Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistesó kérdése. Jo lesz igy?...

Kistesó kérdése. Jo lesz igy? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 11hos, és ugy tervezzük, hogy kb 3-4 éves korára lenne kisteso.

Aki tapasztalta már, hogy milyen kiváncsi lennék!!!

Az előny vagy hátrány a több?

Nagy korkülönbséget nem szeretnénk, de én szeretnék dolgozni a 2. előtt, mivel most gyesen vagyok.


2009. jún. 23. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én három évvel idősebb vagyok öcsémnél, és azt hiszem, hogy ez a korkülönbség éppen megfelelő. sosem voltak nagyobb problémáink, amíg kicsi volt áltsuliban, addig átmehettem hozzá szünetekben, aztán mikor kezdett önállósodni, akkor én elmentem onnan. most 17 éves vagyok, ő 14, és nagyon jóba vagyunk, évek óta nem veszekedtünk komolyabb dolgokon. csak persze olyan hülyeségeken, hogy ki eszi meg a csokit :P
2009. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked:)
2009. jún. 23. 13:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 3 év van és a gyerekim közt is. Ha szavazni lehet, én a kicsit kisebb különbségre, 2 évre szavaznék, bár anyukának biztos nehezebb.
2009. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a 4-6 megfelelő!Mert már el tudod neki mondani,hogy lesz tesó és meg is érti(úgy komolyabban)!Akkor általában már bejön az "én"(majd én!!!)korszak és akkor úgyis kezd önállósodni!A 2 az szerintem azért kevés,mert még nagyon igényel téged!És rosszabb lesz neki,hogy nem ő van a központban!
2009. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! köztünk az öcsémmel 6 év különbség van. ezt már nagyon soknak érzem.

bár amíg kicsik voltunk, jó volt, én mindent imádtam csinálni az öcsi körül (etettem, olajoztam, pelusoztam stb.- ez nekem játék volt) és sokat játszottunk.

aztán engem elkezdtek érdekelni a fiúk, többet jártam el otthonról, amit az öcsém nagyon nehezményezett. akkor megszakadt valami köztünk, ami most, tíz évvel később kezd visszarendeződni.

évekig nem értettük meg egymást, sokat veszekedtünk (persze ha baja volt, mindig hozzám jött :). most, hogy már ő is felnőtt, megint jó tesók vagyunk :)

2009. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok és köszönöm.

A 6 év nem jo, már sokallom- és ha az iskolát kezdi lányom segiteni szeretnék neki, és foglalkozni vele, mert az alapok a legfontosabbak- egy életre utálhatja a sulit, ha rosszak az alapok.

A 2év is kiesik, mivel dolgozni szeretnék 1 évet- mert most csak gyest kapok...(fősuli után kevés munkaidővel született lányom)

Szoval kb 3-4 év marad sztem....vkinek még tapasztalat???

2009. jún. 24. 07:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Vki pontozgatos megtalálta ezeket a válaszokat is....én minden tapasztalatot hasznosnak találtam:)
2009. jún. 24. 07:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első lányom 5 hós kora óta nem védekekztünk, most 13 hós és 7 hetes vagyok. Mi így szerettük volna, hogy minél előbb legyünk túl a nehezén, és később nekik is jó lesz, hogy kevés a korkülönbség köztük.

A harmadiknál terveztem azt, hogy a másodikat bölcsibe adom, ha 2 éves lesz és doglozok egy kicsit, de párom már most emlegeti a harmadikat:-)

Én is gyesen vagyok, 4 órás minimálbéres állásom volt, és bevállaltuk így is.

2009. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy én még csak az elsőt várom, de úgy tervezzük, hogy ha már ovis lesz, akkor megcsinálom a jogsit, addigra ki lesz fizetve a házunk utolsó részlete, nem lesz semmilyen hitelünk, akkor jöhet a kistesó. 3-4 évet tartom én is az ideálisnak. A bátyám és köztem is 3 év van szinte napra pontosan (2nap különbség), és nagyon jól kijövünk.

Az ő fiai között szintén majdnem napra pontosan 2 év van (8nap különbség), imádják egymást, a kicsi azért mehetett korábban oviba, mert a bátyja már ovis volt, és hamar szobatiszta lett a kicsi is. Így 2 és fél évesen mehetett a tesóval oviba, amit mindketten imádnak. A kicsi most 3, a nagy 5 éves.

2009. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, én még kisebb korkülönbséget szeretnék, mert nálunk csak két év a gyermeknevelési idő, ahhoz meg semmi kedvem nincs, hogy 2 év után visszamenjek, aztán meg a munkakezdés után 3-4 hónappal megint bejelentsem, hogy: bocsi, de egy év múlva megint nem számíthattok rá. Ez ciki, főleg az én munkahelyemen, ahol nem szalagmunkát végzek, hanem építő jellegű szellemi munkát, és ahol számítanak arra, hogy visszamegyek. Szerintem jobb így, mert a munkaközösséget sem vezetem félre, hogy ni, most itt vagyok, fél év múlva meg megint nem vagyok. A lehető legkisebb korkülönbséggel bevállaljuk az összes babát (3-at terveztünk), és utána lehet kezdeni megint dolgozni.
2009. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!