Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan álljak le erről? Most...

Hogyan álljak le erről? Most akkor rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy 8 egy 6 és egy 4 éves gyerekem.Sajnos az a rossz szokásom van,hogy állandóan zenét akarok hallgatni.Szinte éjjel-nappal.Ez kb. 3 hónapja van így.Ezért kb.2 hónapja vettem egy ilyen mp3-at.Most sajnos nagyon sokat azt hallgatom.Ez önmagában nem is lenne baj,inkább az,hogy akkor is,ha a gyerekeim velem vannak.Ők is kissiké furcsalják,nem értik.Iszonyatosan zavar ez,de valahogy úgy vagyok ezzel,mint más a dohányzással.Képtelen vagyok leállni.Mit tegyek?
2012. máj. 5. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha hátráltat a mindennapi teendőidben és úgy érzed, hogy a gyerekeidre sem tudsz így rendesen figyelni, fordulj pszichológushoz. A dohányzás függőség de abban a nikotin is szerepet játszik. Nálad ez csak lelki lehet.
2012. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Én akkor fiókba raktam az mp3-t, mikor megszületett a fiam. Ezzel tulajdonképpen kizárod a külvilágot, a gyerekeiddel együtt. Miért van erre szükséged?

Egyébként hallgass cd-t vagy rádiót.

2012. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen függőségről még nem hallottam :) Én is imádom a zenét, de hál'Isten van egy óóóóriási találmány: CD lejátszó :) Sőt: rádió :) Nálunk sokat szól, közben tudok BÁRMIT. Kisfiammal beszélgetni, játszani, ő is imádja a zenét, szóval nincs gond, és nem hátráltat. Mert nem bömböl, hanem szól szimplán a hűtő tetejéről.

Vagy zenetévé megy, mikor például pakolászom, kisfiam meg "segít" :)


Egyébként a zenehallgatásról relatíve egyszerű "leállni": le kell venni a fülest, és kész.

2012. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Hallgass magnót vagy rádiót, ahogy már írták előttem. De azt se túl hangosan. Így azért a beszéd és egyéb zajok is eljutnak hozzád.

De azért el kéne gondolkodnod ezen az egész jelenségen. Mitől lettél ilyen zenefüggő? Valami pótszer ez neked? Vagy inkább csak a külvilágot akarod kizárni?


Vegyél erőt magadon, és koncentrálj a gyerekeidre, mert ők lassan pont abba a korba érnek, amikor nagyon könnyen kicsúszhatnak a kezedből. (Kiskamaszkor) Ha azt látják, nem figyelsz rájuk, nem törődsz velük, elcseszheted egész életedre a velük való kapcsolatot!

2012. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan állj le róla? Egyszerűen határozd el, hogy megteszed a gyerekeidért, és kész. Ha komolyan gondolod, biztosan sikerülni fog, elvégre ennyi áldozat jár a csemetéknek. :)

És nem, nem vagy rossz anya, csupán megérdemelnék Tőled a gyerkőcök a 100%-os figyelmet, amit zenélés közben nem tudsz Nekik megadni.

2012. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak azt az egyet nem értem, hogy miért fülhallgatóval hallgatsz zenét. Ha itthon vagyok, nálam is általában szól a zene, de attól még csinálok minden mást, csak benyomom a youtube-on valamelyik playlistemet és kész.
2012. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszi a válaszokat.Nem hiszem,hogy lelki eredetű.

Mert amúgy semmi problémám nincs.Mindenem meg van,ami szükséges és boldogít.Egyébként én mindig utáltam a fülest.Nem értem magamat.Gyerekeimmel megbeszéltem,hogy leállok ezzel.Otthon rádió szól.Le is álltam vele.Elraktam a fülest.Nekem a gyerekeim a legfontosabbak.

2012. máj. 9. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ige, ez pontosan ennyi lett volna :)
2012. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!