Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenáron a közösséget...

Mindenáron a közösséget kellene előnybe helyezni?

Figyelt kérdés

10 éves lánykám a szombati munkanapon délután már nem akart elmenni az osztállyal lovasparkba. Utólag viszont az osztályfőnöke a fejünkhöz vágta, hogy a lányunknak nem számít a közösség, MINDENBŐL kivonja magát. Nem értettem a problémát, mert több gyerek nem ment, és ezt meg is mondtam. Erre az volt a felelet, hogy az utolsó kiránduláson sem volt (2 havonta mennek kirándulni, színházbérletük is van), - ami igaz, ugyanis itthon volt betegen, de minden más helyen ott volt, és szívesen is ment.

Kérdeztem, hogy mondana-e esetleg valami olyat, ami alátámasztja, amit mondott, de csak ezt hajtogatta, amit én viszont a fentiek tudatában egyáltalán nem látok problémának.


2012. máj. 5. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a problémádat. Annyit kellene mondanod, hogy beteg volt, ezért nem ment az előzőre, a lovasparkba egész egyszerűen nem szeretett volna menni-ahogy rajta kívül pár gyerek szintén nem. A legtöbb programra elszokott menni és nincs vele probléma, akkor nem kell ezen lovagolni. A tanárok hajlamosak felnagyítani a dolgokat, nyilván neki sem könnyű ennyi diákkal és fáradságában vagy mérgében akadt ki ennyire. Ne csinálj ügyet ebből szerintem.
2012. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Engem nem izgatott mindaddig, amíg szó szerint neki nem támadt a gyereknek is meg nekem is. Csak nem értem, miért lenne már fontosabb a közösség - ezt mondogatta folyamatosan, hogy így a közösségi szellem, meg úgy, hogy ez milyen fontos. Én szépen elmondtam a magam véleményét, de csak hajtogatta, hogy márpedig a közösség milyen fontos, meg azt kell erősíteni stb.


Tehát mások is azt tapasztalják, hogy "kötelező" lenne az ÖSSZES programon részt venni? Ez az elvárás?


Őszintén, nekem a család amúgy is fontosabb, mint a közösség.

2012. máj. 5. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szombat délután a család a fontosabb. Sajnálom, hogy a tanár ezt nem érti meg. A gyerek egész héten azzal a közösséggel van, néha máskor is, hadd töltsön egy kis időt a szüleivel!

A szombat délutáni programok nem kötelező jellegűek, és még akkor is, ha a tanár hisztizik, nektek jogotok van eldönteni (még a kicsilány is a ti jóváhagyásotokkal), hogy a család vagy az osztály legyen hétvégén első helyen!

2012. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nemcsak én látom így.
2012. máj. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!