Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Evés zavarral mit lehet...

Evés zavarral mit lehet kezdeni ha babát akarunk? Szerintetek is sovány vagyok és hiznom kéne 5-10kg-ot?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja h hízzak, de én jól érzem igy magam. Nem szoktam reggelizni, sokszor az ebéd is kimarad. Tudom ez nem jó főleg ha az ember babát tervez, szerintetek mit tegyek? Magamtól nem megy az evés, nincs más megoldás csak az orvos?? Ő mit fog csinálni? Nem akarok hízni, hájasnak látom magam igy is:( De ne mezért nem eszek, hiába erőltetem nem megy le, ha meg lemegy egy falat jön is vissza:(

160cm, 47kg

Segítsetek! Köszi!


2012. ápr. 20. 22:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor beszélek a pszichológusommal erről, bármit megteszek h egészséges legyen a babánk!

Nem sértődtem be, nem esett rosszul h a fejben van a baj, mert tudom sajnos:( Nem egyszerű.

2012. ápr. 21. 08:38
 12/14 anonim ***** válasza:

Én 170 cm magas vagyok, a súlyom 50 kiló, vagy az alatt egy pár kilóval. Az orvosok annak idején halálra cseszegettek, hogy nem lesz ez így jó, ha gyereket akarok. Az egyik szó szerint azt mondta, hogy én soha, de soha nem fogok természetes úton teherbe esni, annyira sovány vagyok.


Aztán láss csodát, az első és a második gyerekemnél is gyakorlatilag azonnal teherbe esetem. Nem volt problémám a terhesség alatt, a szoptatás is simán ment. Persze ismerőseim közül jópár sápítozott, hogy egy ilyen sovány nő, hogy eshet teherbe, meg hogy szoptathat, hát ez kész csoda!


Kérdező, ha Te nem kívánsz enni, nem vagy éhes és így is egészséges vagy, akkor nehogy már elmenj pszichológushoz! Micsoda baromság! Minden ember teste máshogy működik, van aki elüzemel kevéssel is!


(Szerintem nem vagy vészesen sovány, az én testtömeg indexem jóval kevesebb, mint a Tiéd.)

2012. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne semmi gond a súlyoddal, és jó jel, hogy látod, hogy probléma inkább lelki, mint tesi eredetű.

Valóban egy szakember segíthetne, mert ha ilyen méretekkel méretesnek érzed a feneked, akkor ott gond van.


Szeretném leírni neked, hogy a barátnőm húga és én egyszerre voltunk kismamák, néhány nap különbséggel szültünk. Ugyanúgy evészavarokkal küszködött, ahogy te, a terhesség alatt végig lelkiismeret-furdalása volt, ha csak egy szál répát elrágcsált.

Egészséges kisfia született (ő majdnem ráment a szülésre, annyira kivett belőle mindent a gyerek, pedig csak 22 éves) aki most 2,5 éves és evészavaros! Egy 2,5 éves, gondolj bele! Mivel az édesanyával van a legtöbbet a gyerek, az ő jó vagy rossz étkezési szokásait veszi át, és hiába főzi meg a főzeléket a kissrácnak, ha ő maga sosem eszik vele, és nem is látja enni az anyját. (Ő is képes egy pohár langyos vízen ellenni egész nap.) Amíg nem volt ennyire "értelmes" a gyerkőc, addig normálisan gyarapodott a súlya, de ahogy egyre jobban nyílik a kis értelme, azóta rengeteg probléma van az evéssel. Most ott tartanak, hogy 96-98 cm a kissrác, és ehhez alig éri el a 10 kilogrammot! Az orvosuk is látja, hogy probléma van, mindenki görcsösen igyekszik segíteni rajtuk, ő is szeretne a kisfián segíteni, de nem hajlandó enni a gyerek. És most eljutottak oda, hogy maximum Túró Rudit, 1-1 Petite Danone-t, Kinder tejszeletet hajlandó megenni a gyerek. (És ez nem a rossz evő kategória, mert akinek rossz evő gyereke van, és esetleg csak 1 fajta valamit eszik meg, de abból eszeget, ez a kiskölyök, pedig van, hogy egyáltalán nem eszik egy falatot sem egész nap.)

2012. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vannak kemény dolgok....én ezt nem szeretném, jövőhéten el is megyek dokihoz!

Köszi mindenkinek!

2012. ápr. 22. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!