tud segíteni?


Azt még kifelejtettem h a mellem és fenekem irtó nagy szoval a legtöbb súly ott van:) És vegetáriánus vagyok.

2012. ápr. 20. 22:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Hm...én ugyanezzel úgy voltam,hogy teherbeestem,onnantól nem volt gond az evés,25kg-ot híztam is...
2012. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A pszichológus úgy tud segíteni, hogy valószínűleg nem szervi, hanem lelki oka lehet annak, amiért nem tudsz megfelelő módon táplálkozni. Segíteni tudna, hogy megtaláld ezeket az okokat, és utána már a megoldáson is lehet dolgozni.
2012. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet hogy pszichésen akadályoz valami az evésben. Beszélgetéssel ezt fel lehet tárni és orvosolni lehet. Nem vagyok pszichológus, viszont hiszek abban hogy ha tényleg a fejedben van a baj, akkor tudnak segíteni (tényleg nem sértésnek szánom, remélem nem érzed/veszed annak). Esetleg keress egy olyan oldalt ahol pszichológusok válaszolnak így neten keresztül. Kérdezz rá hogy szerinted ők tudnának-e segíteni.

Én mindenképpen helyrehoznám az étkezést először és után vállalnék babát, mert mi van ha nálad nem úgy lesz mint a 3. válaszolónál. Tényleg nagyon fontos a helyes táplálkozás, ezt vitaminnal nem lehet pótolni, max kiegészíteni, feltuningolni egy kicsit. Sok sikert.

2012. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond a súlyoddal.viszont az hogy kihagysz étkezéseket az nemcsak hogy rossz szokás hanem egészségtelen is.inkább egyél naponta többször keveset és sportolj.ha meg terhes leszel ezt az egészségtelen életmódot be kell fejezned, mivel akkor már nem csak magadra kell gondolnod.szóval csak akkor vállalj babát ha erre képes vagy.
2012. ápr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jó a sulyod,167cm,50kg voltam a teherbeesesem előtt,problémamentes volt minden.
2012. ápr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

dehogy kell híznod, hízni fogsz te eleget a terhesség alatt.

Én 164 cm vagyok és 48 kg. És örülök, mert hamarosan jön a kistesó és nem mindegy, hogy mire kezdek el hízni. Ha érted.


Nekem is mondják, hogy hízzak, de én csak legyintek. Szerintem tök jól nézek ki, nagyon függ az egyén alkatától is. Szerintem ne aggódj, de a rendszeres evést azt majd vezesd be, de ha nem sikerül mindig, akkor is a vitaminokat szedj, amit az evéssel nem tudsz a szervezetedbe bevinni.


Az első terhességemet 50kg-val kezdtem és lettem 65! Szoptattam elég sokáig, de szép lassan lement. Szóval fogsz te még hízni

2012. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!