Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez szerinted is ronda megjegyz...

Ez szerinted is ronda megjegyzés volt a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés
Megkérdezték a gyerekemtől, hogy mit szeretne a szülinapjára, ő meg mondott egy dolgot. A nagyszülők mondták, hogy jó. Aztán szokás szerint előhozakodtak, hogy miért nem marad ott náluk, de a gyerekem, bár nem olyan kicsi, nem szeret ott maradni. Erre mindketten megsértődtek, és az egyikőjük mondta, hogy akkor ne is akarjál semmit.
2012. ápr. 27. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Elgondolkodtató,hogy csak az ajándék kell,a szeretetetük az nem.De kevés az adat,mért nem szeret ott lenni??Hány éves a gyerek,mit kért ajándékba?
2012. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem volt ronda megjegyzés. Érdekes elgondolás, hogy az ajándékot elvárja (elvárjátok) "adni" meg nem szeret(tek). A nagyszülő leginkább a gyerek társaságát igényli, naná hogy rosszul esik neki, ha a gyerek nem akar maradni. Te meg ahelyett hogy próbálnád rávezetni, hogy kicsit próbáljon meg kedvesebb, törődőbb lenni, kicsivel több időt ott tölteni, inkább besértődsz és "ronda megjegyzésnek" minősítesz egy teljesen normális reakciót
2012. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát én meg fordítva látom mint az első: csak akkor kapsz valamit, ha "szeretetet" adsz agyis úgy gondolják megveszik a gyerektől a szeretetet. Ha nem kapnak az ajándékért semmit cserébe amit szeretnének, akkor nem fektetnek be ajándékba.. Zsarolás az egész. Ez kb mint: adj egy pusziiiiit, ha adsz adok neked sütit vagy olvasok mesét.. Szerencsére a gyerekek nem hülyék.
2012. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ő nem KÉRT magától semmit, a nagyszülők hozták fel a témát.

Nem ott lenni nem szeret, hanem egyedül nem marad ott. Hogy miért? Talán mert állandóan ezzel szekálják.


Egyébként a nagyszülők folyton csak ajándékokkal akarták kicsi korától "szeretni", de hiába mondtam nekik, hogy ez nem lesz jó.

2012. ápr. 27. 19:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Második: NEM VÁRJUK EL!!! A szeretetet meg nem lehet megvásárolni. Főleg nem kényszeríthetek rá egy gyereket, és NEM KÉRT MAGÁTÓL semmit, amikor először kérdezték, azt mondta, hogy nem tudja, akkor is megsértődtek.
2012. ápr. 27. 19:40
 6/13 A kérdező kommentje:

Különben meg ha ők kérdezték, akkor utána hogy lehet így visszaütni egy gyereknek???

Ő gyerek, és még szerencsére őszinte, nem olyan, mint a felnőttek...

Biztos nem fogom rákényszeríteni, hogy maradjon ott, csakhogy kaphasson ajándékot. 3 évig semmit nem kapott tőlük - akkor sem hiányolta sem ő, sem mi.

2012. ápr. 27. 19:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Harmadik: pontosan én is ezt érzem - ez durva érzelmi zsarolás!
2012. ápr. 27. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is előfordul. Nekem nagyon rosszul esik. Mondjuk nem ajándékkal, csak ezzel a puszi dologgal, de lehet mert még nem tud beszélni.. :)

De amíg látom, hogy ő átlát rajtuk, nem aggódok csak idegesítő.

A ti esetetek azért durva mert fordítottan történtek a dolgok: nem úgy hogy "ha itt maradsz nálunk, megkapod azt a bizonyos dolgot" hanem szegény kisgyereket jól átvágták a palánkon mert nem tudta előre mi a tét..

2012. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen,szerintem is ronda megjegyzés.Ez olyan mintha csak akkor adnának ajándékot ha....

egyébként mennyi idős a lurkó?

2012. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6 lesz a nyár végén. (De ha tízéves lenne sem bírnám rá, hogy naaaa, maradj, és akkor megkapod - nekem ez lenne képmutatás.)
2012. ápr. 27. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!